Napriek viacerým krádežiam bankomat z obce neodstránia

V Maduniciach došlo k ďalšiemu pokusu o krádež bankomatu. Zlodeji ho iba poškodili, hotovosť zostala nedotknutá. Banka o stiahnutí miestneho bankomatu neuvažuje, zvýši jeho fyzickú ochranu.

Bankomat je umiestnený v strede obce, v budove obecného úradu. Zlodejov zrejme niekto vyrušil.Bankomat je umiestnený v strede obce, v budove obecného úradu. Zlodejov zrejme niekto vyrušil. (Zdroj: (PB))

MADUNICE. Po májovom úspešnom vykradnutí miestneho bankomatu tentokrát odišli zlodeji naprázdno.
Pokus o krádež nám potvrdila zamestnankyňa Obecného úradu v Maduniciach.
Bankomat prevádzkuje Poštová banka. „K pokusu o odcudzenie bankomatu v obci Madunice došlo v noci z utorka na stredu," informuje Eva Sagálová, hovorkyňa banky. Presnejšie asi pol hodinu po polnoci.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Niekto ich pri práci zrejme vyrušil

„Traja maskovaní páchatelia sa pokúsili ukradnúť bankomat pomocou terénneho auta a reťaze. Pri krádeži boli pravdepodobne vyrušení a po vytrhnutí ho nechali ležať na mieste," spresnila Martina Kredatusová, krajská policajná hovorkyňa.
Bankomat pri tomto pokuse síce poškodili, k hotovosti sa však nedostali.
Koľko eur v ňom bolo v tom čase, sa nám nepodarilo zistiť. Poškodením bankomatu vznikla banke škoda do 20- tisíc eur.

SkryťVypnúť reklamu

Bankomaty majú poistené

„Všetky bankomaty aj s hotovosťou sú voči takýmto prípadom poistené," dodáva Sagálová. Banka priebežne pristupuje k potrebným bezpečnostným opatreniam, ktoré majú zvýšiť fyzickú ochranu bankomatov. Polícia okamžite začala pátranie po páchateľoch.
V Maduniciach ide už o druhý prípad vyčíňania bankomatových zlodejov. Ešte v máji tohto roku boli pri vykrádaní úspešnejší. Vtedy odpílili bezpečnostný zámok a odcudzili všetky peniaze, ktoré sa v ňom nachádzali. O akú sumu sa obohatili, nám Sagálová odmietla prezradiť.

Vykrádajú najmä obecné bankomaty

Bankomatoví zlodeji sa zrejme špecializujú na bankomaty v obciach, kde majú väčší „pokoj pri práci".
Poštová banka neplánuje napriek týmto skutočnostiam sťahovať svoje bankomaty z obcí. „Útoky na naše bankomaty môžu mať súvislosť s lokalitami, kde sú umiestnené. Neobmedzíme však poskytovanie služieb našim klientom odstránením bankomatu," ubezpečila Sagálová.
Ako už vyššie naznačila, bezpečnosť bankomatov budú riešiť zvýšením ich fyzickej ochrany. Zlodeji doposiaľ vykradli a poškodili bankomaty v Šúrovciach, Chtelnici i v Šenkviciach.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Trnava

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  4. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  5. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  6. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  7. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 247
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 301
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 115
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 174
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 817
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 286
  7. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 546
  8. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 4 403
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trnava - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trnava

Obľúbený predajca elektroniky NAY pokračuje vo svojom VEĽKOM VÝPREDAJI.


Fontána pod sochou Barlolámača

Mesto Piešťany má záujem o chátrajúci areál Kempingu Lodenica, ktorého vlastníkom je Ministerstvo vnútra (MV) SR.


TASR
Dodávka prechádza dezinfekčnou bránou v obci Medveďov v okrese Dunajská Streda.

Epidemiologické šetrenie v chove Dolný Štál odhalilo častý kontakt s farmou s potvrdeným ohniskom nákazy v obci Jurová.


TASR
Rastislav Mráz.

Už od mája bude na periférii Trnavy fungovať záchytné parkovisko.


3

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu