Pondelok, 1. marec, 2021 | Meniny má AlbínKrížovkyKrížovky

Senica doma porazila aj Spartak. Je na čele tabuľky

V šlágri kola vládla výborná atmosféra, o ktorú sa starali obidva fanúšikovské tábory. Senica sa minimálne do soboty vracia na čelo tabuľky.

(Zdroj: (TASR))

TRNAVA. Napriek trojdňovému intenzívnemu dažďu mali obe mužstvá pripravený kvalitný terén. V poli bola hra vyrovnaná z minimálnym streleckým zakončením.

Prvý polčas bez gólu

Ako prvý trafil do priestoru bránky v 8. minúte hosťujúci Procházka, jeho tvrdú strelu brankár Bolek vyrazil. Na druhej strane predviedli domáci peknú akciu, Piroska ju však zakončil slabou strelou.

V 17. minúte opäť pálil aktívny Piroska, lopta letela tesne vedľa ľavej "šibenice". V druhej polovici prvého polčasu boli Záhoráci aktívnejší a vypracovali si aj gólové šance. V 33. minúte krásne prenikol Piroska, keď dal "jasličky" Kaprálikovi, jeho strelu z uhla Raška vyrazil a následná dorážka Lukšíka išla mimo. V poslednej päťminútovke visel gól na vlásku, keď Seničania mali dve stopercentné šance. V 41. minúte po centri Diviša bol sám zoči-voči Raškovi Kóňa, lopta mu však skĺzla z kopačky a išla mimo bránky.

O dve minúty neskôr po priamom kope Ďuricu bol v ďalšej tutovke Strnad, keď bol opäť sám pred trnavským gólmanom, ale jeho zakončenie bolo slabé.

Senicu podržal brankár

V druhom polčase boli Seničania jednoznačne lepším mužstvom a ukázali, že ich postavenie v tabuľke nie je náhodné. Už v 48. minúte delovkou z priameho kopu z 19 metrov napriahol Piroska, hosťujúci gólman končekmi prstov loptu vyrazil do brvna.

Aktívny Piroska sa často pokúšal o streľbu, v 61. minúte jeho prízemný pokus letel tesne vedľa. V 67. minúte vybojoval Kóňa loptu, následne ho fauloval v pokutovom území Kaprálik a z bieleho bodu otvoril skóre najlepší kanonier Corgoň ligy Smetana.

Dôležitý moment prišiel dve minúty po vedúcom góle Záhorákov. Tomaček sa pekne uvoľnil v pokutovom území, no jeho strelu vyrazil brankár Bolek.

V 71. minúte Smetana nedočiahol na center Pirosku, no o tri minúty sa v pokutovom území najlepšie zorientoval Strnad a loptu z voleja poslal za chrbát brankára Rašku. V 80. minúte to ešte raz skúšal Tomaček, ale opäť stroskotal na výborom Bolekovi. V záverečnej desaťminútovke Seničania ešte prikrášlili svoj náskok. V 81. minúte potiahol loptu Filip Lukšík, napriahol ľavačkou z 25 metrov a brankár Raška nemal nárok na jeho strelu do pravej "šibenice".

V 87. minúte vystriedal Smetanu Hošek a iba dve minúty mu stačili na to, aby sa strelecky presadil. Po rohu Poliačeka osamotený mladý útočník hlavou vsietil svoj druhý corgoňligový gól a upravil na konečných 4:0.

Hlasy trénerov

Stanislav Griga (tréner Senice): "Som spokojný z výsledkom aj herným prejavom. V prvom polčase sme nevyužili dve veľké príležitosti. Počas prestávky som v kabíne cítil obrovské odhodlanie a hráči to potvrdili aj na ihrisku. Pomohol nám aj druhopolčasový vietor. Hráčom futbal chutil, čo ma teší."

Dušan Radolský (tréner Trnavy): "Gratulujem súperovi. Forma, akou Senica začala jar, sa prejavila aj dnes. Podľa mňa sa zápas začal lámať v 35. minúte, keď Piroskovu šancu Raška chytil, ale od tohto momentu začala byť Senica aktívnejšia. Podarilo sa nám síce ustrážiť Diviša, ale súper mal navrch v strede poľa."