Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Gladiátori z Trnavy ako prví zdolali Michalovce

Gladiátori zdolali Michalove a podľahli Topoľčanom.

TRNAVA. TOPOĽČANY. Trnavčania začali duel s Michalovcami nebojácne a po dravom prieniku Jančoviča dostal gladiátorov do vedenia Schmidt. Michalovce odpovedali v 14. minúte, keď zakombinovali Šechný s Kmiťom a Žemba vyrovnal. V druhej tretine sa aj napriek množstvu príležitostí nepresadilo ani jedno mužstvo. V úvode tretej tretine šli opäť do vedenia domáci, keď sa po dorážke presadil Uhlík. Michalovce odpovedali nastrelením žred Rybárovej bránky. V 56. minúte Lisoň zvýšil už na 3:1. Favorit z Michalovies okamžite odpovedal kontaktným gólom Pavlovčíka, ale nakoniec zverenci trénera Martina Hrnčára cenné víťazstvo ubránili.

Prvá prehra Michaloviec „Prišiel k nám líder súťaže, ktorý doteraz ešte ani raz neprehral. Chlapci bojovali o každý puk, vzadu nás podržal Rybár, výborne sme zahrali oslabenia a mali sme aj trochu šťastia v koncovke, nakoniec sú z toho tri body,“ zhodnotil zápas Martin Hrnčár.

Nepomohli ani presilovky Topoľčany mali lepší vstup do zápasu, lenže ich pribrzdili dve vylúčenia. V 14. minúte hosťujúci Hano, mimochodom odchovanec topoľčianskeho hokeja, „zrámoval“ Mareka Mihalika a dostal päťminútový trest plus do konca zápasu. Dlhú presilovku Topoľčany využili po peknej strele od modrej kapitána Petrinu – 1:0. Hneď nato hrali domáci aj vyše minútovú presilovku o dvoch hráčov, ale gól nepridali.

V druhej tretine opäť začali lepšie domáci, Káčer zvýšil na 2:0. Hostia však už v 26. minúte znížili, keď takmer z nemožného uhla prestrelil Uhlík. Záver druhej časti vyšiel domácim, keď v priebehu jednej minúty sa Topoľčany presadili dvakrát. Najskôr Mraziková strela od modrej prepadla za brankára Rybára a potom Gráčik doklepol puk na 4:1. Záverečnú tretinu začínali domáci v oslabení a pri ďalšom signalizovanom vylúčení sa presadil M. Grman – 4:2. Trnava aj o päť minút potrestala domáce vylúčenie, keď Dudáš znížil na rozdiel gólu.

O dve minúty však hosťujúci zadáci zabudli na útočnej modrej J. Mihálika a ten v samostatnom nájazde bol faulovaný. Nariadené trestné strieľanie faulovaný hráč aj premenil – 5:3. Po tomto góle sa začalo viac vylučovať ako hrať. Na ľade bolo viac menších šarvátok ako šancí, a tak sa skóre už nemenilo. Zlyhaniev disciplíne „Zlyhali sme v disciplíne. Boli sme príliš vylučovaní, pomaly sme korčuľovali, čo súper dokonale využíval. Prehrávali sme o tri góly, stiahli sme na rozdiel jedného, ale opäť sme zlyhali v disciplíne a nechali osamoteného Mihálika. Hrali sme príliš profesorsky, musíme na sebe neustále pracovať,“ sklamane po zápase skonštatoval Martin Hrnčár.

Trnava – Michalovce 3:2 (1:1, 0:0, 2:1) l Góly: 8. Schmidt, 42. Uhlík, 56. Lisoň – 14. Žemba, 57. Pavlovčík. 155 divákov. Topoľčany – Trnava 5:3 (1:0, 3:1, 1:2) l Góly: 15. Petrina, 22. Káčer, 36. Mrázik, 36. Gráčik, 48. Jozef Mihálik z trestného strieľania - 26. Uhlík, 41. M. Grman, 46. Dudáš, 630 divákov.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Trnavský kraj obnovil cesty na Záhorí

Kraj má v tomto roku na opravu ciest ešte vyčlenených 1,6 milióna eur, z ktorých plánuje obnoviť sedemnásť úsekov ciest II. a III. triedy.

V piešťanskom múzeu uviedli knihu o stíhacej letke 13

Kniha je výsledkom desaťročia trvajúcej mravčej práce autora nielen v archívoch, ale aj v teréne s vtedy ešte žijúcimi pilotmi alebo ich rodinami.

Situácia v nemocniciach začína byť veľmi zlá, hovorí Naď

Testovanie je podľa Jaroslava Naďa jediná vec, ktorá môže Slovensko zachrániť pred lockdownom.

Minister obrany SR Jaroslav Naď.

Policajti tam pravidelne pokutujú, domácim mesto pomôcť nevie

Ľudia žijúci v bytovom komplexe Arboria sa sťažujú na nedostatok verejných parkovacích miest pred svojím bydliskom.