5. LIGA

Hlohovčania nezvládli jarmočný zápas

Modrančania si pochutili na hlohoveckom jarmoku aj na hlohoveckom tíme.

Hlohovec – Modranka 0:5 (0:5)

Úvodné stretnutie deviateho ligového kola (hralo sa v predstihu, v sobotu 1. októbra) si okamžite vyslúžilo pomenovanie prekvapenie kola. Nováčik súťaže, ktorý po prvý raz prišiel do Hlohovca, totiž predviedol od samotného začiatku výborný futbal, keď doslova šokoval domácich futbalistov úvodným gólom už v 3. minúte. Guniš ho zaznamenal z priameho kopu zo vzdialenosti 25 metrov. Po ňom sa síce domáci ako tak otriasli a hra sa vyrovnala, no gólovo efektívny bol súper z Modranky a jeho ďalšie strely tak isto skončili v domácej bráne, aby po 40. minútach hry bolo 0:4 v neprospech Hlohovca. Vyvrcholením polčasu bol vlastný gól domácich, keď Káčer chcejúc v 45. minúte zabrániť gólu, usmernil loptu do vlastnej siete. V II. polčase už hostia podvedome ubrali plyn, hralo sa viac menej medzi šestnástkami, gólová bilancia zostala tak nezmenená.

Góly: 3. Guniš, 21. Štrbo, 28. Gergely, 40. Jurina, 45. vlastný (Káčer).

HLOHOVEC: Révai (Krajčovič) – Káčer, Hulík, Lehocký, Kakaščík, Knížat, Modrovič, Ďuriš, Šuliman, Doktor, Sýkora (Tvrdý, Majerník).

MODRANKA: Píš – Rakický, Štrbo, Gergely, Valko, Sekera, Guniš, Jakab, Jurina, Mačák, Kvetan (Nižnan, Šuran).

Veľké Kostoľany – Krakovany 0:0

Diváci tentoraz videli vo Veľkých Kostoľanoch slabý futbal, s minimom šancí. Na ich porátanie by totiž stačili prsty jednej ruky. Najprv v 3. minúte Hnilka strelou spoza 16-ky získal iba roh, ani hlavička Grígela sa neujala, v jedinej šanci hostí Balcír mieril do bočnej siete, v 69. minúte Modrovič trafil brvno a nakoniec brankár hostí vychytal Vavrincovu šancu. Logickým výsledkom bol bezgólový výsledok a deľba bodov.

V. KOSTOĽANY: Kúdela – J. Kollár, Bachnák, Ondrovič, Vavrinec, Chudý, Hnilka, Š. Kollár, Janíček, Grígel, Kavuliak (Kinči).

KRAKOVANY: Dlhý – Hlaváč, Tomiš, Ondrejka, Lackovič, Machač, Ďuračka, Sedlák, Kališ, Balcír, Mikuláš (K. Kubran, M. Kubran, Braško).

Šaštín – Smolenice 1:0 (1:0)

Domáci dokázali dokonale využiť úvod stretnutia a v 4. minúte už viedli 1:0. Po rýchlej kombinačnej akcii totiž nekompromisne skóroval Slovák. Hostia mohli ale už v 9. minúte vyrovnať Miklášom, no domáci brankár bol proti. Smolenice v ďalšom priebehu podávali snaživý výkon, na gól to však nebolo. V druhom polčase domáci zatlačili, mali dve výborné šance Slovákom a Brunnerom, obe v 52. minúte, no ani stav nezmenili. V ďalšom sa hrali viac menej už iba medzi šestnástkami. Hralo sa slušne a obe strany so snahou bojovať do poslednej minúty.

Gól: 4. Slovák.

SMOLENICE: Kvapil – Haberl, Jarábek, Petrovič, Opálek, Neitz, Smolík, Mikloš, Pluhár, Štibraný, Galgóci

Križovany – Borský Mikuláš 5:1 (2:0)

Hostia sa síce ukázali ako málo nebezpečný súper, no dobre vykrývali svoj obranný priestor a tak domáci útočníci to nemali práve ľahké. Dobrou kombinačnou hrou sa však dostávali do šancí a prvú z nich využil na strelenie gólu Baláž. Do polčasu ho stihol nasledovať ešte Madara a tak bolo 2:0 pre domácich. Hostia boli bez šance a tento obraz sa viac menej nezmenil ani v druhom polčase. Rýchli domáci využívali najmä krídelný priestor a z jednej takej akcii na 3:0 zvýšil Doka. Štvrtý gól pridal z pokutového kopu Baláž po faule – stiahnutí Barniaka brankárom hostí. Ten z toho vyšiel iba so žltou kartou. Celozápasový pohľadný zápas korunoval piatym gólom po narážačkovej akcii Doka, keď predtým jediný gól hostí zaznamenal Malík.

Góly: Baláž 2 (druhý z 11m), Doka 2, Madara – Malík.

KRIŽOVANY: Vravúšek – Jakubička, Šuran, Madara, M. Vrábel, Barniak, Doka, Horský, Baláž, Bartoš, Bališ (Táčovský, Krivosudský, Dobiš).

Petrova Ves – Trebatice 0:3 (0:1)

Hostia sa ujali pomerne rýchle vedenia, keď domáci obranca prihral loptu na kopačku Horvátha a ten poľahky zaznamenal v 6. minúte vedúci gól hostí – 0:1. V ďalšom potom stretnutie prinieslo v poli obojstranne vyrovnaný futbal. Domáci sa usilovali o vyrovnanie od začiatku druhého polčasu a mohli. Ibaže v 75. minúte Krempa nastrelil iba brvno brány hostí. Nedáš – dostaneš, platilo aj tentoraz a hostia najprv Vladom v 79. a potom Kurincom v 85. minúte, keď domácim už hrali vabank, zaznamenali ďalšie dva góly.

Góly: 6. Horváth, 79. Vlado, 85. Kurinec.

TREBATICE: Valovič – Mi. Žilka (Bališ), Vlado, Zelenay (Netsch), Ma. Žilka, Zemko, Talajka (Herceg), Kurinec, Horváth, Koprna, Liška.

Ostatné výsledky: Radošina - Kúty 3:1 (1:0), Jacovce - Radošovce 2:3 (1:2), Moravský Sv. Ján – Krtovce 5:5 (4:3).