Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

V Dolných Orešanoch Puškár krôčik od hetriku

Klub rekreačného behu a Obecný úrad v Dolných Orešanoch zorganizovali 27. ročník cestného behu Dolnoorešanský polmaratón.

Kategória do 39 rokov. Zľava: Puškár, Magyar, ArbetKategória do 39 rokov. Zľava: Puškár, Magyar, Arbet (Zdroj: IMRICH KLOKNER)

DOLNÉ OREŠANY. V teplom, náročnom počasí s teplotou 32 stupňov Celzia sa na štarte zišlo spolu 79 bežcov(z toho 70 mužov a 9 žien) zo všetkých kútov Slovenska a Českej republiky. Asfaltová trasa dĺžky 21 098 m viedla bežcov od štartu z D. Orešian cez Košolnú , Dlhú , Doľany smerom na Štefanovú na obrátku do Častej cez Doľany do cieľa do D. Orešian. Po absolvovaní vyčerpávajúcej trasy ako prvý prešiel cieľovou čiarou Imrich Magyár z AC N. Zámky časom 1.15:26 hod „Tento polmaratón som bežal v rámci prípravy na Košický maratón. Z úvodu sme bežali v trojici s Arbetom a Puškárom. Keď som na jedenástom kilometri zrýchlil, veril som, že zvíťazím," povedal víťaz Magyar. Na druhom mieste dobehol víťaz predchádzajúcich dvoch ročníkov Ondrej Puškár z AŠK Slávia Trnava časom 1:16:06, ktorého tak delilo iba jedno miesto od získania hetriku na tejto trati. „Vedel som, že medzi súpermi je Magyar, na ktorého momentálne nemám. Volil som preto v tejto teplote bezpečnú cestu udržať si tretie miesto za Arbetom, ktorého som nakoniec v stúpaní pred D. Orešanmi predbehol," povedal spokojný Ondrej Puškár.

V kategórii do 49 rokov zvíťazil podľa očakávania Ján Moravec z AŠK Grafobal Skalica pred Kucharíkom z Trenčína a Tomášom Kopčíkom z Trnavy. V kategórii do 59 rokov zvíťazil Ján Lukáč z Lekáreň Arnica Senica. Medzi najskôr narodenými mužmi dominoval favorit Ferdinand Husár z Trenčína. Najrýchlejší domáci pretekár Marek Zuzčák dobehol na celkovom pätnástom mieste časom 1:39:27.

Medzi ženami zvíťazila Jana Kleskeňová z Nitry časom 1:39:49 pred Erikou Farkašovou z AŠK Grafobal Skalica časom 1:42:56 a Zuzanou Pribulovou zo Suchej n/Parnou 1:47:34. "Chcela som to trikrát v tejto horúčave medzi ôsmym a sedemnástym kilometrom zabaliť. Potom som sa zázračne silou vôle zmobilizovala a nakoniec nečakane zvíťazila," vyznala sa v cieli Jana Kleskeňová.

Najstarším účastníkom sa stal Jozef Sedláček z Jogging Trnava, ročník 1939.

Popri hlavných pretekoch bežali sa aj preteky detí predškolského veku a žiakov, ktorého sa zúčastnilo 43 detí. Medzi najmenšími zvíťazila Mária Moravcová z Prahy. Medzi žiakmi Franto Moravec z Prahy a Zuzana Karabcová z Trakovíc.