Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta
HOKEJ

Gladiátori zdolali Michalovce a ocitli sa na čele ligy

Po nedeľňajšej výhre nad Slovenskou dvadsiatkou porazili gladiátori aj lídra z Michaloviec a ocitli sa na čele ligy.

TRNAVA. Trnavčania nastúpili proti favoritovi z Michaloviec bez rešpektu a a už v druhej minúte sa tešili z vedenia, keď sa v presilovke presadil po Schmidtovom nahodení pred bránku Čavrk. Tento gól paradoxne nakopol hostí a tí zvýšenou aktivitou začali viac a viac pritápať brankárovi Stachovi. V siedmej minúte dokonca zazvonila žrď. Trnavčania sa bránili neustálemu tlaku Michalovčanov, no v 10. minúte sa po chybe hosťujúceho mužstva v dvojici vyrútili na Kotvana, ponúknutú príležitosť však trestuhodne zahodili. Z následného protiútoku vyrovnal strelou Bouz. Michalovce boli lepšie a za Stachom sa ešte raz rozozvučala konštrukcia. Nakoniec sa tlaku východniarov Trnavčania ubránili a po prvej tretine odchádzali do kabín za stavu 1:1.

V úvode druhej tretiny dostali domáci gladiátori opäť možnosť presilovej hry. Pred Kotvanom roztočili kolotoč, ale ani jedna strela neskončila za jeho chrbtom. Keď sa Michalovčania ubránili presilovke, prebrali opäť taktovku zápasu do svojich rúk a začali na Stacha páliť z každej pozície. Oplatilo sa. V 33. minúte ho strelou z pravého kruhu prekonal Slovák. Michalovce naďalej kontrolovali hru, avšak dve minúty pred koncom druhej tretiny sa dopustil Valentín držania a 19 sekúnd pred koncom vyrovnal Hano, keď ho našiel osamoteného pred bránkou Čunderlík. Do kabín sa išlo po druhej časti za stavu 2:2

Záverečné dejstvo patrilo domácim, ktorý nedovolili Michalovčanom ohroziť Stacha. Hostia sa oberali o možnosť opäť strhnúť vedenie na svoju stranu vylúčeniami. V 49. minúte dostal peknú prihrávku od Jančoviča medzi dvoch hráčov Šimka a sám zoči-voči Kotvanovi sa nemýlil. Trnavčania po vedúcom góle zápas kontrolovali a vedenie mohli aj navýšiť. Michalovčanov už nepustili do vážnejšej šance a tak sa po štvrtom kole ocitli na čele ligy, keď predbehli práve svojho súpera.

Trnava – Michalovce 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 2. Čavrk, 40. Hano. 49. Šimka – 10. Bouz, 33. Slovák.

1. HK Trnava 5 4 0 0 1 17 : 12 12

2. MHk 32 L. Mikuláš 4 3 0 0 1 18 : 6 9

3. HC Prešov 07 s.r.o. 4 3 0 0 1 13 : 7 9

HK Dukla Michalovce 4 3 0 0 1 14 : 8 9

5. HK Spiš.N.Ves 2 2 16 : 3 6

6. ŠHK 37 Piešťany, s.r.o. 3 2 0 0 1 17 : 9 6