JANUÁR
- Zavedenie elektronického mýta sprevádzali kolóny a štrajk. V Trnave kamionisti blokovali najmä Hlbokú ulicu. l Trnavčanka Eva Zelinová letela so záchranným tímom na Haiti, ktoré postihlo silné zemetrasenie.
- Polícia vyšetrovala falšovanie známok na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Obvineniam čelil pedagóg a citovaný politológ Peter Horváth.
FEBRUÁR
- Na pešej zóne v Trnave vyčíňali neonacisti. Keď ich mladý pár upozornil, aby prestali, napadli ich a vyhrážali sa im smrťou.
- Zuzana z Trnavy si zabudla vo vrecku obleku, ktorý odniesla do čistiarne, 2500 eur. Majiteľka čistiarne Darina Záhorcová jej sumu v plnej výške vrátila.
- Na povale rodinného domu v Majcichove našli trnavskí kriminalisti šesťsto sadeníc marihuany. Obvinenej Vietnamke hrozilo štyri až desať rokov za mrežami.
MAREC
- Mesto Vrbové získalo späť svoj polovičný podiel na synagóge.
- V Malackách sa začal súdny proces s exmoderátorom Markízy Rastislavom Žitným pre nehodu, pri ktorej zahynul päťročný chlapec. Prípad nie je dodnes uzavretý.
- Na Okresnom súde v Trnave prebehlo prvé pojednávanie v kauze Sokol verzus magazín .týždeň. Emeritný arcibiskup obvinil magazín za články, v ktorých sa tvrdilo, že v minulosti previedol 500 miliónov korún na účet bývalého agenta Štátnej bezpečnosti Štefana Náhlika. Prípad nie je dodnes uzavretý.
- Trnavu navštívila Tatiana Kernová - Wetzlerová, aby predstavila knihu svojho otca Trnavčana Alfréda Wetzlera. Ten spolu s Topoľčancom Rudolfom Vrbom utiekol z Osvienčimu a priniesol svetu svedectvo z továrne na smrť.
Autor: IBA, PB