Nedeľa, 9. máj, 2021 | Meniny má RolandKrížovkyKrížovky

Púchla jedinou Slovenkou na európskom šampionáte

Na júlových juniorských plaveckých majstrovstvách Európy reprezentovala Slovensko jediná zástupkyňa - Trnavčanka Monika Púchla.

Monika Púchla štartovala na majstrovstvách Európy prvý raz.Monika Púchla štartovala na majstrovstvách Európy prvý raz. (Zdroj: R. HLAVATÝ)

HELSINKI. Talentovaná plavkyňa STU Trnava Monika Púchla si pripísala ďalšiu cennú skúsenosť. Študentka Športového gymnázia J. Herdu štartovala na najvýznamnejšom juniorskom podujatí v rámci Európy.
Účasť na plaveckých ME vo Fínsku bola pre trnavskú plavkyňu zatiaľ najväčším úspechom v jej plaveckej kariére.

S cieľom zlepšiť si maximá

Do Helsínk pricestovalo dovedna viac ako 500 plavcov zo 44 krajín. Cieľom Moniky Púchlej bolo v tejto náročnej konkurencii predovšetkým pokúsiť sa o prekonanie osobných rekordov, čo sa jej aj čiastočne podarilo. Púchlej sa najviac darilo v disciplíne 200 metrov prsia, kde časom 2:43,84 s skončila na 30. mieste.

V jej hlavnej disciplíne 200 metrov polohové preteky tesne zaostala za osobným rekordom a napokon obsadila 31. priečku. Napriek tomu, že sa Trnavčanke nepodarilo prebojovať do semifinále, zo skúseností z európskeho šampionátu môže v budúcnosti ťažiť.

„Pozitívne treba hodnotiť fakt, že sa na majstrovstvá Európy juniorov dostala ako jediná slovenská juniorka," vyzdvihol tréner Rastislav Hlavatý úspešné počínanie Púchlej, ktorá sa začiatkom mesiaca tešila aj z triumfu na seniorských majstrovstvách Slovenska v disciplíne 200 metrov prsia.

Sezóna bola opäť úspešná

Majstrovstvami Európy juniorov sa pre plavcov STU Trnava sezóna skončila. Tí sa opäť postarali o medailovú žatvu nielen na domácich podujatiach.

„Podľa počtu získaných medailí na majstrovstvách Slovenska, aj na základe množstva prekonaných slovenských rekordov Tomášom Púchlym, či opätovnou účasťou Trnavčanov na ME, bola táto sezóna pre náš plavecký oddiel mimoriadne úspešná. Samozrejme, sme vďační za pomoc Športovému gymnáziu Jozefa Herdu a Materiálovotechnologickej fakulte, ktorá nám vytvára výborne podmienky," načrtol tréner Rastislav Hlavatý.