Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Spartak šokoval, vyhral derby na Pasienkoch

Spartak zavítal v predohrávke 15. kola na Pasienky.

Spartak vyhral derby na Pasienkoch.Spartak vyhral derby na Pasienkoch.

BRATISLAVA. Úvodné minúty sa na Pasienkoch niesli v opatrnom duchu. Trnavčania sa snažili dostať pred Putnockého kombináciou, Slovanisti to skúšali kolmými prihrávkami za obranu. Vzruch však nenastal ani po jednom pokuse.

Na začiatku 10. minúty zakombinovali domáci pred šestnástkou Trnavy, k strele sa odhodlal Kladrubský a riadne vystrašil hosťujúce mužstvo, keď jeho strela letela tesne vedľa. V 12. minúte zahrávali Trnavčania rohový kop, Gšparíkovu loptu posunul za seba hlavou Čarnota, ale na zadnej tyči nebol nikto z jeho spoluhráčov.

V 21. minúte sa Trnave podaril rýchly brejk, ale prudkú loptu od Vlaska nedobehol Schranz. V 30. minúte sa dostal po centri k lopte Vlasko, preštrikoval sa celou obranou až k Putnockému, ale toho už neprestrelil.

V 36. minúte prišlo k inkriminovanému momentu, kedy Halenár úderom zložil Vlaska, ale tento moment zostal rozhodcom nepostrehnutý. Behom jednej minúty sa dvakrát pokúsil ohroziť strelami z diaľky Putnockého Sabo, ale nepochodil. Na opačnej strane sa rútil sám na brankára Halenár, ale Rusov ho vychytal.

V 48. minúte na seba naviazal dvoch hráčov Slovana Vlasko, prihral Gašparíkovi, ktorý spoza šestnástky otvoril skóre zápasu – 0:1. V 58. minúte sa Slovanu vydarila rýchla kontra, ale Milinkovič z uhla neprestrelil Rusova. Následne z tej istej strany sa Milinkovič predral popri trojici brániacich Trnavčanov, ale opäť proti Rusovovi neuspel.

V 63. minúte hlavný rozhodca prerušil hru, pretože hracia plocha bola plná dymu z pyrotechniky. Po 15. minútach bez hry poslal hlavný rozhodca Vnuk gestom hráčov do kabín, následne ich však vrátil na ihrisko a po 18. minútach sa opäť začalo hrať.

V 82. minúte zahrával Slovan rohový kop, lopta sa dostala až na zadnú tyč na Kladrubského a ten nožničkami nemieril presne. V 86. minúte unikol po krídle Žofčák, a po spätnej prihrávke sa pokúšal o strelu z diaľky Halenár, ale mieril nad bránku. V 90. minúte sa nedohodol s Rusovovom Karhan, k lopte sa dostal Hlohovský, ale netrafil prázdnu bránu!

Po dlhej nakopnutej lopte sa rozhodol páliť z prvej Mikovič a riadne natiahol Putnockého. Po hlavičkovom súboji sa dostal k lopte na hranici šestnástky Halenár ale strela mu nesadla a Rusov nemal moc práce. V samom závere zápasu prehlavičkoval z hranice piatich metrov Rusovovu bránu Hlohovský!

ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 0:1 (0:0)

Góly: 48. Gašparík.
ŽK: 36. Kladrubský, 90.+ Gorosito, 90.+ Žofčák – 39. Hanzel, 90.+ Vlasko, 90.+ Rusov.
Pred 3853 divákmi rozhodoval Vnuk.

ZOSTAVY

SLOVAN: Putnocký – Lukšík, Grendel (90.+ Meszároš), Halenár, Žofčák, Milinkovič, Gorosito, Kladrubský, Kolčák, Pauschek, Ladesma (46. Hlohovský). Tréner S. Slovák.
SPARTAK: Rusov – Čvirik, Habánek, Janečka, Vlasko (90.+ Pavelka), Čarnota, Hanzel, Karhan, Sabo (90.+ Gross), Schranz (83. Mikovič), Gašparík. Tréner P. Hoftych.

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Vitajte v postapokalyptickom svete
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

Trnavský kraj obnovil cesty na Záhorí

Kraj má v tomto roku na opravu ciest ešte vyčlenených 1,6 milióna eur, z ktorých plánuje obnoviť sedemnásť úsekov ciest II. a III. triedy.

V piešťanskom múzeu uviedli knihu o stíhacej letke 13

Kniha je výsledkom desaťročia trvajúcej mravčej práce autora nielen v archívoch, ale aj v teréne s vtedy ešte žijúcimi pilotmi alebo ich rodinami.

Situácia v nemocniciach začína byť veľmi zlá, hovorí Naď

Testovanie je podľa Jaroslava Naďa jediná vec, ktorá môže Slovensko zachrániť pred lockdownom.

Minister obrany SR Jaroslav Naď.

Policajti tam pravidelne pokutujú, domácim mesto pomôcť nevie

Ľudia žijúci v bytovom komplexe Arboria sa sťažujú na nedostatok verejných parkovacích miest pred svojím bydliskom.