MTF: Novoročné stretnutie a pozvanie na prednášku

Na novoročnom stretnutí MTF STU odovzdali viaceré ocenenia.

TRNAVA. Novoročné stretnutie zamestnancov a priateľov MTF STU sa konalo 19. januára. Po príhovore dekana fakulty profesora Olivera Moravčíka a predsedu AS MTF STU docenta Miloša Čambála nasledovala odborná prednáška o objavení röntgenových lúčov v podaní prof. Dr. prof. emeritus Güntera Dörfela z Nemecka. Na prednášku nadviazal Ing. Milan Petráš PhD. rozprávaním o svetovom fyzikovi Philipovi Lenardovi. Oficiálny program stretnutia vyvrcholil slávnostným odovzdávaním ocenení za rok 2011.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ocenili najlepšie práce

Spomedzi 61 dizertačných prác boli na základe odborného posúdenia vybrané a ocenené tie najlepšie práce od autorov: Ing. Rastislav Beňo, PhD., Ing. Jozef Fiala, PhD. a Ing. Michal Kopček, PhD. Ocenenie Najlepší projektový tím 2011 získal kolektív pracovníkov z Ústavu bezpečnostného a environmentálneho inžinierstva MTF za revitalizáciu botanickej záhrady na arboretum (Ing. Gerulová Kristína, PhD., RNDr. Maroš Sirotiak, PhD., Ing. Blinová Lenka PhD., Ing. Harangozó Jozef, PhD., prof. Ing. Balog Karol, PhD. a Pavel Macejka).

SkryťVypnúť reklamu

Cenu za najlepšiu habilitačnú prácu zaoberajúcu sa vývinom interkultúrneho manažmentu si prevzala doc. Mgr. Dagmar Cagáňová, PhD., ktorá zároveň Novoročné podujatie moderovala.

Cenu za najkvalitnejšiu publikáciu na MTF STU si odniesli: Ing. Hodúlová Erika, PhD., Mgr. Palcút Marián, PhD., Ing. Lechovič Emil, PhD., Ing. Šimeková Beáta, PhD. a Prof. Ing. Ulrich Koloman PhD.

Cenu za spoluprácu s priemyslom 2011 obdržali doc. Ing. Čaplovič Ľubomír, PhD. a doc. Ing. Hazlinger Marián, CSc. Na stretnutí boli udelené aj ceny z externého prostredia, a to Cena spoločnosti Orange Slovensko za Najlepšiu dizertačnú prácu z oblasti aplikovanej informatiky a automatizácie (autor Ing. Michal Kopček, PhD.), Najvýznamnejšiu publikáciu z oblasti aplikovanej informatiky a automatizacie (autor Doc. Ing. Vrábeľ Róbert, PhD.)a Cena Prvej zváračskej a.s. za najlepšiu dizertačnú prácu v oblasti zvárania(autor Ing. Emil Lechovič, PhD.).

SkryťVypnúť reklamu

Oficiálnu časť programu ukončilo vystúpenie hudobnej formácie Sweet little chicks. Pre zúčastnených bolo pripravené posedenie s občerstvením v sprievode príjemnej ľudovej hudby folklórneho súboru Trnafčan.

Pozvánka na prednášku

Dekan Materiálovotechnologickej fakulty STU pozýva verejnosť na stretnutie Dies Iovis Occurssus XX, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 16.2. o 16:00 v aule Z-086 na Paulínskej ulici 16 v Trnave. Hosťom bude významný pedológ, akademik Slovenskej akadémie vied a bývalý minister životného prostredia SR profesor Ing. Juraj Hraško, DrSc. Po prednáške s názvom Ekonomický rozvoj kontra prírodné zdroje bude nasledovať diskusia, na ktorej môžete položiť prednášajúcemu profesorovi otázku k danej téme. Program stretnutia a bližšie informácie nájdete na www.mtf.stuba.sk..

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Trnava

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  2. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  3. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  4. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  5. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  6. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  8. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 101 797
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 433
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 198
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 473
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 390
  6. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 139
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 4 807
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 499
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trnava - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trnava

Rastislav Mráz.

Už od mája bude na periférii Trnavy fungovať záchytné parkovisko.


1

Polícia zverejnila štatistiku za uplynulý týždeň.


TASR
Ilustračné foto.

Týkať sa bude Veľkej noci a veľkonočných prázdnin.


TASR

Došlo k nej pri Siladiciach.


TASR

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu