Piatok, 7. máj, 2021 | Meniny má MonikaKrížovkyKrížovky

Najväčšou prekážkou Hlohovca bol brankár Pčola

V do krásy rastúcej hlohoveckej športovej hale zmeralo sily oslabené domáce družstvo MŠK a hosťujúci Štart Nové Zámky.

HLOHOVEC. Po prehre v Považskej Bystrici aj tento raz ťahali za kratší koniec povrazu Hlohovčania a touto prehrou stratili aj teoretické šance dostať sa do prvej štvorky a tým aj do play-off. Cieľ družstva sa tak znovu nepodarilo splniť a to z viacerých príčin...

Hlohovec - Nové Zámky 25:32 (10:17)

Úvod zápasu zastihol domácich, ktorým pre zranenie citeľne chýbal tvorca hry Jaroslav Cibulka, v značnom útlme a kým sa spamätali, prehrávali v 12. min už 3:9. Tréner Jurajov bol donútený siahnuť po oddychovom čase. Ťažko prekonateľnou prekážkou pre dvojicu domácich strelcov Pupíka a Zaťka, ku ktorým sa tentokrát pridal aj pravý krídelník Bočkay, bol hosťujúci gólman Peter Pčola, ktorý mal jednoducho svoj deň. Hráči Štartu, či už Szücs, Samuel Mažár, ale i ďalší, neustále zvyšovali svoje vedenie proti nedôraznej a rozladenej obrane domácich. Do druhého polčasu prišiel do brány hostí Kanás a diváci sa nestačili čudovať. Šnúrou piatich gólov za šesť minút bol polčasový rozdiel takmer zmazaný, keď na ukazovateli času svietilo skóre 15:17. Zdalo sa, že domáci sa vrátia do zápasu a prevezmú iniciatívu. Medzi žrde sa však vrátil Pčola a bolo po nádejach. V 45. min, keď už domácim chýbal vylúčený Matej Fázik, bol stav 16:23, teda polčasový rozdiel. Hlohovcu sa znovu nedarilo premieňanie sedmičiek. Ich exekútor Zaťko trikrát po sebe napálil loptu do žrde. Hostia tak bez problémov vyhrali a svoj náskok v tabuľke zvýšili päť kôl pred koncom na desať bodov.

MŠK: Kašťák, Rafael, Voltmann - Pupík 7, Blšták, Bočkay 5, Laho 1, Matej Fázik 1, Kasagranda, Michal Fázik, Čermák 2, F. Zaťko 8/1, Rusnák 1. Tréner Juraj Jurajov.

Pokutové hody: 4/1 - 4/3. Vylúčenia: 8. ČK: 38. Matej Fázik a 55. Laho obaja za 3 vylúčenia) - 7. Pred 400 divákmi rozhodovali Černý a Vydra.

V stredu 18. 3. o 17.30 h bude v Hlohovci kvalifikačné stretnutie o postup na ME 2010 v Rakúsku medzi Slovenskom a Chorvátskom. Extraliga pokračuje až 28. marca, MŠK Hlohovec bude hostiť o 18.00 h celok ŠKP Bratislava.

1. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  2. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
  3. Príbehy investorov: Na čo si dávať pozor?
  4. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  5. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  6. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  7. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  8. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  9. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  10. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  1. Blíži sa Deň matiek. Pripravme im raňajky ako pre kráľovnú
  2. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  3. Jarná očista organizmu – ako sa do nej pustiť naplno?
  8. Investuje od dvanástich. Najväčší rast dosiahol o 1 600 percent 7 409
  9. Minerálky pod lupou. Kedy nám škodia a kedy prospievajú? 7 188
  10. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd? 7 098

Pre Bratislavský, Trnavský a Nitriansky kraj platí na dnešný večer výstraha pred silným vetrom.

50m

Vzhľadom na intenzitu dopravy a význam komunikácie budú všetky rekonštrukčné práce robené tak, aby bola zachovaná prejazdnosť minimálne v jednom jazdnom pruhu.

2 h
Na snímke vpravo minister obrany SR Jaroslav Naď a riaditeľ Vojenského historického ústavu Miloslav Čaplovič počas prehliadky výstavy „Slováci v rovnošatách 1848 – 2020“ vo Vojenskom historickom múzeu v Piešťanoch v piatok 7. mája 2021.

Vo Vojenskom historickom múzeu (VHM) v Piešťanoch otvorili novú expozíciu s názvom Slováci v rovnošatách 1848 - 2020.