Štvrtok, 20. júl, 2017 | Meniny má Iľja Eliáš

Víťazmi Memoriálu Ivana Hlinku Kanaďania, Slováci poslední

Počas uplynulého týždňa sa v Piešťanoch konal Memoriál Ivana Hlinku.

PIEŠŤANY. Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov skončila na prestížnom Memoriáli Ivana Hlinku na poslednom 8. mieste, keď v súboji o umiestnenie podľahla v Piešťanoch tímu USA 3:5. Zverenci trénera Antona Bartánusa prehrali na turnaji všetky štyri stretnutia (SR – Švedsko 3:7, SR – Švajčiarsko 0:4, SR – Kanada 2:3). Súčasne sa hralo v českej Břeclavi, čo bola skupina ČR. Mužstvá sa tak po bojoch v skupinách stretli podľa umiestnenia v bojoch o umiestnenie.

Po poslednom duely s USA zhodnotil tréner reprezentácie Anton Bartánus stretnutie aj celý turnaj. „Na prvú tretinu sme nastúpili nekoncentrovaní, bez pohybu a zaslúžene sme ju prehrali. Druhá a najmä tretia tretina bola z našej strany dobrá, ale opäť sa ukázalo, že na medzinárodnej scéne je potrebné hrať naplno celých šesťdesiat minút, nie 57, ako proti Kanade, či dnes polovicu zápasu... Dnešný zápas ovplyvnila početnosť vylúčení na oboch stranách a fakt, že sme inkasovali až tri góly v oslabení.

Ku cti chlapcom slúži, že sa nevzdávali ani za nepriaznivého stavu, bojovali a zvýšenou aktivitou v záverečnej tretine znížili na rozdiel jediného gólu. V záverečnej minúte sme mali možnosť hrať ešte power play, no skórovať sa nám nepodarilo. Ak by som mal zhodnotiť celý turnaj a sústredenie, ktoré mu predchádzalo, na chlapcoch bol badateľný progres. Aj napriek tomu, že sme nevyhrali ani jeden zápas, posledné dve stretnutia proti Kanade (2:3) a dnes proti USA, už boli z našej strany kvalitnejšie. Jednoznačne však hráči videli, že zaostávajú za súpermi v takmer všetkých herných činnostiach, na čom musia teraz popracovať vo svojich kluboch.“

VÝSLEDKY

SKUPINA PN:

Slovensko – Švedsko 3:7 (0:2, 1:3, 2:2). Góly SR: 31. Kasanický (Holenda, Šoltés), 54. Lantoši, 56. Betá. Švajčiarsko- Kanada 1:4 (1:2, 0:1, 0:1).

Slovensko - Švajčiarsko 0:4 (0:2, 0:1, 0:1), Kanada - Švédsko 7:5 (3:2, 2:1, 2:2).

Slovensko – Kanada 2:3 (1:0, 1:0, 0:3). Góly SR: 2. Horvát (Žilka), 38. Ambroz (Šille, Svetlík), Švedsko – Švajčiarsko 8:4 (0:2, 4:0, 4:2).

O7. miesto: Slovensko -USA3:5 (1:2, 0:1, 2:2) Góly SR: 15. Török, 45. Rehák, 53. Bačík.

O 5. miesto: Rusko - Švajčiarsko 7:5 (3:1, 1:2, 3:2).

O3. miesto: Česko - Švédsko 1:2 (0:1, 1:1, 0:0).

FINÁLE: Kanada - Fínsko 4:0 (0:0, 3:0, 1:0).

1. Futbalistka Spartaka Michaela sa nevrátila z vychádzky. Pomôžte ju nájsť 4 747