TRNAVA. Predposlednou premiérou v 36. sezóne Divadla Jána Palárika v Trnave bude komédia Benátky pod snehom z pera francúzskeho dramatika Gillesa Dyreka. Uvedú ju 10. apríla vo veľkej sále. Ako agentúru SITA informoval riaditeľ divadla Emil Nedielka, pôjde zároveň o slovenskú premiéru hry aj autora.
Diváci sa stanú svedkami toho, čo môže spôsobiť obyčajné stretnutie dvoch priateľov zo školských čias, keď sa pri tom ocitnú ich manželky. Návšteva jednej manželskej dvojice u druhej sa postupne premení na napínavý večer plný nepredvídaných a spletitých situácií, ktoré postupne ovplyvnia a preveria partnerské vzťahy obidvoch dvojíc, z ktorých jedna je na vrchole šťastia, a druhá prežíva krízu. Názov neznamená, že hra sa odohráva v Benátkach. „Lokalita tu nie je určená, tento príbeh sa môže odohrávať kdekoľvek na svete,“ uviedol Nedielka. Napriek svojmu melancholickému názvu je to dynamická, psychologicky výstižná a pritom zábavná hra určená pre široké publikum.
Hru naštudoval mladý český režisér Jiří Seydler, dramaturgičkou je Mirka Čibenková. Štyri postavy si zahrali Peter Kočiš, Martin Križan, Zuzana Šebová a Kristína Tóthová.