Štvrtok, 21. september, 2017 | Meniny má Matúš

Naháňačka pokračuje, Spartak zdolal Bystricu

V 30. kole privítal Spartak na svojej pôde Duklu Banská Bystrica. V lige ma s týmto súperom pozitívnu bilanciu. Prehral s ňou iba v Slovenskom pohári. Na úspešnú sériu chcel nadviazať ďalším víťazstvom.

Vyskočil nakopol Spartak k ďalšej výhre.(Zdroj: LUKÁŠ GRINAJ)

TRNAVA. Ako prví pohrozili hostia, keď z rohu volejom zakončoval Hlinka, ale Kamenár bol na svojom mieste. Na začiatku 6. minúty pekne zakombinovali domáci, ale Bicák poslal na Boroša slabú strelu. V 15. minúte priniesol vzruch Gašparíkov center z priameho kopu, ktorý skončil na pravej tyči Borošovej brány. V 21. minúte potiahol akciu po pravej strane Procházka, pred šestnástkou preniesol loptu na opačnú stranu na Bicáka, ktorý si ešte zasekol obrancu, ale jeho strela mierila priamo do brankára.

V 28. minúte zatrnulo všetkým fanúšikom, keď sa pred hosťujúcou šestnástkou v plnej rýchlosti zrazil Bicák s Borošom. Po krátkom ošetrení však obaja pokračovali ďalej. V 33. minúte vybuchol gejzír trnavskej radosti, keď sa okolo obrancu obtočil Vyskočil a otvoril skóre zápasu. Následne si strely Bicáka a Vyskočila nenašli cestu do Borošovej siete. V závere polčasu ešte zakombinovala štvorica Karhan-Procházka-Gašparík-Mikovič, ale posledný menovaný poslal na Boroša slabú strelu.

Úvod druhého polčasu zastihol mužstva najmä hrou v strede poľa až do 54. minúty. Vtedy sa po pravej strane predral pred šestnástku Mikovič, naservíroval loptu Bicákovi, ktorý strelou spoza šestnástky tesne minul Borošovu bránu. V 61. minúte sa rútili Trnavčania do brejku traja na dvoch, ale Gašparík zbytočne prihrával Vyskočilovi, ktorého o loptu obral Poljovka. V 63. minúte sa okolo Poljovku obtočil Mikovič, poslal loptu do behu Vyskočilovi, jeho strelu však hosťujúca obrana odvrátila na roh.

V 65. minúte zaváhal s odkopom Gross a hostia okamžite pohrozili strelou Brašňa, ktorý riadne natiahol Kamenára. V 70. minúte mohol vyrovnať Hučko, ale hlavou nevyužil zle vybehnutie Kamenára. V 74. minúte zvýšil na 2:0 Tomaček, keď si po rohovom kope zasekol loptu prehodil si ju na pravú nohu a strelou z rohu šestnástky prekonal Boroša. V 78. minúte zahral Gašparík priamy kop, Boroš loptu vyrazil rovno na nohu Tomačeka, ale ten strelou z prvej takmer prestrelil južnú tribúnu.

V 80. minúte zbyotčne dohral súboj s Čvirikom Matúš, rozhodca mu ukázal druhú žltú a zároveň ho poslal predčasne pod sprchy. V 81. minúte sa okolo Poljovku prehnal Tomaček, ale strelou z uhla už nedokázal prekonať Boroša. Zápas uzavrela Čvirikova jedovka, ktorá si nenašla miesto mezdi tromi žrďami.

Fc Spartak Trnava – Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0)

Góly: 33. Vyskočil, 74. Tomaček.

ŽK: 66. Mikovič - 34. Považanec, 50. Matúš.

ČK: 80. Matúš.

Pred 5328 divákmi rozhodoval Smolák.

SPARTAK: Kamenár – Habánek, Gorss, Čvirik, Hanzel, Gašparík, Karhan, Procházka, Bicák (71. Tomaček), Vyskočil (89. Schranz), Mikovič (87. Ciprys). Tréner P. Hoftych.

DUKLA: Boroš – Hučko, Poljovka, Kuzma (85. Slančík), Považanec (60. Augustín), Pančík, Matúš, Vajda, Hlinka, Savič, Laksík (60. Brašeň). Tréner Š. Zaťko.