Piatok, 13. december, 2019 | Meniny má Lucia

Po bodových suchotách získali Moravany plný úlovok

FUTBAL II. LIGA

Topoľčany - Spartak Trnava B 1:3 (0:1)

Po úvodnom oťukávaní si prvú šancu vypracovali hostia, ale Guldan v 12. min napálil len do brankára Szabóa. V 16. min sa mohli dostať do vedenia aj domáci, Kamara trafil brankára Bránskeho a odrazenú loptu poslal Ribeiro tesne nad. V 25. min zahrávali hostia štandardku z 30 m, Filipovič síce trafil tyč, ale od brankára Szabóa sa lopta odrazila do brány - 0:1. Po zmene strán sa k lopte dostal Rian de Souza a prekrásnou strelou do vinkla vyrovnal - 1:1. V 65. min sa cez dvoch hosťujúcich obrancov preštrikoval Rian de Souza, ale jeho pokus skončil na ľavej tyčke. V 75. min sa hostia opäť dostali do vedenia, keď domáca obrana pozabudla na dvojicu Kone - Filipovič a druhý menovaný dával povedľa brankára na 1:2. V závere domáci vyhoreli ako fakľa, Súkenník z brejku upravil na 1:3.

Góly: 54. Rian de Souza - 25. a 75. Filipovič, 90. Súkenník.

Rozhodoval: Páchnik, ŽK: Koroma, Bačík, Rian de Souza - Hanzel, Železník, Šajbidor, Hlavatovič, Guldan, 512 divákov.

MFK TOPVAR: Szabó - Bačík, Ondrka, Bousad, Varga (85. Ďurček) - Koroma, Geleta (53. Balážik), Rian de Souza, Schwarz - Kamara, Ribeiro. Tréner J. Čikas.

TRNAVA B: Bránsky (82. Rengel) – Šajbidor, Hlavatovič, T. Hanzel, Schmidt – Guldan (65. Kúdela), Boháček, Železník, Súkenník – Filipovič (85. Mackovčín), Kone

Nové Mesto nad Váhom - Vrbové 3:1 (2:0)

Vo futbalovom derby domáci ukázali , že futbal hrať vedia, o čom presvedčili i prítomných divákov. Od začiatku sa zahryzli do súpera, čoho výsledkom bola 5. min stretnutia, kedy si Novomešťania ponúkali loptu v šestnástke hostí. Ponuku využil nekompromisne Ščepko a domáci vyhrávali 1:0 . V priebehu ďalších minút sa hralo zväčša medzi šestnástkami. Domáci mali viac z hry no nedokázali využiť i čisté gólové príležitosti , či to bol Šebek , Osuský, Šupka. Po pekne centrovanej lopte Osuského v 33. min, tento využil Ščepko a zvýšil na 2:0. Ščepko hýril počas celého stretnutia aktivitou dostával sa do pekných príležitostí a v 76. min po centri Tuschela zvýšil už na 3:0 . Domáci hrali dobre a jediné zaváhanie prišlo v nadstavenom čase, keď prekvapil domácich Hercegh a upravil na konečných 3:1 . Derby stretnutia prinieslo kvalitný futbal.

Góly: 5., 33. a 76. Ščepko - 90. Hercegh.

Rozhodoval: Knopp, ŽK: Osuský - Gažík, Jelšic, 250 divákov.

AFC: Kopčan - Drahno, Balocký, Šupka, Končitík, L. Šebekj, Marček, Vlado, Osuský (65. M. Šebek), Tuschel (79. Rusnák), Ščepko (86. Hulínek). Tréner Karol Prno

MFK: Hodulík - Nádasky, P. Vlado, Hercegh, Adamec (63. Sumer), Piršel, Gažík, Balcír, Kubiš (64. Jakáb), Greguš, Jelšic (66. Uváčik). Tréner Martin Sedláček

OTJ Moravany n/V. - Slovan Bratislava jun. 2:1 (2:0)

Domáci na jar predviedli svoj, azda najlepší výkon. K dobrému futbalu prispel svojou mierou aj súper, ktorý hral kombinačný futbal. Moravany začali ofenzívne a Kirka mohol skórovať hneď z prvého útoku, ale nedosiahol na center. Ten istý hráč mohol rozvlniť sieť súpera, ale po centri Kotulu sa jeho hlavička neujala. Adamovič mal v 16. minúte možnosť skórovať, ale jeho pokus šiel vedľa brány. Domáci po polhodine viedli už o dva góly, keď Gligičovu strelu z priameho kopu dorazil do siete Hambálek. Adamovičovi nebolo súdené skórovať, keď sa nepresadil postupne v 55., 63. a 77. minúte. V 73. minúte si po individuálnej akcii Štefanovského zrazil loptu za chrbát vlastného brankára Piovarči a stanovil konečný rezultát.

Góly: 9. M. Otočka, 30. Hambálek, 73. Piovarči (vlastný).

Rozhodoval: Šimon, ŽK: Hambálek, Gligič - Kolčák, 382 divákov.

MORAVANY: Gábriš - Glos, S. Otočka, Piovarči, laco - Gligič (81. Candrák), Hambálek, M. Otočka, Kotula - Kirka (76. Havrlent), Adamovič

FC Nitra B - Jaslovské Bohunice 4:0 (2:0)

Po úvodnom oťukávaní prebrali aktivitu na svoje kopačky Nitrania. Loptu do šestnástky potiahol Boszorád, bol faulovaný a Košút penaltu s istotou premenil. O desať minút hlavičkoval Kotora nad. V 37. min. centroval muž zápasu Boszorád a Košút hlavou zvýšil na 2:0. Po zmene strán Bohuničania vybehli na Nitranov ako vymenení. Jasnú prevahu v poli však nedokázali využiť do kontaktného gólu. Tutovky mali najmä Modrovič s Bachňákom. Napokon ich strelecká impotencia vyústila do krutej prehry. V závere sa po brejku presadil Gajdošík a svoj hetrik dokonal Košút.

Góly: 17. (11 m), 37. a 86. Košút, 84. Gajdošík.

Rozhodoval: Bohun, bez kariet, 100 divákov.

FC B: Chudý - Boszorád, Král, Hunák (46. Greguš), Kotora (85. Švrček), E. Gajdoš, Jakubjak, Bratský, Košút, Zelenický (71. Gajdošík), Fiala. Tréner R. Barborík.

ŠK BLAVA: Psota - Strečanský (79. Lazič), Heteš, Bachňák, Boháčik, Chaláni, Švestka (64. Varhánik), Maron, Sedlák, Maška (43. Modrovič), Machovič.Tréner: Pavol Bartoš

Ostatné výsledky:

ŠKP Dúbravka - Spartak Vráble 0:2 (0:1), Iskra Petržalka - Artmedia Petržalka B 1:2 (1:2), FK Slovan Nemšová - SFM Senec 1:4 (0:2, Púchov - Rača 4:0 (2:0)