Spartak doma remizoval so Senicou

Spartak si pripísal v poradí druhú remízu v domácom zápase.

TRNAVA. Záhoráci prišli do trnavského kotla prakticky cez kopec, aby v 7. vzájomnom ligovom zápase bodovali. Spartak nastúpil už s Oravcom na hrote.

Od úvodu sa obe mužstvá prezentovali celoplošnou kombinačnou hrou. V 3. minúte Procházka prenikol za chrbát Gajdošíka a Pillára, Oravec však ponúknutú šancu nevyužil.

V 10. min sa už nová posila Trnavy prezentovala gólom, keď Urbánek chyboval v šestnástke - 1:0. V 27. minúte hostia zahrávali priamy kop, ale Kroupa nedokázal dostať loptu do bránky Rašku. Seničania vpredu hrozili predovšetkým vďaka agilnému Kroupovi a Piroskovi, domáca obrana však hrala pozorne.

Po zmene strán herne sa viac prezentovali Záhoráci. V 51. minúte Piroska po dlhom pase Pillára unikol po pravej strane a jeho tvrdá strela tesne minula cieľ. V 56. sa zrodil kuriózny vyrovnávajúci gól Senice.

Ďurica z 20 metrov vystrelil prízemnú strelu, ktorú Raška už mal stlačenú k zemi, ale lopta sa mu napriek tomu prešmykla do siete. V 64. minúte opäť Piroska napriahol z 25 metrov a Raška s námahou vyrazil loptu.

Spartakovci sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Oravcovu strelu v 69. minúte zblokoval Gajdošík na rohový kop. Neujala sa ani strela Vyskočila a tak Trnava stratila doma ďalšie body po remíze 1:1.

HLASY

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Remíza je sklamaním, aj keď sme dali gól v 10. minúte, mysleli sme si, že zápas zvládneme. V druhom polčase sme nepochopiteľne nemali hru pod kontrolou. Šance sme nedokázali dotiahnuť do úspešného konca, najmä v záverečnom tlaku."

Stanislav Griga (tréner Senice): "Zo začiatku nám robila agresivita súpera problémy. Darovali sme súperovi gól po našej hrubej chybe, ale potom sme sa upokojili a stretnutie bolo vyrovnané. S výkonom mužstva som spokojný, hlavne v druhom polčase prejavili túžbu získať cenný skalp Trnavy. Výrazne mužstvu pomohol príchod Ďuricu, ktorý oživil náš herný prejav."

(SITA)
FC Spartak Trnava - FK Senica 1:1 (1:0)

Góly: 10. Oravec - 56. M. Ďurica, ŽK: 29. Tomaček, 67. Diallo - 35. Kroupa, 37. M. Ďurica, 66. T. Kóňa, 68. Strnad, 90. Gorosito, rozhodovali: Samotný - Mókoš, Slyško, 4335 divákov

ZOSTAVY

Trnava: Raška - Malcharek (46. Diallo), Koubský, Gross, Ľ. Hanzel (75. Ciprys) - R. Procházka, Karhan, M. Kaščák, M. Vyskočil - Oravec, Tomaček (55. Bicák)

Senica: Kamesch - Gorosito, R. Pillár, Gajdošík, Urbánek - Strnad - T. Kóňa, Jaroslav Diviš (36. M. Ďurica), Kalabiška (77. Hošek, 90.+ J. Valenta) - Piroska, Kroupa.