Pesničkových súťaží má už dosť

Niekto má to šťastie, že sa mu všetky veci kombinujú tak, aby ho to všetko stále bavilo. Medzí týchto „zopár“ vyvolených patrí aj hudobník, herec a spevák v jednej osobe, Kamil Mikulčík (32). Raz hrá Hamleta, inokedy spieva Wondera, medzitým natáča Lietaj

Niekto má to šťastie, že sa mu všetky veci kombinujú tak, aby ho to všetko stále bavilo. Medzí týchto „zopár" vyvolených patrí aj hudobník, herec a spevák v jednej osobe, Kamil Mikulčík (32). Raz hrá Hamleta, inokedy spieva Wondera, medzitým natáča Lietajúceho Cypriána, aby potom mohol vystúpiť v Moskve. Rozlietaný „multiumelec" stíha zatiaľ všetko. A navyše aj úspešne.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Keď bol Kamil menší, veľmi túžil po hudobnom nástroji. Veď jeho otec i dedo hrávali na akordeóne. Keď dedo zomrel, hrával už iba otec. „Dá sa povedať, že môj otec nemal nikdy k akordeónu obzvlášť vrúcny vzťah. Jeho rodičia ho do hrania nútili. Vraj nech má kto vyhrávať na oslavách. A keď niekoho nútia, urobí pravý opak, " prezradil Kamil.

SkryťVypnúť reklamu

Kamilov otec si preto povedal, že on to svojmu synovi neurobí a do žiadneho hrania na hudobnom nástroji ho nebude nútiť. Ale Kamil chcel.

Detstvo ako z románu o Jergušovi Lapinovi

Kamil má dvoch bratov, s ktorými už vraj od útleho detstva „kuli rôzne pikle". „Väčšinou sme si vymýšľali svoje vlastné hry, ako napríklad skákanie cez vankúše a periny, vyrábanie gumipušiek a lukov alebo rôzne bojové hry. Môj starší brat Marek si urobil také „nunčaky" z pospájaných roliek toaletného papiera a tým nás obidvoch vždycky dostal (smiech)," zaspomínal.

Hudobné korene v sebe nezaprel

Keď bol Kamil menší, vždy chcel chodiť na nejaký hudobný nástroj. Otcova skúsenosť však spomalila synovu túžbu po hudobnom vzdelaní. S klavírom začal až keď mal jedenásť. Na gitare to skúšal ako samouk v siedmej triede a medzitým hrával na organe v kostole na Kopánke. „Na organe ma viedol známy učiteľ skoro všetkých vtedajších trnavských organistov, ujo Adam Bajaník. A tak nejako som sa k tým nástrojom nakoniec predsa dostal," potvrdil. Momentálne vie Kamil hrať na klavír, gitaru, bicie, organ, neskôr prišli kontrabas, flauta či akordeón. A keď ho vraj niekto v budúcnosti poriadne naštve, naučí sa hrať aj na saxofóne.

SkryťVypnúť reklamu

Na výtvarnú chodiť prestal

Čo sa týka školy, Kamil bol vždy vzorný a veľmi slušný žiačik, ktorý toho nikdy veľa nepovie, dobre sa učil a najmä nevyvádzal. „Chodil som do ZUŠ na výtvarnú, čo ma celkom bavilo. Ale úplne som asi nezapadal do noriem vtedajšej výučby. Napríklad sme mali nakresliť na obrovský pás papiera slona. Ja som ho nakreslil úplne malého a na celý zvyšok papiera som dokreslil jeho chvost," uviedol. Vyzeralo to vraj ako čarbanica, ale pre Kamila to bol zámer. „S pochopením sa to veru nestretlo, dali mi trojku, doma som si ukrivdene poplakal a z trucu som tam prestal chodiť."

Za to, čo dnes robí, vďačí speváckemu zboru z gymnázia

Na gymnáziu začal chodiť do Canticy. Bol to pre neho úplne nový život a zatiaľ nepoznaná kapitola vnímania sveta. „Asi nebyť Canticy, tak sa môj život uberá úplne iným smerom. Jedna vec, že ma bavilo v zbore spievať, ale hlavne išlo o vzťahy medzi ľuďmi, ktoré som tam zažil. Bola to asi jedna z najsilnejších vecí, ktorá potom ovplyvnila všetky moje ďalšie rozhodovania," potvrdil. Nebyť Cantici, nebolo by ani „multiumelca" Kamila.

SkryťVypnúť reklamu

Po zlatých časoch gymnázia nastalo rozhodovanie, kam na vysokú školu. „Pre ekonomickú som sa rozhodol iba preto, lebo som vôbec nevedel, čo chcem robiť. A keďže rodičia sú obaja ekonómovia, tak som to nejako ani neriešil," povedal. Vraj išlo o to, vybrať si školu, ktorá vás potom uživí a koniec koncov jeho rodičia vždy chceli, aby mal vyštudované niečo „normálne". Urobil tak rodičom po vôli. A neskôr aj sebe, pretože sa prihlásil na VŠMU a istý čas študoval dve „výšky" naraz. „Myslím, že v tejto kombinácii to bola rarita a v podstate nemožné, lebo som obe robil denne a tieto smery sú fakt diametrálne odlišné. Nakoniec to úplne nevyšlo, v štvrtom ročníku som z ekonomickej odišiel," uviedol Kamil.

Dostal sa do ročníka k Božidare Turzonovovej, Ferkovi Kovárovi či Vladimírovi Strniskovi. Na tieto časy taktiež veľmi rád spomína. „Celé štúdium bolo kvôli týmto pedagógom také ľudské a spájajú sa mi s ním iba pozitívne emócie. Veľa sme skúšali, lebo pán Strnisko dal možnosť všetkým režisérom a dramaturgom ročníka na vlastný projekt, a tým pádom sa stalo, že sme denne skúšali aj tri inscenácie," zaspomínal na zlaté vysokoškolské časy.

Po výške sa začal túlať s Túlavým divadlom

„Po skončení VŠMU sme založili Túlavé divadlo, ktoré predtým fungovalo ako Študentské divadlo v Trnave, a keďže Jakub Nvota bol mojím režisérom aj v škole, tak som hrať začal práve tam. Takže mojím hereckým debutom boli okrem hry Diabol a Anjel u Saleziánov na Kopánke, ktorá to vlastne celé odštartovala, Ohníčky svätého Floriána s Trnavským Túlavým divadlom," povedal Kamil.

kamo.jpg

V Macbethovi stvárnil zloducha.

Hneď prvé leto po skončení školy hrali na ulici Shakespearovho Hamleta. „Bol to zvláštny pocit, že divák len tak nepríde, ale herec si ho najprv musí zohnať sám. Hrali sme týždeň a na začiatku sme hrali pre dvadsať ľudí a na konci pre štyristo," prezradil. Boli jednoducho dobrí a roznieslo sa to.

Potom prišiel do Radošinského divadla, kde zotrval osem sezón. Momentálne hrá na Novej scéne, v Aréne, v Túlavom divadle, v Divadle Bolka Polívku v Brne a sem- tam zaskočí aj späť k Radošincom. No najviac ho vraj zamestnávajú koncerty s kapelou Fragile. Ide o slovenskú formáciu ôsmich spevákov bez hudobných nástrojov.

Všetko berie ako životnú skúsenosť

„Ja mám to šťastie, že sa všetky veci kombinujú tak, aby ma to všetko bavilo stále. Čiže v podstate nič nerobím dokola, ale priebežne sa to obmieňa," pochválil si Kamil. Momentálne vraj dotočil jeden nový celovečerný film Lietajúci Cyprián.

Aj pesničkovú súťaž Elán je Elán, v ktorej účinkoval, považuje za cennú skúsenosť. Reálny život však považuje za oveľa podstatnejší ako nejaké pesničkové súťaže. Aj na Eurosong sa dostal viac menej náhodne. „Ja som sa tam nehlásil. Zavolal mi Rasťo Dubovský, autor skladby, s ktorým sa poznáme z natáčania jednej inscenácie pre Slovenskú televíziu spred ôsmich rokov, či nemám čas nahrať mu nejakú vec."

Tak si nakoniec našiel čas a ostatné išlo mimo neho. Oslovili Nelu Pociskovú a na jedno nahrávanie to dali dokopy. A následne aj vyhrali celú súťaž. Obaja nás budú reprezentovať na celosvetovom finále v Moskve. „Pri všetkých povinnostiach čo tu mám, je dosť komplikované zaradiť Moskvu do programu, ale snáď to nejako zvládnem," prezradil. A keď už tam bude, určite si nenechá ujsť Mauzóleum a Červené námestie. Rád by si tam pozrel aj nejaké divadlo.

Voľné chvíle najradšej trávi s priateľkou

„Najradšej som, ak si nájdem čas a strávim ho spolu so svojou priateľkou Kristínou v podstate kdekoľvek. A keďže toho času je naozaj málo, tak si cením hocijakú možnosť byť spolu," potvrdil. V lete sú divadelné prázdniny, a tak vždy spolu vymyslia nejakú dovolenku, ktorá je vraj nutná ako soľ, keďže cez rok na to nie je čas. „V blízkej budúcnosti sa budem snažiť skôr žiť reálny život a všetko, čo k tomu patrí. Aby bol hlavne čas na ľudí, ktorých mám rád a aby netrpeli jeho nedostatkom. Lebo to je podstatnejšie ako kadejaké súťaže. Priznám sa, tých už mám na celý život dosť," uzavrel Kamil.

Najčítanejšie na My Trnava

Komerčné články

  1. Patria medzi svetovú elitu. Slováci zariskovali a predbehli dobu
  2. Bývanie vytesané do kameňa? V Kapadócii tak žijú po stáročia
  3. Za hranicami bytu: Ako si vybudovať dobré susedské vzťahy?
  4. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur
  5. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové?
  6. Wellness v prírode: máme tip, kde si na jar najlepšie oddýchnete
  7. Deväť dobrých: Jarný literárny výber v denníkoch SME a Korzár
  8. Slováci minuli za 4 dni na dovolenky 6,4 milióna eur
  1. Bývanie vytesané do kameňa? V Kapadócii tak žijú po stáročia
  2. E-recept, evolúcia v zdravotnej starostlivosti
  3. Leťte priamo z KOŠÍC a dovolenkujte na najkrajších plážach
  4. Za hranicami bytu: Ako si vybudovať dobré susedské vzťahy?
  5. Výlet 2 v 1: Jednou nohou na Slovensku, druhou v Rakúsku
  6. Ahoj, TABI! Kto je záhadný digitvor?
  7. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur
  8. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové?
  1. Deväť dobrých: Jarný literárny výber v denníkoch SME a Korzár 18 623
  2. Do utorka za vás uhradia polovicu exotickej dovolenky 16 551
  3. Slováci minuli za 4 dni na dovolenky 6,4 milióna eur 11 059
  4. Patria medzi svetovú elitu. Slováci zariskovali a predbehli dobu 10 857
  5. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové? 10 606
  6. Fellner otvorene: Manželka mi vyčítala, že zo mňa nič nemá 10 210
  7. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur 8 093
  8. Ako Japonci potopili ruské nádeje na Ďalekom východe 5 134
  1. Viktor Pamula: Dvadsať rokov v NATO.
  2. Ivan Mlynár: Nácek Tomáš Taraba : „Medveď hnedý, vinný vo všetkých bodoch obžaloby“.
  3. Jozef Varga: Krkavci / 48. /
  4. Marek Strapko: Aj za čias Ježiša žili dezoláti
  5. Ondřej Havelka: Starý zákon pohledem poutníka. Bible jako nejstarší cestopis odhalující smysl Cesty 10/11
  6. Rado Surovka: Chameleón prezidentom ?
  7. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (29.3. - 4.4.1924)
  8. Miroslav Lukáč: Milý Peťko! Nechcel by som ťa ani za suseda, ani za stojan na bicykel.
  1. Ivan Čáni: Korčok vybuchol – Pellegrini ho zožral zaživa. 47 208
  2. Ivan Mlynár: Fašistický sajrajt Tomáš Taraba, je už zamotanejší, ako nová telenovela. 13 681
  3. Peter Bolebruch: Každa rodina bola podvedená o 80 tisíc v priemere. Ako podviedli vidiek a ožobráčili ľudí o role a pozemky? Kto je pozemková mafia? 13 493
  4. Juraj Kumičák: Kolaborant 10 533
  5. Miroslav Galovič: Nezalepený dopis víťazovi prezidentských volieb 8 418
  6. Michael Achberger: Vitamínový prevrat, o ktorom lekári mlčia: Ako lipozomálne vitamíny menia pravidlá! 8 398
  7. Post Bellum SK: Prvé transporty smrti boli plné mladých dievčat 7 499
  8. Janka Bittó Cigániková: Drucker to vyhlásil 1. februára, Dolinková to stále zdržiava. Stáť nás to môže zdravie a životy 7 374
  1. Pavol Koprda: Demografia a voľby - čo sa zmenilo od roku 1999
  2. Jiří Ščobák: Ivan Korčok aktuálně zvítězil ve facebookové diskusi nad Petrem Pellegrinim!
  3. Jiří Ščobák: Velikonoce jsou výborné na podporu Korčoka na sociálních sítích! Pojďme do toho! ❤
  4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 76. - Arkdída - Vilkitský a Ušakov, ktorí sa zaslúžili o posledné arktické objavy
  5. Yevhen Hessen: Teroristický útok v Moskve a mobilizácia 300 000 Rusov
  6. Post Bellum SK: Prvé transporty smrti boli plné mladých dievčat
  7. Monika Nagyova: Synom, ktorí svoje matky nešibú
  8. Yevhen Hessen: Postup pri zdaňovaní príjmov pre odídencov z Ukrajiny
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trnava - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trnava

Tematín sa nachádza v Považskom Inovci.

Veľa informácií o hrade čaká na objavenie.


Vpravo Anton Ulbricht, konateľ spoločnosti Tanawa, ktorá vyrába tatranskú minerálku.

V ďalšej časti seriálu Príbeh značky sme hovorili s konateľom spoločnosti Tanawa.


Inšpirujte sa a nechajte sa unášať do sveta gastronomických pochúťok s našou druhou časťou najlepších tipov na jedlo a nápoje v našom meste.


Z miesta nehody.

Polícia v priebehu jedného dňa zaznamenala až päť nehôd.


  1. Viktor Pamula: Dvadsať rokov v NATO.
  2. Ivan Mlynár: Nácek Tomáš Taraba : „Medveď hnedý, vinný vo všetkých bodoch obžaloby“.
  3. Jozef Varga: Krkavci / 48. /
  4. Marek Strapko: Aj za čias Ježiša žili dezoláti
  5. Ondřej Havelka: Starý zákon pohledem poutníka. Bible jako nejstarší cestopis odhalující smysl Cesty 10/11
  6. Rado Surovka: Chameleón prezidentom ?
  7. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (29.3. - 4.4.1924)
  8. Miroslav Lukáč: Milý Peťko! Nechcel by som ťa ani za suseda, ani za stojan na bicykel.
  1. Ivan Čáni: Korčok vybuchol – Pellegrini ho zožral zaživa. 47 208
  2. Ivan Mlynár: Fašistický sajrajt Tomáš Taraba, je už zamotanejší, ako nová telenovela. 13 681
  3. Peter Bolebruch: Každa rodina bola podvedená o 80 tisíc v priemere. Ako podviedli vidiek a ožobráčili ľudí o role a pozemky? Kto je pozemková mafia? 13 493
  4. Juraj Kumičák: Kolaborant 10 533
  5. Miroslav Galovič: Nezalepený dopis víťazovi prezidentských volieb 8 418
  6. Michael Achberger: Vitamínový prevrat, o ktorom lekári mlčia: Ako lipozomálne vitamíny menia pravidlá! 8 398
  7. Post Bellum SK: Prvé transporty smrti boli plné mladých dievčat 7 499
  8. Janka Bittó Cigániková: Drucker to vyhlásil 1. februára, Dolinková to stále zdržiava. Stáť nás to môže zdravie a životy 7 374
  1. Pavol Koprda: Demografia a voľby - čo sa zmenilo od roku 1999
  2. Jiří Ščobák: Ivan Korčok aktuálně zvítězil ve facebookové diskusi nad Petrem Pellegrinim!
  3. Jiří Ščobák: Velikonoce jsou výborné na podporu Korčoka na sociálních sítích! Pojďme do toho! ❤
  4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 76. - Arkdída - Vilkitský a Ušakov, ktorí sa zaslúžili o posledné arktické objavy
  5. Yevhen Hessen: Teroristický útok v Moskve a mobilizácia 300 000 Rusov
  6. Post Bellum SK: Prvé transporty smrti boli plné mladých dievčat
  7. Monika Nagyova: Synom, ktorí svoje matky nešibú
  8. Yevhen Hessen: Postup pri zdaňovaní príjmov pre odídencov z Ukrajiny

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu