Sklamaný Klenkovič: „Rozhodlo vylúčenie“

V derby medzi Hornou Krupou a Zvončínom sa tešili domáci, svoju prvú výhru zaknihovali hráči Leopoldova.

V Hornej Krupej sa očakával kvalitný futbalový zážitok. Líder hostil druhé mužstvo tabuľky.

Zvončín mohol pripraviť Hornej Krupej prvú prehru v ročníku, a to dokonca na domácom ihrisku. Nestalo sa tak. Trénera hostí Rudolfa Klenkoviča po prehre 3:1 nemrzel ani tak samotný výsledok, ako neadekvátne rozhodnutie rozhodcu Krivošíka pri vylúčení Zelenského. „Jedenástka bola v poriadku, červená karta pre mladého chlapca však bola prísna. Rozhodca nemusel takýmto spôsobom ovplyvniť zápas. My sme museli pre natiahnutý sval a nešťastné prestávkové zranenie v šatni striedať oboch krajných obrancov, na budúci zápas proti Drahovciam nám v obrane nebude mať pomaly kto hrať. Na chlapcov som však hrdý, aj domáci diváci mi po zápase potvrdili, že taký dobrý súper ešte u nich v tejto sezóne nehral.“

Lepšie sa rozprávalo strelcovi dvoch domácich gólov Petrovi Sládečkovi: „Pred prvým gólom mi dezorientovaný obranca priťukol loptu na nohu a ja som dával do prázdnej, pri mojom druhom zásahu došlo k prečísleniu a zakončoval som z prvej“, začal rozprávanie hrdina zápasu. Aj podľa neho malo stretnutie nadpriemernú úroveň: „Zvončín sem neprišiel brániť, hral útočne, nevypracoval si však toľko šancí ako my a aj preto sme vyhrali. Z tímu hostí by som vyzdvihol Macha, ktorý odohral naozaj výborný zápas,“ uzavrel spokojný hráč.

Horná Krupá – Zvončín 3:1 (1:0)

Center v 27. minúte odhlavičkoval hosťujúci stopér na Sládečka a ten zblízka otvoril skóre. Po prestávke vybehli Zvončania na súpera tlakom, z množstva šancí sa ujala tá z 59. minúty, keď sa po rohu lopta dostala opäť do šestnástky a striedajúci Jankovič z kroku vyrovnal. Na druhej strane o osem minút Zelenský stiahol v gólovej šanci Sládečka, za čo putoval pod sprchy. Penaltu premenil Halmo a domáci opäť viedli. Päť minút pred koncom sa vykartoval v krátkom čase aj Šajdík a to hostí definitívne položilo. Tretí úder im v závere bombou z uhla zasadil Sládeček.

Góly: 27. a 88. Sládeček, 68. Halmo (z11m) - 59. Jankovič.

ČK: 67. Zelenský, 85. Šajdík (2 x ŽK) (obaja Zvončín).

H. KRUPÁ: J. Hrčka – Horváth, Královič, Pecko, Daniš, Marík, Gottwald, Kissimonyi, Szalay, Halmo, Sládeček (Žák, Holič, I. Hrčka).

ZVONČÍN: Honza – Houdek, Bron, Vandák, Hrušovský, Chabreček, Mrva, Macho, Magdolén, Stacho, Rúžička (Zelenský, Šajdík, Jankovič).

Rozhodoval P. Krivošík.

Cífer – Siladice 0:2 (0:0)

Od úvode hrali obe mužstvá opatrne. Hostia prebrali taktovku postupom času. Domáci boli blízko ku skórovaniu po strele Krajčoviča. Tento pokus skončil na brvne. Po prestávke mali viac aktivity domáci, ale paradoxne inkasovali po hodine hry, kedy Páleník vyrazil loptu pred seba priamo na Mesároša - 0:1. Siladičania ožili a pridali aj druhý gól. Cífer sa nadýchol k tlaku, ale umná obranná hra skúsených hostí slávila úspech. Skóre sa nemenilo a vyhralo ten lepší.

Góly: 66. Mesároš, 73. Ľ. Rau.

CÍFER: Páleník – Krajčovič, Gašparovič, R. Orlický, Tom. Tibenký, Mrva, R. Dunda, Masár, Domorák, Kupkovič, Hamaďák (Lukovič, Tim. Tibenský).

SILADICE: Šimko – M. Lančarič, B. Fančo, Brestovanský, O. Sekereš, I. Fančo, Horváth, Ondrejíček, Ľ. Rau, Varga, Mesároš (Kupec, J. Sekereš, Páleník).

Rozhodoval Jurenka.

Drahovce – Prašník 3:1 (1:1)

Domáci pritlačili hneď od úvodu súpera. Ten sa však dostal do vedenia po Šerienikovom faule a následnej penalte. Ľahký zápas pre Prašník, naviac v početnej výhode, mal mať jasný priebeh. Domáci sa však zomkli a tesne pred prestávkou vyrovnal Vančo. Po príchode z kabín Gábriš pridal druhý gól. Hostia, ktorí prišli o vedenia mali len pološance. Upokojenie do domácich radov priniesol Michálek, ktorý našiel na hranici šestnástky Vanča a ten nikým neatakovaný poslal loptu vedľa padajúceho Macejecha do brány, čím upravil výsledok na konečných 3:1.

Góly: 39. a 87. Vančo, 48. Gábriš – 11. Ľ. Obúch (z 11m).

ČK: 11. Šerienik.

DRAHOVCE: Pavlovič – Šerienik, Marušic, Oríšek, Rybárik, Dusík, Horúcka, Gábriš, Zajac, Vančo, Poláčik (Michálek, Hrošek, Hargaš).

PRAŠNÍK: Macejech – Gyurke, O. Bielik, Marek, Nikodém, P. Obúch, R. Bielik, Ľ. Obúch, Konkuš, Pašmík, Škodáček (Kubiš, Kurňavka, Klein).

Rozhodoval Bočák.

Hrnčiarovce – Horné Orešany 0:2 (0:1)

Domácich zaskočil hneď v úvode prvý gól. K Raschmannovi sa dostal prízemný center z ľavej strany a ten sám pred bránou nezaváhal. Domáci pohrozili Baničom, ale jeho tutovka ostala nevyužitá, tak ako aj Zázik, ktorý mieril do brvna. Na opačnej strane spálil šancu Juraj Krchnár. Po výmene strán Hadviger z penalty zvýšil na 0:2, opäť Juraj Krchnár zahodil šancu. Zo strany domácich neprišla adekvátna odpoveď. Zvíťazili kompaktnejšie hrajúci celok.

Góly: 3. Raschmann, 54. Hadviger (z 11m).

HRNČIAROVCE: Kuzma – Bukovský, Turanský, Vašíček, Fodor, Šurina, Sedlický, Vozár, Banič, Zázik, Du. Královič.

H. OREŠANY: Smolek – Blažo, Drozda, M. Krchnár, J. Krchnár, Meško, Kondrček, Malý, Vandák, Hadviger, Raschmann (Volner, Slovák).

Rozhodoval Hafrovič.

Dolná Krupá – Suchá 1:1 (0:0)

Od začiatku sa hralo na jednu bránu. Domáci zahodili 5 čistých gólových šancí. Hostia sa len bránili a ich čas prišiel po prestávke. Brestovanský potrestal chybu v rozohrávke a svoj nájazd premenil. Vzápätí prišlo vyrovnanie po centri a odrazenej lopte sa tešil Boďo. Krupá sa potom chcela ujať vedenia, ale obrovské kvantum šancí zahodila.

Góly: 53. Boďo – 51. Brestovanský.

D. KRUPÁ: M. Dekan – Vitek, Minárik, Fíba, Hulík, Nádaský, Keleši, Ištvanec, Sucháň, Boďo, J. Boledovič (L. Boledovič, Garažia, Novota).

SUCHÁ: Sloboda – Jankovič, Kuracina, Dúbravec, Konečný, Hujsi, Brestovanský, Kosnáč, Šimončič, Januš (Lužák, Babiš, Horváth).

Rozhodoval Boledovič.

Veľké Orvište – Brestovany 5:2 (2:2)

Vo Veľkom Orvišti sa hralo na jednu bránu. Domáci síce inkasavali po chybe ako prví. No potom si otvoril gólový účet Mišík. Barcellona tesne pred koncom polčasu vyrovnal. po obrátke prišiel kľúčový moment po rohovom kope Havrlenda. Kostka hlavou pridal tretí gól. domáci hrali stále na jednu bránu a pridali ďalšie dva góly. Obraz hry bol jasný a napokon sa to odzrkadlilo aj na skóre.

Góly: 22., 27. a 65. Mišík, 56. Kostka, 67. vl. – 3. a 42. Barcellona.

V. ORVIŠTE: Hajdin – Michálek, Šiška, Butka, Urban, Kostka, R. Vavrinec, Havrlend, Bartko, J. Vavrinec, Mišík (M. Vavrinec).

BRESTOVANY: Čambál – Beňo, Krištofiak, Ševčík, Barcellona, Péchy, Halada, Lukáč, Oláh, Dorčiak, Šulek (Ohrablo, Kis).

Rozhodoval Hetteš.

Leopoldov – Zavar 2:1 (0:0)

Domáci mali od začiatku viac príležitostí a územnú prevahu. Svoje tri čisté šance však nepremenili a z toho dve skončili na konštrukcii brány. Napokon sa domáci presadili až po obrátke po brejku. Druhý gól pridali z penalty. Hostia len skorigovali desať minút pred koncom dorážkou z rohového kopu. Zaslúžene zvíťazili domáci.

Góly: 55. Krilek, 77. Krajčovič (z 11m) – 80. Bachratý.

LEOPOLDOV: Malý – P. Viskup, Gažovič, Ščasný, Krilek, Boháčik, Ajpek, Ješko, Kršňák, Krajčovič, Lukáčik (Zlámala, Vančo).

ZAVAR: Púchly – Vyskoč, Chnapko, Bachratý, Kardoš, Sanny, Mat. Psota, Vido, Chlebík, Lakata, Krajčovič (Kovačič).

Rozhodoval Šašo.

Šulekovo – Jalšové 1:3 (1:1)

Domáci začali s chuťou. Keďže išlo o hodové stretnutie cieľ bol jasný. Začal sa im aj napĺňať po Halásovom góle. Lenže potom prišla chvíle Mateja Múdreho. Najprv vyrovnal, potom tesne po rozohratí druhého polčasu a dvoch nahrávkach sa dostal do šestnástky a poslal svojich do vedenia. Domáci nechceli pripustiť prehru a vsadili na útok. Obrana ostala otvorená a kto iný ako Múdry po sóle skompletizoval hetrik. Domáci sa snažili aspoň skorigovať výsledok, ale nepodarilo sa.

Góly: 13. Halás - 24., 46. a 79. Múdry.

ŠULEKOVO: P. Tvrdý – Šoka, P. Nemec, Králič, Benko, Pokrývka Tajber, Kolóny, Halás, Vavruš, Jaroška (Mambu, T. Nemec, Magulic).

JALŠOVÉ: Vaško - Jánošík, Greguš, Varga, Petrík, T. Pavlovič, Ma . Pavlovič, Múdry, Weselovski, Habán, M. Piršel (Čagánek).