Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky
5. LIGA ZÁPAD

Hlohovec a Trebatice prišli o body v posledných minútach

Hlohovčanom sa naďalej nedarí,v súboji s Križovanmi prišli o body v nadstavenom čase po góle z penalty, Veľké Kostoľany zvládli derby v Trebaticiach, Krakovany potrápili Modranku a Smolenice opäť doma stratili body.

Hlohovec – Križovany 0:1 (0:0)

Stretnutie dvoch vyspelých mužstiev prinieslo za nepriaznivého počasia iba priemerný futbal. Hralo sa viac menej iba medzi šestnástkami a o výsledku sa rozhodlo až v nastavenom čase. Rozhodla o ňom chyba domáceho stopéra, po zákroku ktorého na útočníka hostí sa kopal pokutový kop. S istotou ho premenil v jediný gól Baláž – 0:1.

Gól: 90+ Baláž (11m).

HLOHOVEC: Čagánek – Káčer, Tvrdý, Lehocký, Krajčovič, Hulík, Modrovič, Šuliman, Doktor, Sýkora (Kováč, Majerník).

KRIŽOVANY: Vravúšek – Jakubička, Šuran, Madara, Dobiš, Barniak, Doka, Horský, Baláž, Bartoš, Tačovský (Hrubý, Krivosudský).

Modranka – Krakovany 2:1 (1:1)

Domácich prekvapili, keď najmä v prvom polčase „tvrdili muziku“ a výsledkom bol ich vedúci gól v 13. minúte. Vyslobodením pre domácich bol potom Kvetanov gól v 45. minúte. Druhý polčas už prebiehal síce v réžii domácich, no bez gólového efektu a víťazný gól domácich tak zaznamenal Mačák z pokutového kopu.

Góly: 45. Kvetan, 67. Mačák (11m) – 13. Balcír.

MODRANKA: Píš – Rakický, Štrbo, Gažo, Valko (Gergely), Sekera, Guniš (Tobl), Jurina (Srdoš), Mačák, Kvetan.

KRAKOVANY: Dlhý – Hlaváč, M. Sedlák (M. Kubran), Ondrejka, Kikta, Lackovič, Machač, P. Sedlák, Kališ, Balcír, Mikuláč.

Trebatice – Veľké Kostoľany 0:1 (0:0)

Tradičné okresné derby tentoraz prinieslo veľmi slabý futbal. Domáci vstúpili do stretnutia opatrne a až v 15. minúte mali Kurincom prvú šancu. Nezakončil ju však gólom podobne ako o minútu neskôr Kavuliak v drese hostí. Ten v 27. minúte po faule na protihráča dostal červenú kartu a hostia drali s desiatimi hráčmi. Domáci však túto výhodu nevyužili, keď dokázali síce hostí tlačiť, ale to bolo všetko. Naopak, rýchly protiútok priniesol v 86. minúte gól hosťom z kopačka Kolára, ktorý využil nedorozumenie v domácej obrane.

Gól: 86. Kollár.

ČK: Kavuliak (V. Kostoľany, faul na protihráča).

TREBATICE: Valovič – Mi. Žilka (Nosko), Vlado, Zelenay, Ma. Žilka, Zemko (Herceg), Talajka, Kurinec (Netsch), Horváth, Bališ, Liška.

V. KOSTOĽANY: Kúdela – Kadlíček, Bachnák, Modrovič, Vavrinec (Kinči), Chudý (J. Kolár), Hnilka, Troják, Kolár (Horváth), Grigel, Kavuliak.

Smolenice - Petrova Ves 2:2 (1:1)

Obojstranne slušne hrané stretnutie bolo poznačené napriek kvalitnému ihrisku, nepriaznivým počasím. V prvom polčase mali viac z hry domáci, po polčase to boli skôr hostia a tak konečný zmierlivý výsledok bol prijateľný pre obe strany.

Góly: Mikláš, Galgóci – R. Macek, F. Lánik.

SMOLENICE: Kvapil – Haberl, Pobjecký, Neitz, Opálek, Petrovič, Kubiš, Mikláš, Pluhár, Štibraný, Galgóci.

Ostatné výsledky: Kúty – Šaštín 2:4 (1:3), Borský Mikuláš – Jacovce 1:1 (0:1), Krtovce - Radošina 7:0 (3:0), Radošovce – Moravský Sv. Ján 3:1 (1:1).

16. Kúty 10 0 1 9 5:36 1 (-17)

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Pacientov a pokút v Trnave pribúda

Celoplošné testovanie čaká Trnavu už tento víkend.

Na cintorínoch očakávajú tento rok nižšiu návštevnosť

Aj tohtoročné Dušičky predĺžia otváraciu dobu všetkých štyroch mestských pohrebísk.

Na odberných miestach v Hlohovci budú traja dobrovoľníci

Mesto zatiaľ zabezpečuje všetky odberné miesta po materiálno-technickej stránke.