Streda, 24. január, 2018 | Meniny má Timotej
OS B

Sokolovce zdolali Kľačany penaltami, Borovská odplata

Borovce nastrieľali až 8 gólov Hornému Trhovišťu a dokonale sa odplatili na prehru 0:1 v Dolnom Trhovišti.

Sokolovce – Kľačany 2:1 (1:1)

Zápas ponúkol zaujímavý priebeh, už v 4. minúte napol domácu sieť z priameho kopu Mokrička. Hostia hrali tvrdšie a s nasadením na hranici pravidiel. To sa im vypomstilo už v 9.minúte, keď prvý pokutový kop premenil Fano. Po zmene strán pokračovala vyrovnaná partia, hostia sa však opäť nezdržali prílišného dôrazu vo vlastnej 16-ke, z čoho rezultoval Biháriho trojbodový gól z bieleho bodu v 58. minúte.

Góly: 9. Fano (z 11m), 58. Bihári (z 11m) – 4. Mokrička.

SOKOLOVCE: Gábriš – Bartošek, Polák, Zitto, Dósa, D. Tomášik, Hrysenko, Bucko, Fano, J. Tomašík, Bihári (Pavlech, Vretrík).

KĽAČANY: Kubatkja – Sudý, Ďuriš, Viselka, Peťko, Pavelka, Mokrička, Cepko, Srnka, Hudák, Loskot, Božík (Krivošík).

Rozhodoval Karel.

Trakovice – Nižná 4:1 (3:0)

Domáci zahájili partiu rýchlym gólom, keď v 8. minúte napriahol spoza 16-ky Lackovič. V 20. minúte Porubský podbehol nakopávanú loptu a tá s pomocou vetra doplachtila do jeho siete. Keď v 26. minúte zvýšil Janovič na 3:0, bolo prakticky po zápase. Hostia zaostávali vo všetkých herných činnostiach, do streleckých príležitostí sa dostávali iba sporadicky. Jedna z nich bola využitá v 83. minúte Bobákom, bola to však len „kozmetika“ výsledku.

Góly: 8. a 48. Lackovič, 20. a 26. Janovič - 83. Bobák.

TRAKOVICE: Kubiš – Šulák, Radošovský, Tolarovič, Ballek, Janovič, Trokan, Chudý, P. Lackovič, M. Lackovič, Bošácky (Komárňanský, Lapoš, Žemla).

NIŽNÁ: Porubský – Strečanský, Šimkovič, Kosmál, Magnus, Ondríšek, Bobák, Magula, Sokolovič, Michalička, Horváth.

Rozhodoval Jordanov.

Bojničky – Šípkové 0:0

Výsledok nezodpovedá počtu šancí v zápase. V prvom polčase mohli domáci viesť rozdielom triedy, rovnako tak mohli pykať po nepríjemných brejkoch hostí. Obraz hry sa opakoval aj po obrátke, Bojničky zahadzovali šance a Šípkové vyčkávalo na rýchle lopty smerom dopredu. Napokon hostia ustáli bezgólovú remízu a vzhľadom na vývoj zápasu môžu byť s bodom spokojnejší ako Bojničky.

BOJNIČKY: M. Šesták – Spáčil, Vyhlídal, Bojňanský, Božik, Mihina, D. Šesták, Kaplán, Lorinc, Martin Pavelka, M. Václavík (Marek Pavelka, J. Václavík, Kabát).

ŠÍPKOVÉ: B. Líška – L. Oška, I. Ilenčík, Nosko, R. Oška, Stolárik, Koyš, Kolník, P. Ilenčík, Kusý, Balcír (Žitňanský, Gvizd, M. Líška).

Rozhodoval J. Mucha.

Borovce – Horné Trhovište 8:0 (2:0)

Domáci sa v zápase príliš nezapotili ani bez štyroch hráčov základnej zostavy, hoci v prvom polčase boli Trhovišťania ešte rovným súperom. Druhý polčas priniesol z pohľadu hostí kruté rozuzlenie. Po treťom góle rezignovali a pôsobili odovzdaným dojmom. Borovce to dokonalo využili a už v 70. minúte mali rozhádaní hostia na konte poltucet.

Góly: 22. Bejdák, 29. Ondrísek (vlastný), 55. Šiška, 59. Macháč, 65. Skaličan, 70. Dubovský, 74. Péči, 79. Baracka.

BOROVCE: Kováč – Šiška, Macháč, Búš, Bejdák, Pekarovič, Péči, Dubovský, Skaličan, Šašo, Baracka.

H. TRHOVIŠTE: Borovský – Urcikán, Motálek, Ondrísek, Mačica, M. Volko, Pavlák, Kadlečík, Ľ. Volko, Matečný, Mokrý (Jamšík, Bučko).

Rozhodoval Krist.

Madunice – Dolné Trhovište 3:2 (1:1)

Hostia prišli s defenzívnou taktikou a tá spočiatku slávila úspech, hoci hneď v úvode napálil Pisarík loptu z piatich metrov do Venclíka. Hostia školili z efektivity a hneď z prvého brejku skóroval Šajter. Nasledovala hra Maduníc na jednu bránu, v 30. minúte prišiel center do 16-ky a Chaláni efektne prehlavičkoval Venclíka. Druhý gól domácich bol ako „cez kopirák“, loptu poslal hlavou do siete Dananaj. V 65. minúte si zrazil prízemný center z priameho kopu do vlastnej siete Zachar. Hosťom došli ku koncu sily a pykali po rozhodujúcom góle Chalániho.

Góly: 30. a 86. Chaláni, 54. Dananaj - 12. Šajter, 65. Zachar (vlastný).

MADUNICE: Putera – Žuffa, Kolárik, Zachar, Sedláčik, Arbet, Hargaš, Pisárik, Chaláni, Horváth, Novák (Dananaj, Hyben).

D. TRHOVIŠTE: Venclík – Hackel, Ju. Blšták, Drimaj, Ja. Blšták, Košík, B. Šajter, Bališ, Macejka, Habán, M. Šajter (Polák).

Rozhodoval Benko.

Chtelnica – Ratnovce 5:1 (2:0)

Domáci vyrukovali s rýchlou kombinačnou hrou, do 20. minúty sa Ratnovce prakticky nedostali k lopte. V 27. minúte prišlo rýchle vylúčenie Pulmana, čo domáci tím nakoplo a do polčasu si vypracovali sľubný náskok. Po prestávke Chtelnica dirigovala hru, hoci hostia trikrát nebezpečne pohrozili, nechali však len vyniknúť Hlaváča v bráne. Domácim nič nestálo v ceste za vysokým víťazstvom a Chtelnica sa tak už tri zápasy vezie na víťaznej vlne.

Góly: 30. a 90. L. Cibrín, 42. a 72. Hrčka, 61. Gába - 76. Bílik (z 11m).

ČK: 27. Pulman (2x ŽK).

CHTELNICA: Hlaváč – Kičina, Rechtorík ml., Blanárik, Piešťanský, Gába, Hrčka, Tomáška, L. Cibrín, Suchán, Rechtorík st. (Slabý, Zemko, Ľ. Cibrín).

RATNOVCE: Lazový – Boďo, Bílik, Pavlovič, Kalaba, Bartko, Lisák, Pulman, P. Mihálik, Adamča, Brezovan (M. Mihálik, Ščasný).

Rozhodoval Sekerka.

Dvorníky – Červeník 4:0 (3:0)

Zo zápasu sa s pribúdajúcimi stávala jednoznačná záležitosť domáceho tímu. Dvorníky boli produktívne smerom dopredu od začiatku zápasu, lopta na kopačkách domácej ofenzívy bola pre Junasa neustálou hrozbou. Hosťom sa podarilo ohroziť Nemečka až v 30. minúte, ten však loptu vytlačil spod brvna. Druhý polčas domáci kontrolovali dianie na ihrisku, v 70. minúte zastúpil Nemečka na čiare Baša a udržal svojmu brankárovi čistý štít.

Góly: 7. Kramoliš, 18. a 68. Magula, 43. Farkaš.

DVORNÍKY: Nemeček – Baša, Mikulek, Farkaš, Horváth, Klčo, Krajinčák, Pastorek, Kramoliš, Magula, Hlavna (Pagáč, Karaba, Spáčil).

ČERVENÍK: Junas – P. Gažo, Mihálik, Brezovský, Lenčeš, Drobek, Hargaš, M. Gažo, Ondriga, Štefunko, Adamkovič (Bednárik, Kuzma).

Rozhodoval Bočák.

Ostrov – Veselé 6:2 (3:1)

Domáci začali svižne a ujali sa vedenia už v 2. minúte zásluhou Kubíka. Ostrov držal dobré tempo hry a postupne pridávali ďalšie góly. Hostia využili v 35. minúte zaváhanie domácej obrany a znížili. Po polčase sa Veselé dotiahlo na rozdiel gólu, následne však domáci ovládli hru a spečatili víťazstvo. Výborným výkonom sa blysol L. Svetlík, ktorý zaknihoval hetrik.

Góly: 2. Kubík, 32., 53. a 82. L. Svetlík, 35. Foltýn, 77. Pa. Kabát – 35. Kľúčovský, 50. Bokor.

OSTROV: Pisca - Valo, Gajdoš, L. Svetlík, Foltýn, Motýľ, Pe. Kabát, Legiň, Kubík, Lukáč, Jankech (Pa. Kabát, Urbánek, Brenessel).

VESELÉ: Strecký - Strečanský, Pastorek, Duračka, Klúčovský, Bokor, Michalčík, Tóth, Lesay, Zemko, Bašovský (Jurda, Konček, Ševečka).