Utorok, 27. júl, 2021 | Meniny má BoženaKrížovkyKrížovky

Drahovská desiatka v réžii Ondreja Puškára

Obec Drahovce spoločne so základnou školou pripravili v poradí už 33.ročník bežeckého podujatia pod názvom Drahovská desiatka.

DRAHOVCE. V príjemnom a slnečnom počasí sa vydalo na desaťkilometrovú, trať spolu 46 účastníkov. (z toho 40 mužov a 6 žien). Už na treťom kilometri sa odpútal favorit pretekov Ondrej Puškár z AŠK Slávia Trnava od svojho najväčšieho súpera Jána Moravca z AŠK Grafobal Skalica, víťaza kategórie do 49 rokov, a dobehol sólovým behom na čele po druhé víťazstvo počas víkendu.

V absolútnom poradí zvíťazil Puškár časom 32:45 pred Moravcom 34:07 a Mariánom Vrábelom z AK N. Zámky 35:37. „Nebol som si istý pred štartom pri účasti Moravca, že zvíťazím. Asi na treťom kilometri sa mi ho podarilo striasť. Bežalo sa mi ľahko s mysľou už na utorkové majstrovstvá Slovenska družstiev, kde pobežím 3 000 m cez prekážky a hladkých 1 500 m," povedal Ondrej Puškár. V kategórii do 49 rokov obsadili stupeň víťazov bežci z AŠK Grafobal Skalica, v poradí J. Moravec, P. Piala a P. Portášik. V kategórii do 59 rokov zvíťazil Ján Cvíčela z Čiernych Kľačian. V kategórii od 60 rokov zvíťazil Vincent Bašista (majster sveta v maratóne vo svojej kategórii), časom 39:45.Výbornú formu v tejto kategórii potvrdil Libor Polák zo Žlkoviec, ktorý dobehol na treťom mieste časom 43:01.

Víťaz Ondrej Puškár v cieli. FOTO: (IMI)

Medzi ženami v absolútnom poradí zvíťazila slovenská reprezentantka Dana Janečková z ASICS Slovakia časom 38:34 pred Silviou Blahovou z Triatlon Team Trnava (45:36) a Janou Baronovou (46:16) z SMTA Nitra. „Rozhodla som sa štartovať nakoľko nám končí triatlonová sezóna. Šla som i v pohode podľa pokynov trénera s pomalším tempom v prvom kole," povedala Silvia Blahová. Úspešnú premiéru pred domácim publikom mala domáca bežkyňa Andrea Orihelová, ktorá skončila na štvrtom mieste medzi skôr narodenými ženami časom 54:55. „Venujem sa cyklistike. Toto bola dnes moja premiéra v Drahovciach. Som rada, že som to zabehla a spokojná aj s výsledným časom. Bolo to pod hodinu," vyznala sa Orihelová. Najstarším účastníkom bol vyhlásený Jozef Sedláček z Boleráza, ročník narodenia 1939.

Súčasťou hlavných pretekov boli aj preteky žiakov, v ktorých štartovalo 28 detí.

Mladší žiaci na 500 m: 1. P. Kosa 1:39, žiačky: 1. 1. T. Hubiniaková 1:51. Starší žiaci 1 000 m: 1. M. Bakoš 3:59, žiačky: 1. K. Lekárová 4:40 všetci z Drahoviec.