Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Prázdne tribúny a prehra ukončili túto sezónu v Trnave

Napriek odpusteniu trestu trnavské tribúny zívali prázdnotou. Od úvodných minút snaha a ani bojovnosť mužstvám nechýbali a akcie sa striedali na oboch stranách.

Tentokrát tribúny zívali prázdnotou.Tentokrát tribúny zívali prázdnotou. (Zdroj: IVAN KOPČÁNI)

TRNAVA. Ružomberčania boli v prvej polhodine aktívnejší, o čom svedčí aj ich päť rohových kopov. V 22. min Pilár dlhým pasom našiel Božoka, ten prenikol za trnavskú obranu, ľavý záložník sa však v dobrej pozícii pošmykol a gólový úmysel hostí zostal nenaplnený.

O minútu neskôr opäť rýchly Božok urobil závar v trnavskej šestnástke, Doležaj však nebezpečenstvo odvrátil. V 27. min bol v dobrej pozícii Bernáth, ale jeho strelu ružomberská obrana odvrátila na rohový kop. V 33. min prišla gólová radosť hostí - k odrazenej lopte sa dostal Mašek a z hranice šestnástky preloboval vybiehajúceho Rybánskeho - 0:1. Gól hostí upokojil, hrali svoju taktickú hru, ktorá platila na bezmyšlienkovité búšenie domácich. Niekoľkými peknými akciami sa blysol snaživý Hruška, ale sám "vojak v poli" nič neurobil. Na druhej strane z efektivity ťažili futbalovejší hostia, ktorí v 41. min presnou hlavičkou Sivu po rozohraní priameho kopu potrestali kŕčovitú hru Spartaka - 0:2.

Prvopolčasové dejstvo zavŕšili opäť Ružomberčania. V 44. min unikol rýchly Lačný a Rybánsky loptu vytlačil na rohový kop. Následne však Lačný potrestal domácu nemohúcnosť - 0:3. Aj po prestávke pokračoval nevýrazný prejav Trnavy, na druhej strane skvele fungujúca obrana Liptákov nedovolila hráčom Spartaka ani len vniknúť do šestnástky. Ružomberčania dobre kombinovali a dostávali sa do šancí. Posledný klinec do potápajúcej sa lode zatĺkol v nadstavenom čase striedajúci Sloboda presnou strelou spoza šestnástky k pravej žrdi domácej bránky.
"Do zápasu sme nastúpili vo výrazne pozmenenej zostave po náročnej ceste z Košíc. V prvom polčase nás súper zaskočil aktívnou hrou, dopúšťali sme sa veľa nepresností. Aj napriek striedaniu sme čerstvými hráčmi nedokázali výsledok skorigovať. Súper nás v tomto zápase herne preveril. V druhom polčase bola z našej strany snaha zmierniť prehru, vypracovali sme si šance a strely volajúce po góle, ale na viac dnes toto mužstvo nemalo.
Tento duel bol priamym odhalením kvality širšieho kádra, ktorá sa prejavila na potupnej prehre," povedal Karol Pecze, tréner Spartaku Trnava.

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 4 648

O testovanie prejavili záujem viaceré podniky.

2 h

Obec umožnila záujemcom o antigénové testovanie objednať sa na presný čas.

4 h

Ak ste staršiu ženu z Galanty niekde videli, kontaktujte políciu.

7 h

Pracoviská a domácnosti sú podľa regionálneho hygienika najčastejším miestom nákazy.