TRNAVA. Tisíc ľudí sa prihlásilo k internetovej petícii proti zmene územného plánu a výstavbe na Kamennej ceste v Trnave. Petíciou sa budú začiatkom novembra zaoberať poslanci mestského zastupiteľstva. Dve zo štyroch požiadaviek signatárov však radnica považuje za nereálne.
Požiadavka na vylúčenie výstavby v lokalite Kamenný mlyn je podľa stanoviska odboru územného rozvoja Mestského úradu v Trnave nereálna, pretože výstavba je v územnom pláne navrhovaná už od roku 1993. Odvtedy tu bolo vydaných niekoľko územných rozhodnutí na inžinierske siete a komunikácie a dve povolenia na vodovod a kanalizáciu.
Zmena územného plánu na funkciu parku a lesoparku by bola podľa radnice možná len vtedy, ak by mesto Trnava bolo pripravené znášať všetky finančné škody, vrátiť finančné prostriedky za vybudovanie kanalizačného zberača Európskej únii, vykúpiť všetky pozemky od súkromných vlastníkov a uhradiť aj náklady spojené s prípravou výstavby.
Rovnako vyhodnotil mestský úrad aj požiadavku, aby sa cyklochodníky a chodníky pre bežcov alebo korčuliarov nekrižovali s cestami pre motorové vozidlá. Ich križovanie je podľa radnice v územnom pláne navrhnuté už od roku 2000.
Signatári petície odmietali aj výstavbu v izolačnom páse zelene pozdĺž Kamennej cesty, v čom im mestské zastupiteľstvo už vyhovelo na septembrovom rokovaní. Rozšírenie lokality na výstavbu rodinných domov v ochrannom páse vodného zdroja je v súčasnosti predmetom prerokovávania a ľudia sa k zámeru môžu ešte stále vyjadrovať.
Proti plánovanej výstavbe v lokalite Kamenného mlyna protestovalo asi šesťdesiat ľudí aj pred začiatkom septembrového rokovania mestského zastupiteľstva. Kamenný mlyn je prímestskou rekreačnou a oddychovou lokalitou na okraji Trnavy.