Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Druhá najvyššia účasť v Majcichove

Devätnásty raz zorganizovali v Majcichove populárny, v širokom okolí medzinárodný cestný beh pod názvom Majcichovská desiatka.

MAJCICHOV. Organizačný výbor pod vedením Milana Kraica pripravil trať dĺžky 10 km na okruhu s asfaltovým povrchom ulicami obce, ktorú bežci absolvovali 3,5 krát.

Na štarte s príjemným počasím s teplotou 9 stupňov Celzia sa postavilo spolu 138 pretekárov, (115 mužov,19 žien 1 junior a 3 juniorky), čo je druhá najvyššia účasť v histórii tohto behu. Medi mužmi zvíťazil v absolútnom poradí majster SR za rok 2008 na 10 km Imrich Magyár časom 33:24 min. pred Gabrielom Švajdom 33:41 obaja AC N. Zámky. „Po operácii v zime som sa obával tohto štartu. Bol som prekvapený, ako sa mi dobre bežalo, pretože nemám veľa natrénované. Preto čas v cieli nebol najlepší," povedal víťaz Imrich Magyár .

Tretí dobehol zástupca trnavského regiónu Andrej Orlický Triatlon Trnava 34:O4. „Som spokojný s umiestnením. Začínal som na siedmom mieste a postupne som sa prepracoval na tretie. Očakával som , že pobežím čas okolo 33 min, ale všetci sme dnes bežali akosi pomalšie," povedal v cieli A. Orlický.

Medzi ženami zvíťazila Majsterka SR na 1 500 a 3 000 m v hale Jana Zatlukalová AK Dubnica, ktorá dobehla na celkovom výbornom 12. mieste časom 35:22. „Predpokladala som , že dnes sa stretnem na štarte s Nováčkovou. Snažila som sa zabehnúť čo najlepšie, musela som však miestami bojovať s protivetrom. Som rada, že som dobehla pod 36 sek. Takýto čas v cieli poteší," vyznala sa spokojná Jana Zatlukalová .

Na druhom mieste dobehla Zuzana Nováčková 36:49 STU Bratislava pred Erikou Farkašovou 42:14 AŠK Grafobal Skalica. Svoje kvality potvrdila Janka Puškárová z Trnavy víťazstvom v kategórii junioriek.

Najstarším účastníkom, ktorý absolvoval celú trať 10 km sa stal 75 ročný Samuel Lehotský 1:10:10 ŠKP Leopoldov. Čestné uznanie udelili organizátori 83 ročnému Tiborovi Vaňovi OU Chrabrany, ktorý absolvoval iba 2 kolá. Rámcových detských kategórií sa zúčastnilo do 50 detí.

Výsledky:

Muži kategória do 49 rokov: 1. J. Moravec 34:13, 2. P. Portášik 35:42 Obaja AŠK Grafobal Skalica, 3. J. Polák 35:45 OU Hul.

Do 59 rokov: 1. Jozef Chrenka 37:10 AŠK Grafobal Skalica, 2. Róbert Berky 37:52 Nitr. Pravno, 3. J. Pobuda 37:59 SPU Nitra.

Od 60 rokov: 1. V. Bašista 39:48 AK Dubnica, 2. F. Husár 41:40 Trenčín, 1. M. Samec 42:15 KRB Partizánske, 5. P. Stolárik 44:15 ZŠK Vrbové.

Ženy do 34 rokov: 1. J. Zatlukalová 35:32 AK Dubnica, 2. Z. Nováčková 36:49 STU Bratislava, 3. E. Farkašová 42:14 AŠK Grafobal Skalica.

Ženy nad 34 rokov: 1. E. Budinská 44:05 OU Poluvsie, J. Hudáková 45:07 VTJ Trenčín, 3. V. Závadová 47:16 Bratislava, 4. Z. Trulíková 49:30 AŠK Slávia Trnava.

Juniori: 1. M. Bohunický 43:49 Triatlon Trnava.

Juniorky: 1. J. Puškárová 46:07 AŠK Slávia Trnava, 2. 2. Ľ. Slováková 53:38 Biking Raková, 3. L. Kubisová TJ Plavecký Mikuláš.