DOLNÝ ŠTÁL. Zlodej v noci z nedele na pondelok (3.8.) rozbil sklo na uzamknutých dverách stanice a s kuklou na hlave vošiel do predajne. Personál sa stačil uzamknúť vo vedľajšej kancelárii, kam sa páchateľ dobíjal a vyhrážal sa im zabitím, informovala hovorkyňa policajného zboru Martina Kredatusová s tým, že obvinený ukradol z pokladnice viac ako 1000 eur.
Polícia páchateľa ešte v ten deň vypátrala a zo zločinu lúpeže obvinila 31-ročného muža z Boheľova. Zadržaný je v policajnej cele s návrhom na väzobné stíhanie.
"Páchateľ je podozrivý aj z lúpeže, ktorá sa stala 15. júla na tej istej čerpacej stanici. Pracovník bol práve v sklade a vykladal tovar na nákupný vozík, podišiel k nemu neznámy muž a nastriekal mu do tváre slzotvorný plyn," povedala hovorkyňa a dodala, že následne páchateľ vylomil dvere na predajni a z pokladne a trezoru ukradol 6000 eur. Vďaka kamerovému systému a operatívnym poznatkom polícia páchateľa do troch dní vypátrala. Zadržali ho, keď sa vracal z Maďarska a mal pri sebe aj časť lupu. "Vtedy ho vyšetrovateľ obvinil z lúpeže s návrhom na väzobné stíhanie, čo však prokurátor neakceptoval. Za lúpež závažnejším spôsobom konania mu hrozí odňatie slobody na sedem až 12 rokov," uzavrela hovorkyňa.