PIEŠŤANY. Krajský súd v Trnave vo svojom rozsudku akceptoval odvolanie SLKP a prípad vrátil na Okresný súd v Piešťanoch na ďalšie konanie. Práve Okresný súd v Piešťanoch v novembri 2008 rozhodol, že SLKP sú povinné zaplatiť spoločnosti Swiss Finance sumu 2,65 milióna eur spolu s úrokom z omeškania vo výške 14,6 percenta ročne počnúc júlom 2000.
Okresný súd v Piešťanoch podľa právneho zástupcu SLKP Juraja Bizoňa rozhodoval i napriek tomu, že bola v tom čase proti sudcovi vznesená formálne platná námietka zaujatosti a sudca nerešpektoval procesný predpis, ktorý mu v takomto prípade nedovoľuje rozhodovať vo veci, čo bolo aj jedným z dôvodov zrušujúceho rozhodnutia odvolacieho súdu. SLKP v týchto dňoch podali novú námietku zaujatosti a požiadali o výmenu za nového nezaujatého sudcu, nezaťaženého doterajšími procesnými pochybeniami výlučne v neprospech kúpeľov, uviedol Bizoň. Zároveň konštatoval, že Okresný súd Bratislava II. zamietol 26. júna 2009 návrh spoločnosti Vadium Group a.s na vydanie predbežného opatrenia, ktorým sa spoločnosť domáhala zmrazenia celého súčasného majetku kúpeľov. "Vykonávame všetky potrebné právne kroky, aby sa kúpele úplne očistili od právnych sporov so spoločnosťami, ktoré sa v minulosti podieľali na jej podnikaní," povedal Bizoň.
Privatizácia piešťanských kúpeľov sa začala v roku 1996, keď Fond národného majetku rozhodol o predaji 51 percent akcií Spoločnosti zamestnancov piešťanských kúpeľov. V roku 1997 previedli akcie kúpeľov na spoločnosť Vadium Group, ktorú založil Karol Martinka. Polícia vtedy podnikateľa pre prevod akcií obvinila z podvodu a Martinka v roku 1999 vrátil akcie Fondu národného majetku. Neskôr bolo trestné stíhanie zastavené. Na základe zmluvného vzťahu so spoločnosťou Vadium Group mala v rokoch 1997 - 1999 získavať pre kúpele za províziu klientov spoločnosť CKSK a.s..
Tá neskôr predala pohľadávku firme Swiss Finance. Po vrátení kúpeľov naspäť štátu nové vedenie SLKP a.s., ktoré inštaloval Fond národného majetku (FNM), odmietlo zmluvu rešpektovať a malo ju listom vypovedať ešte pred vypršaním jej platnosti v roku 2002. Spoločnosť žalovala kúpele za nedodržanie zmluvy. V roku 2002 získala 47 percent akcií SLKP spoločnosť CP Holding cez svoju dcérsku spoločnosť Danubius Hotel Group. V čase, keď piešťanské kúpele prešli do rúk súčasných vlastníkov, títo nemali informáciu o nároku CKSK. VADIUM Group v apríli tohto roka podala na Okresný súd Bratislava II návrh, ktorým by mal súd zakázať SLKP prevod a zaťažovanie majetku až do skončenia súdneho konania proti Fondu národného majetku (FNM) SR o určenie neplatnosti dohody o prevode akcií VADIUM Group, a. s., na FNM..