Piatok, 13. december, 2019 | Meniny má Lucia

Vydarená generálka v Dolnej Krupej

Dolná Krupá bola opäť svedkom tradičného bežeckého podujatia. Usporiadali tu už 27. ročník cestného behu pod názvom Krupská dvadsiatka.

DOLNÁ KRUPÁ. Tieto preteky majú svoje trvalé miesto v bežeckom kalendári vždy v posledný septembrový víkend. Preto je to pre vytrvalcov významný termín. Krupská dvadsiatka je pre nich generálkou pred MMM v Košiciach. V krásnom, slnečnom počasí sa na štart postavilo 46 účastníkov (z toho 37 mužov a 9 žien). Po úvodnom okruhu okolo ihriska TJ sa bežci vydali v ústrety dvadsaťkilometrovej trati s asfaltovým povrchom ulicami obce cez Hornú Krupú, na obrátku na Prekážke a naspať do cieľa do Dolnej Krupej. Ako prvý sa v areáli štadióna TJ objavil Ondrej Puškár z AŠK Slávia Trnava, ktorý zvíťazil časom 1:07:52 h pred víťazom kategórie veteránov do 49 rokov Jánom Moravcom (1:09:14 h) a Pavlom Michalčíkom (1:10:17 h) obaja z AŠK Grafobal Skalica. „Nebola to ľahká dvadsiatka, ľudia nás však povzbudzovali. Celý víkend bol náročný, ale zároveň výborný tréning na maratón v Košiciach. Môžem povedať, že generálka vyšla," povedal Ondrej Puškár. Minuloročný víťaz Andrej Orlický z Triatlon Team Trnava dobehol spokojný na 16. mieste. „Dnes som na viac nemal," priznal sa sebakriticky Orlický. Medzi veteránmi do 59 rokov dobehol Ján Cvíčela z Kľačian časom (1:21:25 h) na druhom mieste za víťazným Jánom Lukáčom (1:18:40 h) z Lekáreň Arnika Senica. Medzi najskôr narodenými mužmi zvíťazil čerstvý šesťdesiatnik Ján Štekauer z BBS Bratislava (1:32:37 h) pred Petrom Stolárikom z ZRŠ Vrbové (1:33:07 h) a Štefanom Gažom z AŠK Slávia Trnava (1:34:22 h).

Medzi ženami zvíťazila papierová favoritka Jana Kleskeňová z Nitry, časom 1:26:50 h pred Erikou Farkašovou z AŠK Grafobal Skalica (1:31:11 h) a Zuzanou Pribulovou zo Suchej nad Parnou(1:33:48 h). „Začala som zľahka na tretej pozícii. Po obrátke som zrýchlila a zvýšila si odstup od štvrtej Klimovej. Oceňujem výborné občerstvenie na konci Dolnej Krupej, pretože bolo dosť teplo," vyznala sa Zuzana Pribulová. Medzi skôr narodenými ženami zvíťazila Iveta Kamenská z Levíc pred Katarínou Mockovou z BBS Bratislava a Zdenou Trulíkovou z AŠK Grafobal Skalica.

Organizátori ocenili najmladšieho účastníka Jozefa Ortha z Košút, ročník narodenia 1989 i najstaršieho Pavla Seleckého z Trnavy (1937) a domáceho pretekára Jána Bohunického a Štefana Gažu , ktorí tu bežali jubilejných 25. ráz.

Súčasťou hlavných pretekov boli aj preteky žiakov, ktorých sa zúčastnilo spolu 76 detí. Najmladšie žiačky: 1. S. Olšovská (D. Krupá), žiaci: 1. Š. Supek (Trnava). Mladšie žiačky: 1. L. Pilátová (D. Krupá), žiaci: 1. A. Filip (Ružindol). Staršie žiačky: 1. Kristína Vyskočová (D. Krupá), žiaci: 1. T. Študenc (D. Krupá). Najstaršie žiačky:1. J. Konečná (D. Krupá), žiaci:1. A. Herák (D. Krupá). Najmladším účastníkom sa stala štvorročná Ema Antal z Dolnej Krupej.