Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Dunajská Streda otočila duel so Spartakom

Futbalisti Dunajskej Stredy si po výhre 2:1 nad trnavským Spartakom zachránili corgoňligovú príslušnosť aj pre budúcu sezónu.

Vďaka víťazstvu sa Dunajskostredčania zachránili v najvyššej súťaži.Vďaka víťazstvu sa Dunajskostredčania zachránili v najvyššej súťaži. (Zdroj: TASR)

Domáci hnaní túžbou po víťazstve a výbornými fanúšikmi hrali aktívne a vytvorili si územnú prevahu. Naopak, Trnava v pozliepanej zostave sa viac zamerala na obranu. Väčšina prvého polčasu sa odohrávala na polovici hostí. Napriek tomu to bol práve Spartak, ktorý prvý ohrozil bránku v 4. min, keď Kopúnek vystrašil domácich fanúšikov z priameho kopu, ale trafil iba konštrukciu. V 9. min sa po peknej kombinácii dostal do zakončenia Helísek, namieril však iba do Slovenčiaka. Domáci sa snažili ohroziť hosťujúcu bránku najmä zo štandardných situácií. Blízko ku gólu mali v 28. min, keď Yavarzadeho priamy kop našiel Sariyara, ktorého bombu brankár vyrazil. Po následnej trme-vrme zrazila obrana Marcinovu strelu na roh a po ňom Helísek namieril nad. Krátko pred odchodom do kabín Novotov výkop preskočil obranu a Bajevski z hranice šestnástky preloboval vybiehajúceho Slovenčiaka, ale mieril tesne vedľa.

Po prestávke začali domáci opäť aktívne, ale postupne sa do ich hry vkrádal kŕč. V 49. min Yavarzadehov priamy kop našiel nekrytého Majusa, ktorý akrobaticky prekonal brankára, ale Hlavatovič na bránkovej čiare situáciu zachránil. V 53. min sa hostia prvou strelou na bránu ujali vedenia, keď Majus nahral Hruškovi a hosťujúci záložník z uhla prekonal Novotu. Po tomto momente domáci otvorili obranu a hostia si ako na páse vytvárali gólové šance. Najprv Novotov zlý odkop poslal zo šestnástky nepochopiteľne vedľa prázdnej brány Procházka, potom M. Guldan vysunul Súkenníka, ktorého v tutovke vychytal Novota. Následne sa pekne uvoľnil Pítio, ale sám pred Novotom namieril do domáceho gólmana. V 64. min sa M. Guldan vyhol ofsajdovej pasci, ale mieril do Novotovho náručia. Následne mal gól na kopačke opäť Procházka, ktorého strelu z bránkovej čiary odvrátil Marcin. Po akciách Guldana a Kopúnka, ktorí trafili len žrď, sa aj Sariyar pokúsil o akciu, ale neúspešne. V 77. min Štyvar fauloval Sariyara a nariadenú penaltu Bajevski tvrdou strelou pod brvno premenil. Vzápätí prešiel Lénárthov strieľaný center k Halimimu, ktorý rozhodol o víťazstve Dunajskej Stredy.

FK DAC 1904 Dunajská Streda - FC Spartak Trnava 2:1 (0:0)

Góly: 79. Bajevski (z 11 m), 80. Halimi - 53. Hruška, ŽK: 34. Sariyar, 58. Bajevski - 31. Juhász, 74. Kopúnek, 78.
Štyvar, 83. Pítio, 85. Procházka, rozhodovali: Smolák - T. Somoláni, Kubačka, 1 987 divákov.

Dunajská Streda: Ján Novota - Helísek (77. Lénárth), Marcin, Majus, V. Varga (59. Koejoe) - Nikolič, Halimi, Palla (65. Kazlauskas), Yavarzadeh - Sariyar, Bajevski. Tréner M. Radványi.
Trnava: Slovenčiak - Hlavatovič, Štyvar, Jakubička, Juhász - Mikinič (46. Súkenník), Procházka, Kopúnek, Hruška, Mikovič (35. Pítio) - M. Guldan (81. Neto). Tréner P. Zelenský.

SITA

Mikuláš Radványi (tréner Dunajskej Stredy): "V prvom rade sa chcem poďakovať mužstvu za dnešný výkon. Vedeli sme, že len tri body nás zachránia. V prvom polčase sme hrali lepšie, vytvorili sme si aj šance, ktoré sme žiaľ nedokázali premeniť. V druhom polčase sme dostali gól po rohu, ktorý nás vyviedol z miery. Vďaka Novotovi, ktorý chytil tri-štyri šance sme zostali v hre a vďaka bojovnosti sme dokázali otočiť vývoj zápasu. Našťastie sme dokázali vyhrať a zachrániť Corgoň ligu."

Peter Zelenský (tréner Trnavy): "Vedeli sme, že Dunajskej Strede ide o všetko. Očakávali sme ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Domáci hrali nátlakový futbal, nám sa nedarili kontry. Druhý polčas bol v našej réžii. Zápas mal skončiť úplne inak. Zdolali sme sa sami, toľko zahodených šancí som ešte v kariére nezažil."