Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement
OM

Horná Krupá otočila zápas v Jalšovom

Horné Orešany prekvapujúco zakopli doma s Drahovcami.

Horné Orešany prekvapujúco zakopli doma s Drahovcami, v Šulekove stáli proti sebe otec so synom a v Zavare sa tešili po víťazstve nad Zvončínom.

Brestovany – Cífer 3:1 (0:1)

V prvom polčase sa hral výborný futbal z oboch strán. Viac z hry mali domáci, ale paradoxne hostia sa ujali vedenia po penalte za faul v šestnástke. Po tomto momente sa polčas prakticky dohrával. Domáci do druhej polovice duelu naskočili výborne. Strelili dva rýchle góly a boliopäť „na koni“. Po hodine hry pridali gólovú postku Halada a domáci nastrelili ešte aj konštrukciu Páleníkovej brány. 200 spokojných divákov odmenilo oba celky potleskom.

Góly: 47. a 49. (z 11m) Faktor, 68. Halada - 39. Tim. Tibenský (z 11m).

BRESTOVANY: Čambál – Beňo, Ševčík, Halada, Péchy, Mažgút, Lukáč, Oláh, Faktor, Kollár, Fulier (Dorčiak, Zlatohlávek, Krištofiak).

CÍFER: Páleník – Krajčovič, Gašparovič, R. Orlický, Tom. Tibenký, Mrva, Tim. Tibenský, T. Dunda, Hamaďák, Masár, Kupkovič (Cisár, Majerovský).

Rozhodoval M. Kráľovič.

Zavar – Zvončín 2:1 (2:0)

Domáci po prvý raz vyhrali nad Zvončínom od jeho postup do Oblastných majstrovstiev. Hostia z jedinej príležitosti v samom závere zápasu len znížili, domáci naopak dobíjali domácu svätyňu. Najlepší hráč v stretnutí, brankár hostí Ševčík, zlikvidoval ďalších sedem tutoviek a výraznou mierou tak zmiernil prehru svojho tímu. Napriek tomu domáci zaslúžene vyhrali.

Góly: 11. Beňo, 17. Chnapko – 90. Stacho.

ZAVAR: Púchly – Vyskoč, Chnapko, Bachratý, Kardoš, Sanny, Matej Psota, Vido, Beňo, Lakata, Krajčovič (Drahňovský, Kovačič, Zlámal).

ZVONČÍN: Ševčík – Houdek, Bron, Vandák, Lukačovič, Zelenský, Karas, Magdolén, Stacho, Jankovič, Rúžička (Chabreček, Šajdík, Kosnáč).

Rozhodoval Karel.

Suchá nad Parnou – Prašník 3:0 (1:0)

Domáci mali chuť na víťazstvo. Po polhodine ju začal uspokojovať Januš, ktorý strelou k žrdi trochu zaskočil Macejecha. Hostia hrozili z brejkov, ale Marek Sloboda bol na mieste. Po prestávke sa na hre nič nemenilo. Domáci pridali ďalšie dva góly a hostia neboli úspešní z brejkových situácií. Body zostávaju v Suchej.

Góly: 34. Januš, 73. Brestovanský, 82. Hujsi.

SUCHÁ: Ma. Sloboda – Lužák, Jankovič, Kuracina, Slovák, Konečný, Hujsi, Brestovanský, Kosnáč, Horváth, Januš (Trógel, Šimončič, Mi. Sloboda).

PRAŠNÍK: Macejech – Klein, Nižňanský, Mil. Kázik, Michalák, Nikodém, R. Bielik, Ľ. Obúch, Konkuš, Pašmík, Marek (O. Bielik, Ondrejech).

Rozhodoval Záhurančík ml.

Jalšové – Horná Krupá 2:3 (0:1)

Hostia sa ujali vedenia po krásnej strele z 25. metrov. Do druhého polčasu domáci nakočili s odhodlaním urobiť niečo s výsledkom. To sa im aj podarilo a dokonca otočili stav. Mužstvo Hornej Krupej je však skúsenejšie a nad mladším tímom Jalšového sa to patrične prejavilo. Zápas síce mohol skončiť aj remízou, ale to by Jalšové muselo zužitkovať záverečný enormný tlak.

Góly: 60. Páleník, 68. Čagánek – 18. Holič, 74. Laurinec, 76. Sládeček.

JALŠOVÉ: Vaško - Jánošík, Petrík, Páleník, M. Piršel, T. Pavlovič, M. Pavlovič, Múdry, Čagánek, J. Piršel, Habán (Babač, Martinkovič, Greguš).

H. KRUPÁ: J. Hrčka – Pecko, Daniš, Královič, Holič, Marík, Szalay, Laurinec, Landrišič, Halmo, Sládeček (Žák, Kissimony).

Rozhodoval Jurenka.

Horné Orešany – Drahovce 1:3 (1:2)

Domáci sa pustili do súpera, ten ale odpovedal najlepšou možnou odpoveďou - 0:1. Po polhodine hry domáci vyrovnali. Hostia hrajúci s chuťou a bojovnosťou pred prestávke strelili druhý gól. Po obrátke sa obraz hry nemenil a hostia len zveľadili výsledok. Na prehre domáceho celku sa odzrkadlil fakt, že im chýbali štyria hráči zo základnej zostavy a aj preto sa prezentovali najhorsším výkonom v tejto sezóne. Hostia zaslúžene vyhrali.

Góly: 33. Raschamnn - 10. Marušic, 44. a 84. Švikruha.

H. OREŠANY: Smolek – M. Krchnár, Slovák, Malacký, J. Krchnár, Zvonár, Malý, Meško, Hadviger, Kondrček, Raschmann (Sloboda, Volmer).

DRAHOVCE: Pavlovič – Michálek, Dusík, Horúcka, Zajac, Vančo, Marušic, Karaba, Švikruha, Poláčik, Rybárik (Šerienik, Polák, Gábriš).

Rozhodoval Chudý.

Hrnčiarovce – Dolná Krupá 3:3 (1:1)

V prvá štvrťhodinka patrila hosťom. Potom sa hra vyrovnala a domáci z prvej vážnejšej šance strelili gól. Z ojedinelého protiútoku sa podarilo hosťom vyrovnať. Po prestávke sa obraz hry nemenil. Domáci po hodine hry z vydareného útoku strelili druhý gól. Z vedenia sa netešili dlho pretože, v priebehu pŕ minút hostia bleskovo otočili skóre duelu. Domáci chceli zachrániť aspoň bod, zapli na plné obrátky, vypracovali si šance a napokon dosiahli vytúžený vyrovnávajúci gól. Body sa spravodlivo delili.

Góly: 18. a 84. Jedinák, 62.Banič – 39. Vitek, 67. Kollár, 71. Boďo.

HRNČIAROVCE: Kuzma – Da. Královič, Turanský, Vašíček, Fodor, Šurina, Sedlický, Boskovič, Bukovský, Zázik, Jedinák (Banič, Vozár, Du. Královič).

D. KRUPÁ: M. Dekan – Vitek, Novota, Keleši, Minárik, Ištvanec, J. Boledovič, Sucháň, Kollár, L. Boledovič, Boďo (J. Dekan, Mat. Bachratý)

Rozhodoval Krist.

Siladice – Veľké Orvište 2:0 (2:0)

Domáci začali náporom za, čo boli odmenení dvomi gólmi. Hostia sa v prvej štyridsaťpäťminútovke skôr bránili. Po výmene strán sa prebudili. Mohli znížiť po priamom kope z 25 metrov v podaní Michálka, no jeho strelu a aj následnú dorážku na čiare zneškodnil Šimko. Hra sa potom odvíjala v strede poľa s dvomi príležitosťami Orvišťa. Stav sa už, ale nemenil.

Góly: 10. F. Lančarič, 20. Ľ. Rau.

SILADICE: Šimko – M. Lančarič, Kovarský, Brestovanský, O. Sekereš, I. Fančo, F. Lančarič, D. Rau, Ľ. Rau, Kupec, Varga (B. Fančo, J. Páleník, M. Páleník).

V. ORVIŠTE: Hajdin – Michálek, Śiška, Zsolnay, Táborský, Kostka, R.Vavrinec, Havrlend, J. Bartko, J. Vavrinec, Mišík (M. Vavrinec, Kuník, Urban).

Rozhodoval Košinár.

Šulekovo – Leopoldov 3:0 (0:0)

V prvom polčase sa hral v derby zápase podpriemerný futbal bez výrazných šancí. Po prestávke domáci naskočili ako vymenení a v rozpätí päť minút strelili dva góly. Hostia potom otvorili hru, pokúšali sa o strely, s ktorými si však brankár Tvrdý poradil.perličkou stretnutia bol aj súboj otca proti synovi v podaní oboch striedajúcich Tvrdých.

Góly: 54. a 70. (z 11m) P. Nemec, 59. Pokrývka.

ŠULEKOVO: P. Tvrdý – Kolóny, Jaroška, Králič, Lipták, P. Nemec, Benko, Šoka, Lackovič, Tajber, Pokrývka (Halás, Chovan, J. Tvrdý).

LEOPOLDOV: Malý – Enderle, Beko, Vančo, Ješko, Boháčik, Krilek, Blinka, Kršňák, Krajčovič, Lukáčik (L. Tvrdý, Zlámala, Holík).