KRAJNÉ. Nové odborné semináre a kurzy pre ďalšiu kvalifikáciu mladých dospelých z detských domovov umožní realizovať Domovu na polceste Drahuškovo príspevok Fondu Hodina deťom. Komunitné centrum v Krajnom pri Piešťanoch dostalo k dispozícii sumu 6200 eur.
"V našom centre pre ľudí s autizmom a podobnými postihnutiami pomáhame dospelým žiť plnohodnotný život. Súčasne dávame šancu na nový začiatok aj mladým dospelým z detských domovov, ktorí pôsobia ako kvalifikovaní pomocní terapeuti. U nás skvalitňujú svoje pracovné návyky, sociálne zručnosti a vylepšujú si tak šance na uplatnenie v budúcom zamestnaní," uviedol riaditeľ Drahuškova Filip Marko Kubovič.
Dodal, že Domov na polceste formou pracovnej rehabilitácie a reálneho zamestnania spolu s poskytnutím ubytovania a stravy vytvára mladým ľuďom podmienky na odstránenie negatívnych vplyvov prostredia, v ktorom predtým žili. "Pomáhame im pri prechode do vysnívaného života s vlastným bývaním, prácou a vlastnou rodinou," zdôraznil Kubovič.
Drahuška a my... je dobrovoľná a otvorená spoločenská organizácia, združujúca občanov so záujmom o problematiku a život ľudí s autizmom a príbuznými postihnutiami. Komunitné centrum Drahuškovo vzniklo za účelom pomoci nie len jednotlivcom, ale aj ich rodinám, keď cíti nedostatky v starostlivosti o postihnutých v dospelosti.