Pondelok, 19. október, 2020 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

Spartak sa proti Košiciam výsledkovo rehabilitoval

V stretnutí 28. kola futbalovej Corgoň ligy zvíťazil Spartak Trnava na domácej pôde v súboji s posledným tímom tabuľky MFK Košice 4:0.

Obranca Patrik Banovič (č. 21) strelil svoj prvý gól v drese A-mužstva Spartaka.Obranca Patrik Banovič (č. 21) strelil svoj prvý gól v drese A-mužstva Spartaka.

Futbal - Corgoň liga 2009/2010 - 28. kolo:

FC Spartak Trnava - MFK Košice 4:0 (2:0)

Góly: 34. Banovič, 41. Doležaj, 51. Guldan, 58. Nascimento, ŽK: 24. Doležaj - 73. R. Cicman, 82. Škutka, ČK: 36. Čonka za faul zozadu, 83. Škutka (obaja Košice) za 2 ŽK, rozhodovali: Olšiak - D. Hrčka, Lieskovský, 2243 divákov

Spartak Trnava: Slovenčiak - Kožuch (60. Mikinič), Doležaj, Banovič, Ľ. Hanzel (30. Železník) - Koro Kone, Kopúnek, Procházka, Juhász - Guldan, Bernáth (38. Nascimento)
Košice: Fernando López - Kolbas, R. Cicman, I. Djokovič, Čonka - K. Kuzma, Megiaz (46. Škutka), Viazanko (39. Pérez Stoeten), Vaščák, Milinkovič (77. Janic) - J. Novák

V úvode zápasu si celý štadión a obe mužstvá uctili minútou ticha poľskú tragédiu. Po nich sa už na trávniku odvíjal skvelý boj za pekného letného počasia. Po troch ťažkých prehrách sa zdecimovaní "spartakovci" snažili napraviť si reputáciu. Hostia z metropoly východu výkonom vôbec nepripomínali mužstvo z dna tabuľky. Od úvodných minút začali veľkou snahou a na trnavskom trávniku sa snažili uspieť. Už v 10. min delovka najlepšieho strelca Košíc Nováka otriasla konštrukciu bránky Slovenčiaka, ktorý po dvoch stretnutiach dostal opäť dôveru trénera. Domáci sa iba platonickou snahou a brejkami snažili narúšať pozornú defenzívu Košičanov a keď sa i dostali do dobrých príležitostí, zakončili iba zbrklo. V 23. min mohol Trnavčanov upokojiť Guldan, no ani na dvakrát nedokázal loptu prepasírovať do siete hostí. V prvom prípade mu gólovú šancu zmaril efektnou "robinzonádou" gólman López a pri druhom pokuse mu loptu zastavila spojnica konštrukcie bránky. V 34. min sa tribúny radovali po prvý raz, keď prvý rohový kop zápasu rozohral Juhász, lopta našla dobre postaveného obrancu Banoviča, ktorý si ju spracoval a nekompromisne do stredu brány svojím premiérovým ligovým gólom otvoril skóre - 1:0. Hráči Spartaku akoby dostali krídla - o dve minúty nato prenikajúceho Koneho, ktorý sa rútil sám na bránku, hrubo zozadu skopol obranca Čonka. Arbiter Olšiak najprv ohodnotil faul previnilca žltou kartou, ale po dohovore postranného Hrčku, svoj verdikt opravil a Čonkovi ukázal červenú kartu. V 41. min sa domáci opäť radovali, keď po druhom rohovom kope najvyššie vyskočil Doležaj a hlavičkou rozvlnil sieť košickej bránky. V závere polčasu Milinkovič ohrozil domáceho gólmana, ale nič z toho nebolo.
Aj po obrátke bola hra oboch kolektívov priemerná, sporadické brejky na oboch stranách boli len náznakom snahy. V 51. min centroval z pravej strany Kone na nabiehajúceho Guldana, ktorý neobsadený po zemi zvýšil na 3:0. V 58. min Kožuch centrom našiel opäť Guldana, ktorý hlavou posunul Nascimentovi. Ten si ešte hravo obhodil gólmana Lópeza a poľahky zasunul do prázdnej bránky - 4:0. V 80. min po rohovom kope Kuzmu Djokovič prudkou hlavičkou opečiatkoval brvno. Do konca stretnutia sa už žiadny z tímov nepresadil a Trnavčania si pripísali vysoké víťazstvo 4:0.

Milan Malatinský (tréner Trnavy): "Cieľom zápasu pre naše mužstvo bolo rehabilitovať sa za posledné výkony a výsledky, ktoré sme dosiahli, a to sme splnili. Už dnes sme urobili takú pomyselnú čiaru za neúspechmi, to môžem za hráčov pred novinármi povedať. Koncentrujeme sa na utorňajší pohárový zápas s Dunajskou Stredou, ktorý chceme vyhrať a postúpiť do finále. Verím, že v najbližších dňoch príde v mužstve výrazný obrat."
Goran Milojevič (tréner Košíc): "Po minulotýždňovej prehre v Žiline sme už druhý zápas za sebou prehrali 4:0. Príčiny sú pre mňa v túto chvíľu len ťažko analyzovatelné V úvodných tridsiatich minútach sme hrali dobre, ale s pribúdajúcim časom a atmosférou na trávniku sme už nedokázali proti mladému trnavskému mužstvu zmobilizovať sily na zvrátenie nepriaznivého stavu. Navyše dvaja vylúčení hráči boli pod vysokým psychickým tlakom, no aj tak to nemali urobiť. Súperovi blahoželám, ale my sa musíme zamyslieť nad súčasným stavom."

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.