PIEŠŤANY. Tá vyplýva z kúpnej zmluvy medzi mestom a investorom, podľa ktorej mala byť dostavba vonkajších častí piešťanského nákupno-zábavného centra Aupark hotová do konca júna.
Spoločnosť tento termín nedodržala. „Kolaudácia začala 30. júna, bola však prerušená. Jej ukončenie je plánované na budúci pondelok,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca HB Reavis Group, a.s. Roman Karabelli.
Podľa neho ešte nie je dokončený priechod pre chodcov a terénne úpravy. Spoločnosť argumentuje tým, že na zdržanie mali adekvátne dôvody. „Podľa požiadaviek mesta sme robili aj prácu navyše. Namiesto asfaltového chodníka si mesto vyžiadalo dlažbu, aj počet svietidiel verejného osvetlenia a sadové úpravy boli vo väčšom rozsahu ako v stavebnom povolení,“ odôvodnil Karabelli. Argumentujú aj časovým posunom z dôvodov koordinácie budovania inžinierskych sietí.
Podľa primátora Piešťan Rema Cicutta zatiaľ predložené argumenty analyzujú. „Narážame aj na otázku vecí, ktoré podľa nášho názoru nie sú urobené tak kvalitne ako by mali byť, na to sa však pokuta nevzťahuje,“ skonštatoval. Výpadky v tohtoročnom rozpočte Piešťan budú väčšie, ako odhadovali, preto niektorí poslanci na štvrtkovom rokovaní mestského zastupiteľstva vyzvali primátora, aby od Auparku požadoval zaplatenie pokuty. „Takéto výzvy sú zavádzajúce a populistické. Z niekoľkých dní meškania vyvodiť miliónovú pokutu, keď investor splnil všetky naše požiadavky, nie je v súlade s korektnými partnerskými vzťahmi,“ uzavrel Cicutto.
Komplex Aupark za viac ako 26 miliónov eur stavajú v centre Piešťan na ploche 10 280 metrov štvorcových. Okrem kancelárií, obchodov a bánk tu majú byť reštaurácie, kaviarne a pravdepodobne aj bowlingové dráhy. Vytvorených má byť aj približne 440 parkovacích miest. Termín otvorenia nákupného centra sa pre zdržanie stavebných prác posunul z októbra 2009 na začiatok apríla 2010.