Sobota, 23. jún, 2018 | Meniny má Sidónia
AKTUALIZOVANÉ 22:32

Futbalisti Trnavy vyhrali v Nitre 3:1

Predohrávka 11. kola vyšla lepšie Trnavčanom, ktorí sa po trojbodovom zápise vracajú na post lídra Corgoň ligy. Pripraviť ich oň môže Žilina, ktorá však musí v sobotu v Dunajskej Strede vyhrať.

(Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Domáci v úvodných minútach naznačili, že v domácom prostredí chcú hrať útočne. Už v 6. minúte ich ambície však schladil Procházka.

Trnavčan vyslal ďalekonosnú prízemnú strelu, ktorá zapadla brankárovi Chudému k ľavej žrdi. Početná skupina fanúšikov hostí sa mohla druhýkrát radovať v 14. minúte, no Koro Kone síce vyhral šprintérsky súboj s Tóthom, v zakončení však už šťastie nemal.

V 20. minúte zahrávali domáci priamy kop, lopta sa dostala k Rákovi, ktorý ale v nádejnej pozícii vnútri šestnástky trafil len hráča hostí. Tridsiatašiesta minúta priniesla ďalšiu šancu hostí, Koro Kone však v ťažkej pozícii prestrelil bránu.

Domáci začali aj v druhej časti aktívne, no opäť dostali studenú sprchu. Koro Kone sa v brejku efektne zbavil protihráča, a na jeho strelu zvnútra šestnástky Chudý nedosiahol. Kontaktný gól mal v 70. minúte na kopačke N'Tuli, no tvrdou strelou trafil len bočnú sieť.

Definitívny úder mohol Nitranom zasadiť Koro Kone, ktorý sa k lopte dostal po hlavičkovom zakončení Oravca, no v rýchlosti prestrelil bránku z hranice piatich metrov. Domáci sa vrátili do zápasu v 76. minúte, keď sa vnútri šestnástky presadil dôrazný N'Tuli a bolo 1:2.

V 79. minúte mohol vyrovnať Gajdoš, bez prípravy však v "päťke" prestrelil. V 87. minúte uvidel po druhej žltej karte červenú Trnavčan Čarnota, no hostia udreli aj v oslabení. Ich tretí gól pridal po brejku Martin Vyskočil, čím stanovil konečný výsledok na 3:1 pre hostí.

ico

FC Nitra - FC Spartak Trnava 1:3 (0:1)

Góly: 76. N'Tuli - 6. R. Procházka, 56. Koro Kone, 89. M. Vyskočil. Rozhodoval: Samotný, ŽK: 40. Harbuľák, 42. Hodúr, 71. Šimončič - 58. T. Oravec, 79. P. Čarnota, ČK: 87. P. Čarnota (po 2. ŽK), 2590 divákov.

FC Nitra: M. Chudý - Harbuľák, Tóth, Kolmokov, Čirik (87. Gajdošík) - Gajdoš, Šimončič - Kolár (46. N'Tuli), Hodúr, Rák - Šimonek (60. R. Sloboda)

FC Spartak Trnava: Raška - P. Čarnota, Gross, Koubský, Ľ. Hanzel - Kaščák - Vyskočil, R. Procházka, Karhan - Koro Kone(90. Tomaček), Oravec (82. Ciprys)

Tréneri hodnotia:

Cyril Stachura (tréner Nitry): "Z hernej stránky sme dobre vstúpili do zápasu, držali sme loptu, súhlasím, že inkasovaný gól nás zaskočil. Mojim zverencom chýbal 'drajv', ktorý nám ukázal súper. Hral efektívne a priamočiaro, a preto zvíťazil."

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Dali sme rýchly a nečakaný gól, ktorý prekvapil nitrianskeho brankára. Moji hráči však potom nevedeli držať loptu, na opačnej strane 'hrozil' tvorca hry Hodúr. Vyhrali sme zaslúžene, vypracovali sme si viac šancí ako domáci."

3. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Život v meste, Futbal, Samospráva

UEFA omilostila Spartak Trnava, doma bez divákov iba v jednom zápase

Fanúšikovia Spartaka Trnava sa iba pred nedávnom dozvedeli túto skvelú správu.

V Krakovanoch dnes začínajú folklórne slávnosti

Počas celého festivalu sú pre návštevníkov pripravené sprievodné podujatia. Súťažiť sa bude v príprave šúľancov a miestne špeciality sa budú ochutnávať v "Kuchyni starých mám".