MRZ

Šúrovce prišli o Timka

Čierny víkend majú za sebou mužstva Piešťan, Bohuníc a Šúroviec. Ani jedno mužstvo nebodovalo.

Jaslovské Bohunice - Palárikovo 1:2 (1:1)

V úvodných 20 minútach sa hostia iba bránili, ale domáci nedokázali dotiahnuť svoje šance do konca. Z prvého vážnejšieho protiútoku sa hostia ujali vedenia, keď si na prudký center z pravej strany nabehol Zlatňanský a hlavou usmernil loptu do protipohybu Horného. Domácim sa podarilo vyrovnať už o dve minúty Sedlákom, keď po individuálnej akcii prehodil brankára. Domáci mali naďalej dlhé držanie lopty, ale finálna fáza bola z ich strany veľmi zlá. V druhom polčase sa do úniku dostal Zlatňanský a strhol vedenie opäť na stranu hostí. Tri minúty pred koncom sa dopredu prebíjal Sani, v pokutovom území spadol po kontakte s protihráčom, ale rozhodca nechal hre voľný priebeh. Hostia si tak odviezli cenné víťazstvo.

Góly: 27. Sedlák - 25. a 66. Zlatňanský. R Šima, ŽK: Kitta, Nemček - Drienovský, Vnecel, Lörinc, 100 divákov.

SK BLAVA: Horný - Humel, Pilíšek, Boháčik, Strečanský, Machovič (80. Klenkovič), Hetteš (82. Nemček), Kitta, Sani, Sedlák (75. Klenkovič), Maška. Tréner Včelka.

Šúrovce - P. Bystrica 0:1 (0:1)

V úvode zápasu bol Timko faulovaný protihráčom, rozhodca však nechal tento moment bez povšimnutia. Následne musel faulovaný hráč odstúpiť pre vykĺbené rameno a zdá sa, že si v aktuálnom ročníku už nezahrá. Tento moment poznačil celý zápas. Inak sa hral v Šúrovciach bojovný futbal. Hostia sa ujali vedenia po nedorozumení v domácich zadných radoch, ktoré využil Ondrička a doklepol loptu za Zachara. Domáci sa snažili ešte do polčasu vyrovnať, ich tlak bol však skôr platonický. V úvode druhého polčasu mal vyrovnanie na kopačke Horváth, center z pravej strany však poslal volejom tesne vedľa. Domáci naďalej pokračovali v platonickom tlaku a hostia sa pokúšali o brejky. Výraznejšiu akciu si však nevypracovalo už ani jedno mužstvo a tak si Raven vezie zo Šúroviec cenné víťazstvo.

Gól: 33. Ondrička. R Jakúbek, ŽK: Pinček, Horváth, Lalík, Vašíček - Škrobák, Hrenák, Novisedlák, Šebík, 180 divákov.

ŠÚROVCE: Zachar - D. Bališ, Vašíček, Pinček, Lalík, Javor (71 Ivanič), Kočiš, Juhász, Horváth, Hrebík (79. I. Bališ), Timko (12. Ujlaky). Tréner D. Benkovský.

Veľké Ludince - Piešťany 2:0 (1:0)

Hostia predviedli profesorský futbal, čo sa im v konečnom dôsledku nevyplatilo. Domáci hráči boli svojmu súperovi od prvých minút vyrovnaným súperom. Prvá veľká šanca domácich bola v 23. min., keď po rohovom kope Števkovu strelu z päťky hosťujúci brankár Hodulík kryl. V 36. min. najprv Mikula strelou do šibenice sa snažil získať vedenie, ale brankár hostí bol opäť proti, ale na nenápadnú strelu Zoráda už však bol prikrátky. Hostia v prvom polčase nemali vyloženú šancu. Do druhého polčasu nastúpili hostia aktívnejšie, domáci však tlaku odolávali. V 53. min. Dulai po centri Mikulu zahodil čistú gólovú šancu. Hra sa následne vyrovnala a odohrávala sa medzi šestnástkami. V 86. min. prišlo z kopačky Mikulu potvrdenie víťazstva, ktorý skóroval po prihrávke Predajňanského.

Góly: 36. Zorád, 86. Mikula. R Černek, ŽK: Petráš - Sailer, 150 divákov.

PFK: Hodulík - Kvasnica (46. Šimo), Sailer, Bakita, Bretschneider (73. Kučera), Charizopulos, Guemache, Vyskoč, Galba, Koprda, Moravčík.

Ostatné výsledky: Bánovce - Topoľníky 1:0 (0:0), Domaniža - Komárno 2:1 (0:0) , Galanta - N. Ves n/V. 0:0, Gabčíkovo - D. Streda B 2:1 (2:0), Levice - Skalica 2:1 (2:1).

16. D. Streda B 12 1 3 8 10:21 6 (-9)

1. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  2. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  3. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  4. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  6. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  8. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  9. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  10. 3 dôvody, prečo sa oplatí mať online účet v ZSE už toto leto
  2. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  4. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  5. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  8. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?
  9. Životné jubileum prof. Ing. Jaroslava Valáška, PhD.

Firmy hľadajú ľudí ťažko, problémom bývajú spoje aj práca na viacero zmien

V celom regióne Trnavy a Záhoria počet nezamestnaných v priebehu minulého roka klesal. Pre firmy je problém obsadiť najmä miesta vo viac-zmennej prevádzke či pozície, kde je náročná práca za nízku mzdu.