Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Moravce na Spartak v tejto sezóne nevyzreli, Trnava zvíťazila aj tretí raz

V 31. kole zavítal Spartak na pôdu Zlatých Moraviec. Ak si chcel naďalej udržať nádej na titul, musel bezpodmienečne zvíťaziť.

ZLATÉ MORAVCE. Domáci pohrozili už v úvodnej minúte, ale ich strelu stečoval Čvirik. V 5. minúte odpovedal Vyskočil, ale jeho strela z otočky letela nad bránu. V 10. minúte sa po Karhanovom vysunutí ocitol zoči-voči Kuciakovi Mikovič, domáci brankár bol však úspešnejší. V 19. minúte mohol zarmútiť hostí Bernáth, ale po peknom spracovaní poslal na Kamenára slabú strelu.

V 28. minúte opäť pohrozili domáci a bol to Hruška, ktorý hlavičkoval tesne nad. Striedanie šancí pokračovalo. Po Gašparíkovom rohu umiestnil loptu hlavou tesne vedľa Karhan. Odpoveď na seba opäť dlho nenechala čakať a Orávikovu bombu musel boxovať Kamenár. V 41. minúte odhlavičkoval loptu idúcu do siete na roh Hodek. V 42. minúte videl druhú žltú kartu Procházka a musel predčasne pod sprchy. V závere polčasu sa Spartaku podaril brejk, ale Mikovičova strela minula Kuciakovu bránu.

Druhý polčas odštartovala nepresná Vyskočilova strela ľavačkou. V 55. minúte zahrával Spartak priamy kop, Gašparík poslal center na hlavu Vyskočila a ten otvoril skóre zápasu – 0:1. Po zlom Kamenárovom vyrazení a Habánkovom odkope sa odhodlal k strele spoza šestnástky Candrák, ale prestrelil aj tribúnu za Kamenárovou bránou. Spartak opäť pohrozil v 63. minúte, keď Bicákov center hlavičkoval Gašparík, Kuciak si však poradil. V 74. minúte mohol vyrovnať Hruška, ale neusmernil hlavou center do siete.

V 80. minúte hlavičkoval po rohu vo veľmi dobre pozícii Pavlovič, ale Kamenár na bránkovej čiare čaroval. V 81. minúte premenil Ciprys svoj prvý dotyk s loptou na strelu, ktorou opečiatkoval brvno Kuciakovej brány. Následne sa po zrážke s Palovičom ocitol na zemi a musel byť ošetrovaný. V nadstavenom čase sa Trnave podarilo streliť aj druhý gól, keď rozbehnutý Tomaček obehol až na polovici číhajúceho brankára Kuciaka a pohodlne do prázdnej brány stanovil konečné skóre zápasu. Spartak odohral druhý polčas s prehľadom a a aj do tretice zvíťazil nad Vionom.

FC ViOn Zlaté Moravce – FC Spartak Trnava 0:2 (0:0)

Góly: 55. Vyskočil, 90+ Tmaček. ŽK: 18. Paur, 40. Majerník, 44. Hodek, 55. Kováč, 71. Pavlovič, 17. Pilát – 39. Procházka, 68. Čvirik, 73. Bicák, 90+ Tomaček. ČK: 42. Procházka. Pred 3536 divákmi rozhodoval Hrčka.
VION: Kuciak – Pavlovič, Paur, Candrák, Hodek, Orávik, Bernáth (46. Pilát), Majerník, Luhový (65. Brčák), Hruška, Kováč (67. Ondrejka). Tréner J. Jarábek.
SPARTAK: Kamenár – Habánek, Gorss, Čvirik, Hanzel, Gašparík (68. Tomaček), Karhan, Procházka, Bicák (85. Pavelka) Vyskočil, Mikovič (78. Ciprys). Tréner P. Hoftych.