Nedeľa, 13. jún, 2021 | Meniny má AntonKrížovkyKrížovky

Piešťany začali nový rok prehrou po predĺžení v Trenčíne

Hokejisti Piešťan nestačili v 34. kole na Trenčín a podľahli mu 2:3 po predĺžení.

Piešťany nestačili vo štvrtom vzájomnom zápase na Trenčín, ako v tomto prípade Václav Stupka na protihráča.Piešťany nestačili vo štvrtom vzájomnom zápase na Trenčín, ako v tomto prípade Václav Stupka na protihráča. (Zdroj: SITA)

TRENČÍN. Piešťany začali nový rok derby zápasom v Trenčíne. V 5. minúte nastal prvý závar pred Tomekovou bránkou, keď puk za jeho chrbát nedotlačil Nemček ani Filo. Prvú presilovku mali hostia a Henrich Ručkay po sóle trafil Kristína do masky. Následne Piešťany rozohrali presilovku veľmi dobre a po osi Stupka - Mišura otvoril skóre zápasu strelou od modrej Filip – 0:1. Trenčín odpovedal hneď vzápätí, keď strelou švihom vyrovnal Sojčík – 1:1. Následne dostali Trenčania možnosť presilovky, ale Tomek opäť čaroval.

Druhú tretinu začali aktívnejšie domáci Trenčania, ale k vážnemu ohrozeniu Tomeka neprichádzalo. V 26. minúte dostali domáci možnosť presilovky po faule Filipa, ale Tomek opäť raz svoje mužstvo podržal. V 30. minúte sa podaril Piešťanom rýchly brejk, keď puk za bránku doviezol Lisoň, poslal ho pred bránu, kde sa po odrazoch dostal k Mertelovi a ten dostal hostí do vedenia – 1:2.

V 34. minúte unikol Saliji, ale v nájazde, v ktorom bol faulovaný, Kristína neprekonal. Na konci 37. minúty domáci zakombinovali pred Tomekom a Lelkeš strelou pomedzi Tomekove betóny vyrovnal – 2:2. V 39. minúte sa predral Trenčianskou obranou Haring, ale blafákom na Kristína nevyzrel. V závere 40. minúty nevyzrel na Kristína ani Melichárek, keď ho nedokázal prekonať z bezprostrednej blízkosti.

V úvode tretej časti dostali Trenčania po faule Mertela možnosť presilovej hry, ale hostia sa ubránili. Piešťany odpovedali strelou Škadru tesne vedľa. Vo vlastnej presilovke zachyboval Škadra a ponúkol možnosť Filovi, ten však Tomeka neprekonal. Piešťany svoju presilovku nevyužili a prišiel tlak Trenčína. Piešťany mohli udrieť z ojedinelého brejku ale Mertela vychytal Kristín. V závere zápasu dostali Trenčania možnosť presilovej hry, zvierali hostí, ale tí sa ubránili. Zápas tak dospel do predĺženia.

V predĺžení stratil puk v útočnom pásme Drgoň, Trenčania sa v dvojici vyrútili na Tomeka a po prihrávke Sojčíka rozhodol o víťazstve domácich Tybor – 3:2.

Trenčín – Piešťany 3:2 pp (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)

Góly: 10. Sojčík, 37. Lelkeš, 64. Tybor – 9. Filip, 30. Mertel.

2690 divákov.

PIEŠŤANY: Tomek – Brňák, Urban, Lisoň, Stupka, Chylo, Šišovský, Filip, H. Ručkay, Drgoň, Melichárek, Hruška, Mertel, Bučka, Haring,Peško, Cuník, Nemec, Mišura, Saliji, Škadra. Tréner M. Klement.

Milan Klement (tréner Piešťan): „Síce sme v zápase dvakrát viedli, myslím si, že v prvých dvoch tretinách boli lepší a dôraznejší domáci. Z našej strany bola najlepšia tretia tretina, v ktorej sme si dokázali vytvoriť aj gólové šance, ale nepremenili sme ich. V predĺžení rozhodla naša chyba na útočnej modrej, ktorou sme zápas prehrali.“

1. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  2. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  3. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
  4. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?