Aktéri sa zhodli, derby rozhodlo šťastie

Malženice ratovali body v závere, Dobrá Voda si zastrieľala.

V Majcichove sa hralo dlho očakávané susedné derby so Zelenčom.

Derby zápas v Majcichove nemal favorita. Po deväťdesiatich minútach sa nakoniec radovali hostia zo Zelenča, ktorí vyhrali gólom z penalty. Aj napriek tomu, že tréner Vojtech Petráš mal problémy s poskladaním základnej jedenástky: „Do zápasu sme šli v oklieštenej zostave. Máme vylúčených hráčov, a preto sme museli hrať s tými, ktorí boli k dispozícií. Pánboh zaplať za toto víťazstvo.“ Domáceho lodivoda sme po úspešnom zápase vyzvali k hodnoteniu jednotlivých formácií svojho mužstva: „V priemernom stretnutí sa na nás usmialo futbalové šťastíčko. Veľmi dobre nám zapracovala defenzíva na čele s brankárom“, uzavrel spokojný Petráš.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Menej dôvodov na radosť mal kapitán domácich Kamil Krivosudský: „Po remíze v minulom kole sme boli navnadení a v derby sme rátali s výhrou. Stretnutie bolo vyrovnané, v dobrom zápase však mali viac šťastia hostia.“ Z niekoľkých príležitostí na vyrovnanie sa neujala ani jedna. „Pri konci sme nastrelili len ich hráča, gól sa nám už potom streliť nepodarilo“, skonštatoval majiteľ kapitánskej pásky.

Majcichov – Zeleneč 0:1 (0:0)

V susedskom derby sa hral futbal hlavne medzi šestnástkami. Domáci mali v prvom polčase miernu územnú prevahu, no gól im to neprinieslo a azda potešila len spolupráca medzi Marföldim a Vráblom, keď druhý menovaný len tesne minul bránu hostí. Rozuzlenie prišlo po hodine hry. Štrbo zahral v šestnástke nedovolene rukou a penaltu premenil Jaroška. Šance sa už neobjavili ani na jednej strane a preto sa hostia radovali z výhry.

SkryťVypnúť reklamu

Gól: 63. Jaroška (z 11m).

MAJCICHOV: Čambál – Urbánek, Susko, Štrbo, Šturdík, Tokoš, Hermanský, Marek, Krivosudský, Marföldi, Vrábel (Karell).

ZELENEČ: Gottstein – Janek, Illeš, Kankara, Bánovec, Bohunický, A. Bednárik, Jaroška, Tibenský, Čapla, Bartovič (Ochaba).

Rozhodoval Bočák.

Košolná – Voderady 0:1 (0:0)

V prvom polčase sa hralo o stred poľa bez vyložených šancí. Síce v závere hostia nastrelili brvno, ale to bolo všetko. Po prestávke sa Košolná prebudila a v dobrých šanciach sa ocitli Chudjak a strelou spoza šestnástky Križan. V závere mali domáci roh, z ktorého vznikol brejk hostí a ten gólovo zakončil Zelenský.

Gól: 86. Zelenský.

KOŠOLNÁ: Súkeník – Bobok, Chudjak, Čavara, Arpáš, Križan, Kolár, Vajs, Izakovič, Zruban, Balažovič (Ščasný, Zachar, Furko).

SkryťVypnúť reklamu

VODERADY: M. Bachratý – Rosypal, Cíferský, L. Bachratý, Dubovský, Konkádor, Fatranský, Plavucha, Hornáček, Šurina, Zelenský (Páleník).

Rozhodoval Mihálik.

Trstín – Dobrá Voda 0:5 (0:4)

Pred stretnutím asi nikto netipoval takýto výsledok. Domácim však chýbala stopérska dvojica a bolo to cítiť. V prvom polčase bolo po polhodine hry jasné, kto si odnesie tri body. Domáci svoje zbrane neskladali a úvodných 20 minút druhého polčasu mali vo svojej réžii, no bez gólu. Krivánek viac ako po hodine hry „zatĺkol“ pomyselný posledný klinec do rakvy z priameho kopu. Obraz hry možno hral domácim do kariet, ale jednoduchá kombinačná hra a trestanie skratov v obrane zabezpečili tri body pre Dobrovodanov.

Góly: 13, 34. a 35. Hasala, 21. Danko, 70. Krivánek.

TRSTÍN: Jindrišek – Vaško, Hetteš, Prach, Vajsábel, Trung, Daniš, Čechovič, Petrovič, Taranda, Javorek (Slezák, Gergeľ).

D. VODA: Turanský – Kollár, P. Danko, M. Gálovič, Mat. Danko, Chnapko, T. Novák, Mar. Danko, Krivánek, Hasala, R. Lukačovič, (J. Novák, P. Gálovič).

Rozhodoval Ševčík.

Špačince – Bohdanovce 1:1 (0:0)

Zápas v Špačinciach mal slabšiu úroveň. O čom svedčí aj nezáživný prvý polčas. Po hodine hry však prišiel svetlý moment, Marek Kriš z 20 metrov nádhernou strelou z priameho kopu vymietol šibenicu 0:1. V 70. minúte domáci tím vystriedal a čerstvý Nový o niekoľko minút hlavičkou vyrovnal na 1:1. Domáci mali ešte niekoľko príležitostí, ale zaslúžený remízový stav zostal v platnosti.

Góly: 78. Nový - 65. Kriš.

ŠPAČINCE: Palšovič – Dobrovodský, Mužík, Haršány, Mi. Púchly, Izakovič, Zárecký, Juran, Mužila, Mitošinka, Obšiván (Nový).

BOHDANOVCE: Prekop – Kučík, T. Braniša, P. Braniša, Kriš, Lenivý, Kövör, Ľ. Kocian, Dolinaj, Kavický, Macko (M. Kocian).

Rozhodoval Krist.

B. Kostol – Opoj 4:0 (2:0)

Domáci otvorili skóre po Švorčíkovom lobe a bolo 1:0. O pár minút neskôr sa v neprehľadnej situácií v rohu šestnástky najlepšie zorientoval Kobza a obstrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Po prestávke chceli hostia, ktorým ešte ostávali sily, vyrovnať. Ich snahu schladil opäť Kobza, ktorý dorážal strelu Andreja Adámka. Zápas sa už len dohrával a možno sa Janík už videl v šatni, keď potiahol z vlastnej polovice loptu Dobrovodský a dostal sa na vzdialenosť 30 metrov k bráne hostí odkiaľ tiahlou strelou prekvapil spomínaného brankára - 4:0.

Góly: 29. Švorčík, 35. a 69. Kobza, 90. Dobrovodský.

B. KOSTOL: Ryšavý - Vago, Ľ. Adámek, Lehotský, Švorčík, Dobrovodský, Jurina, Kobza, Čmehýl, Gažovič, A. Adámek (Kaopičiak, Novák, Kuzma).

OPOJ: Janík– Mir. Nejezchleb, Mil. Nejezchleb, Bartoš, Ľ. Nejezchleb, urban, Šípka, Halaksa, Bílik, P. Nejezchleb, Matula.

Rozhodoval Slíž.

Malženice – Dechtice 1:1 (0:0)

Domáci sa veselo pustili do súpera. Ten odolával v prvom polčase. Odolával aj v druhom a dokonca sa po brejku dostal aj do vedenia. Malženice mali odrazu, čo robiť, aby zdolali výborne brániacich a bojovných hostí. Napokon sa dočkali vyrovnávajúceho zásahu. Po sérii striel sa lopta dostala ku Klinovskému a ten spoľahlivo poslal loptu pod brvno. Domácich chuť po troch bodoch zabrzdil záverečný hvizd a tak sa body spravodlivo delili.

Góly: 84. Klinovský - 52. Maška.

MALŽENICE: Hlúch – Michalčík, Herega, P. Nádaský, M. Nádaský, Zubčák, Harman, Šrámek, Bunček, P. Sedlák, Šarabok (Klinovský, Smolka, Braniša).

DECHTICE: Šajbidor – Kúdela, P. Maška Kolenič, D. Hlavatovič, M. Manca, Már. Zemko ml., Komadel, R. Maška, Sliva, Koles:ík (Tomaška, Már. Zemko st.).

Rozhodoval Chudý.

Ružindol – Bučany 2:2 (1:1)

Úvod patril domácemu celku, ktorý sa dostal do vedenia strelou z 25 metrov v podaní Sekeru. Po štvrťhodine hry vyrovnával podobne z diaľky strelou do šibenice Suchoň. Polčas sa potom vo svižnom tempe dohrával. Po prestávke mali o čosi viac príležitostí domáci. v závere sa tešili z vedenia po individuálnej akcii Balško, ktorý „messiovským“ spôsobom vyzvŕtal obranu súpera a zakončil. Domáca naivita však spôsobila, že hostia využili zlú rozohrávku súpera a krížnou strelou spečatil výsledok Fančovič.

Góly: 10. Sekera, 89. Blaško - 27. Suchoň, 90. Fančovič.

RUŽINDOL: Horník – Holický, Sekera, Hanzel, Mušinský, Spál, Blaško, Ševčík, Petrek, Molnár, Janiš.

BUČANY: Jamrich - Ryšavý, Vavro, Janák, Gono, Hlúčil, Belica, Suchoň, Maďar, Fančovič, Kondrc (Bunček, Tanáč).

Rozhodoval Benko.

Kátlovce – Boleráz 0:2 (0:2)

Hostia mali lepší nástup. V úvode nevyužili príležitosť. Potom však rukou zahral v múre jeden z obrancov domácich a Miroslav Daniš premenil nariadenú penaltu. o niekoľko minút zase Mackovčín prešiel cez obranu z hranice bieleho bodu zvýšil na 0:2. polčas sa potom už len dohrával. Po výmene strán domáci trochu zatlačili súpera, ten však odolával a ani záverečné dve pološance domácich už neodvrátili prehru Kátloviec.

Góly: 21. Mi. Daniš (z 11m), 32. Mackovčín.

KÁTLOVCE: Banič – M. Hlavatovič, Krchnár, Bzdúch, A. Uváček, R. Hlavatovič, Sládeček, Vagovič, M. Uváček, Vyhlídal, Sliva (Hupka, Šimončič).

BOLERÁZ: Danišovič - P. Daniš, Puschenreiter, Mackovčín, Ma. Daniš, Mi. Daniš, Hrebík, Zajíček, Miškovič, Horník, Srnec.

Rozhodoval Jančovič.

Tabuľka po 13. kole:

1. Boleráz 13 12 1 0 59:3 37

2. Malženice 13 9 2 2 42:9 29

3. Bučany 12 8 1 3 27:24 25

4. Voderady 13 6 4 3 22:23 22

5. Ružindol 13 6 3 4 26:29 21

6. Zeleneč 13 5 4 4 21:16 19

7. D. Voda 13 6 1 6 30:31 19

8. B. Kostol 13 5 2 6 15:20 17

9. Bohdanovce 13 4 4 5 25:22 16

10. Majcichov 13 4 3 6 20:20 15

11. Opoj 13 4 3 6 21:34 15

12. Kátlovce 13 3 3 7 21:29 12

13. Špačince 13 3 3 7 18:38 12

14. Košolná 12 3 2 7 16:36 11

15. Trstín 13 2 3 8 18:32 9

16. Dechtice 13 1 5 7 14:29 8

Autor: MK, LB

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Trnava

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  2. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  3. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  4. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  5. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 93 919
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 20 918
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 602
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 460
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 716
  6. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 5 385
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 259
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 687
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu