Novými viceprimátormi Trnavy sa pravdepodobne stanú Bystrík Stanko a Kvetoslava Tibenská.
TRNAVA. Na utorkovom zasadnutí mestského zastupiteľstva by sa malo rozhodnúť o obsadení postov zástupcov primátora Vladimíra Butka (KDH) a členov mestskej rady.
"Mestský úrad na základe politických dohôd pripravil do zastupiteľstva materiály s navrhnutými kandidátmi na tieto posty," povedal trnavský hovorca Pavol Tomašovič.
Podľa neoficiálnych informácií by mali nasledujúce štyri roky funkcie viceprimátorov zastávať nezávislý poslanec Bystrík Stanko a zástupkyňa koalície Smer, HZDS, HZD a DS Kvetoslava Tibenská.
V desaťčlennej mestskej rade na základe pomerného zastúpenia obsadí šesť kresiel koalícia na čele so Smerom, tri nominanti KDH a jedno SDKÚ - DS.
Zoznam navrhnutých kandidátov je nasledovný: Bystrík Stanko, Kvetoslava Tibenská, Augustín Hambálek, Marián Rozložník, Peter Náhlik, Eva Zatková (koalícia Smer, HZDS, HZD, DS), Štefan Bošnák, Ján Žitňanský, Blažena Královičová (KDH) a za SDKÚ - DS Jozef Pobiecký.
Autor: iba