Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Trnava postúpila cez Topoľčany, v semifinále proti Piešťanom

Trnavskí hokejisti postúpili do semifinále play off 1. hokejovej ligy. Rozhodol o tom dnešný piaty zápas vyrovnanej série s Topoľčanmi.

Z postupu do semifinále sa po päťzápasovej sérii tešili Trnavčania.Z postupu do semifinále sa po päťzápasovej sérii tešili Trnavčania. (Zdroj: (pol))

TRNAVA. To, že to bude stretnutie o prvom góle, sa dalo predpokladať, že to však bude gól jediný čakal málokto. Diváci si naň museli počkať až do 52. minúty. Dovtedy vzorne pracujúce defenzívy strážili pozorne obranné pásma a hráči na oboch stranách sa v šanciach ocitali len ojedinele. Trnavčania mali veľkú možnosť ešte v prvej tretine, keď hrali deväťdesiat sekúnd v početnej prevahe o dvoch hráčov, no Ďatelinka zostal neprekonaný. V druhej tretine mal gól na hokejke v ďalšej presilovke Valach, puk však do brány neprepasíroval.

V záverečnej tretine sa obrany predsa len mierne pootvorili, v šanci sa ocitol Klačanský, ale z medzikružia Šimka neprekonal. V 52. minúte dostal puk na modrej čiare domáci obranca Juraj Joanidis a jeho strela švihom skončila pod hornou žŕdkou. Na ťahu boli Topoľčany, no proti dobre organizovanej obrane "gladiátorov" to nemali jednoduché. Výnimkou bola situácia z 56. minúty, keď sa z ničoho nič pred Šimkom ocitol Mihalik, ale výborne chytajúceho gólmana Trnavy neprekonal. V čase 58:57 hostia odvolali brankára, do hry poslali štvrtého útočníka, puk však získali na hokejky Trnavčania. V útočnom pásme ho držali vari pätnásť sekúnd, no napriek tomu ho do opustenej brány nedopravili. Naopak, z rýchleho protiútoku hostia mohli vyrovnať. Prihrávku spoza brány však 16 sekúnd pred záverečnou sirénou nezužitkoval Káčer a z postupu sa tak radovali domáci. Už v sobotu nastúpia Trnavčania v Piešťanoch na prvý zápas semifinále play off.

Trnava - Topoľčany 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) - konečný stav série 3:2

Gól: 52. Joanidis (Holovič)

Vylúčenia: 5:5 na 2 min., navyše Bezák na 10 min., presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodoval D. Konc, 500 divákov.

TRNAVA: Šimko - Joanidis, Magušin, Kopejtko, Šoltys, Wagenhoffer, Benedik, Blanár - Stupka, Holovič, Grman - Ďuriš, Čunderlík, Valach - Bezák, Rusnák, Hlavna - Hutár, Tarnóczy, Lisoň - M. Novák. Tréner J. Novotný.

TOPOĽČANY: M. Ďatelinka - Petrina, F. Košecký, Drahovský, Malinka, Guričan, Kutňanský, Ondruška, Krchňavý - Božík, P. Hurtaj, D. Košecký - Bystričan, Káčer, Tvrdík - Varga, Mihalik, Bosák - Klačanský, Vystavil, Majerčík. Tréner V. Matejov.

10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 296

Na úseku Trnava - Bratislava-Nové Mesto nebude premávať 27 osobných vlakov.

12m
Testovanie na Covid-19.

Medzi najhoršími okresmi sú i Levice a Hlohovec.

3 h

Po páchateľoch polícia intenzívne pátra.

5 h
Odberné miesto na covid.

Ďalšie tri odberové miesta (OM) otvorilo mesto Trnava po víkende na posledné dva dni testovania na ochorenie COVID-19 v rámci celoslovenského skríningu.