Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Spartak zdolal Dunajskú Stredu

Spartakovci vstúpili úspešne do jesennej časti Corgoňligy.

Spartakovci vstúpili úspešne do jesennej časti Corgoňligy, keď zdolali Dunajskú Stredu 2:1. Prišli však o Bicáka, ktorý sa nepríjemne zrazil v hlavičkovom súboji so Struhárom. Obaja boli odvezený do nemocnice.

Úvod zápasu sa niesol v znamení opatrnosti na oboch stranách, hra sa odvíjala najmä v strede ihriska. V základnej jedenástke oboch tímov nastúpila už aj štvorica novicov. V trnavskom drese to boli Karhan, Vyskočil, Malchárek a Koubský, DAC posilnili Kováč, Harsányi, Sedlák a Delarge. Najmä "červeno-čiernu" dvadsaťjednotku a reprezentačného rekordéra Miroslava Karhana privítali domáci fanúšikovia, ako sa patrí. Ani po dvanástich rokoch strávených v zahraničných kluboch ako Betis Sevilla, Besiktas, Wolfsburg či Mainz nezabudli na svojho miláčika.

Prvú vážnejšiu šancu si vypracovali domáci "spartakovci". V 8. min spomenutý Karhan peknou uličkou uvoľnil Vyskočila, ktorý sa sám rútil na gólmana Kováča, ale zdvihnutá zástavka asistenta rozhodcu Benka bola proti. V 23. min si už domáci priaznivci zakričali gól. Karhan naservíroval loptu do šestnástky, tam ju vybojoval Bicák pre Romana Procházku, ktorý otvoril gólový účet Spartaka v novej sezóne - 1:0. Opraty duelu držal naďalej v rukách domáci tím, Dunajskostredčania sa iba sporadicky dostávali do šancí. V závere prvého polčasu boli obaja tréneri nútení striedať, keď sa neštastne hlavami zrazili Bicák a Struhár.

V druhom polčase si ako prví vypracovali šancu Trnavčania, a to v 60. min Tomaček, ktorého technická strela ľavačkou z rohu šestnástky "lízala" pravý horný roh Kováčovej svätyne. V 65. min pohrozil rýchlik Dunajskostredčanov John Delarge, keď prenikol po pravom krídle okolo domáceho stopéra Dialla, ale nezakončil presne. V 67. min mohol Spartak pridať druhý upokojujúci gól, ale Gogolákov prvý dotyk s loptou, keď bol na ihrisku iba minútu, neskončil v sieti DAC. V 79. min sa zaskvel gólman Trnavy Raška, keď vytisol z priameho kopu tvrdú strelu Zs. Németha. V 82. min zvýšila Trnava stav na 2:0. Po presnom centri Hanzela hlavičkou Gogolák umiestnil loptu za Kováčov chrbát. O minútu neskôr sa mohli domáci tešiť znovu, ale strelu Romana Procházku zastavila pravá žrď dunajskostredskej bránky. V 89. min sa opäť vyznamenal kapitán Raška, keď chybu Malchárka nepotrestal najnebezpečnejší hráč hostí Delarge. V nadstavenom čase hostia napokon skorigovali stav, keď po centri Delargeho presne hlavičkoval Matúš - 2:1. Domáci fanúšikovia po tesnom víťazstve odprevádzali hráčov potleskom, tí im za to pripravili peknú pozvánku na odvetný zápas 2. predkola Európskej ligy UEFA proti albánskej Tirane.

Spartak Trnava - Dunajská Streda 2:1 (1:0)

Góly: 23. R. Procházka, 82. Gogolák - 90.+ L. Matůš, ŽK: 72. Karhan, 80. Gogolák - 45. Lénárth, 50. Hílek, 74. Z. Harsányi, 86. Helísek, rozhodovali: Kružliak - Benko, Petríček, 4926 divákov.

SPARTAK: Raška, Malchárek, Diallo, Koubský, Hanzel, Procházka, Karhan, Kaščák (86. Machovec), Bicák (44. Petráš), Vyskočil, Tomaček (66. Gogolák).

DAC: P. Kováč, Helísek, Struhár (44. Lénárth), Konečný, Zs. Németh, Tomčák (84. Králik), Sedlák, Hílek, Matůš, Delarge, Harsányi.

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Prvý polčas sme dali upokojujúci gól, hru sme kontrolovali. V druhom polčase sme trochu stratili stred ihriska, pretože sa zranil Marek Kaščák a zápas dohrával iba so sebazaprením. Dunajská Streda sa predviedla dobrým pohybom. Gól na 2:0 sme mali dať o niečo skôr. Škoda záveru, keď nás DAC potrestal. Som rád, že sme vyhrali a ďakujem divákom za perfektnú atmosféru."

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 461

Ak ste staršiu ženu z Galanty niekde videli, kontaktujte políciu.

34m

Pracoviská a domácnosti sú podľa regionálneho hygienika najčastejším miestom nákazy.

1 h

Trnavská automobilka začala s testovaním svojich zamestnancov a zamestnancov dodávateľov vo štvrtok, v prípade potreby bude testovať až do utorka.

3 h

Týmto krokom sa zníži nápor záujemcov na odberové miesta najmä v meste Hlohovec.