Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Druhé semifinále play off: Piešťany - Trnava 4:2

Druhé semifinálové stretnutie nebolo zo strany domácich tak jednoznačné. Viedli síce už 3:0, ale Trnava znížila na rozdiel jedného gólu a rozhodujúci dostala pri hre bez brankára na konci zápasu.

PIEŠŤANY. Aj druhý zápas semifinále play-off sa hral pred skvelou diváckou kulisou viac ako 2000 divákov. Tí videli od prvej minúty sústredený tlak domácich, ktorý podporili samotní hráči Trnavy, ktorí mali až osem vylúčených hráčov, z toho dvakrát pykali za technický priestupok - príliš veľa hráčov na ľade.

Hneď prvú presilovku domáci využili, keď od modrej prestrelil všetkých Hanka. Potom až v 19.min využlili domáci početnú výhodu o dvoch hráčov na 2:0 Chovan. Po treťom úspechu z hokejky obrancu Hanku v 21.min, domáci začali hrať ľahkovážne, čo využili Gladiátori a v 26.min Čunderlík premenil presilovku päť na troch.

Od toho momentu boli hostia podstatne aktívnejší a presingom nútili domácich robiť chyby. Hneď na úvod tretej tretiny pri hre štyroch proti štyrom potrestal nedôsledný prístup domácich hráčov Joanidis 2:3 . Šance sa striedali na oboch stranách, Ondrejka i Šúrek však dominovali nad útočníkmi.

Vyvrcholenie prišlo až v úplnom závere, keď tréner Novotný po oddychovom čase odvolal brankára a pri power play Haring vypichol súperovi puk po dlhom čase dotlačil puk do prázdnej bránky. Piešťany vedú po dvoch zápasoch v sérii 2:0 a duel sa sťahuje v sobotu do Trnavy, kde sa chystá početná skupina fanúšikov z Piešťan.

Góly: 5. a 21. Hanka, 19. Chovan, 60. Haring,- 26. Čunderlík, 41. Joanidis

Rozhodoval Jonák, vylúčenia 9:16, presilovky 3:1, oslabenia 0:0, 2037 divákov

ŠHK 37: Ondrejka - Chovan, Bučka, Hanka, Klučár, A.Kolník, Kořínek, Blaško, Kopejtko - Mihálik, R.Kolník, Haring, Románek, Peško, Otčenáš, Rybárik, Učeň, Sýkora, Rosa, Horský, Chylo

GLADIATORS: Šúrek - Reho, T.Stacho, Klčovanský, Krajčík, Pravda, Benedik, Galko - Stupka, Holovič, Barčák, Feranec, Čunderlík, Ďuriš, Hlavna, Tarnóczy, Hutár, Vaši, Joanidis

Milan Klement, tréner Piešťan: "Myslím si, že v prvej tretine sme hrali dobre. Tam sme mali dosť presiloviek a dali sme dva góly. Celkovo som bol s prvou časťou spokojný a pred druhou som hráčom povedal, že ideme to isté ako na začiatku - pohyb a dobrá práca do zadu. Dali sme hneď v úvode druhej tretiny gól z presilovky. Mužstvo sa ale zmenilo. Akoby stratili rešpekt pred súperom. Sami sme sa dostali do problémov a tie mali až do konca stretnutia. Myslím si, že v tomto zápase nás Ondrejka podržal a veľmi dobrý výkon podal Románek. Nemôžem povedať, že by sme nechceli, ale sami sme sa dostali do stresu. Z toho bola hra mužstva nemastná, neslaná a viac to bolo o bojovnosti než o dobrom hokeji."

Jindřich Novotný, tréner Trnavy: "V prvej tretine sme boli moc vylučovaní, ale potom sme hru vyrovnali.Po korekciách v zostave sme znížili na 2:3 a v power play to bolo o šťastí. Myslím si, že dnes sme odviedli troška lepšiu prácu ako včera. Stále si veríme, len otázka je, či to vydržíme fyzicky, lebo nemáme tak kompaktný a kompletný kolektív ako majú Piešťany."