TRNAVA. Tento raz už hrala aj uzdravená Miková. Zápas v Miňovciach (okres Stropkov) vydreli i napriek „pomoci" skvelej diváckej kulisy domácich fanúšikov vo svoj prospech v pomere 6:4.
Najlepšie bodovala Adámeková, keď neprehrala ani jedinú dvojhru a Malá, nad ktorej sily bola iba mladučká Eva Jurková.
Vo Valalikoch bol zápas odvetou, keď obe družstvá proti sebe nastúpili takmer v identických zostavách ako minulý týždeň v zápase dorasteneckej ligy, v ktorom východniarky zvíťazili 7:3. Extraligový zápas sa lepšie vyvíjal i napriek prehratej úvodnej štvorhre pre Trnavčanky. Nasledovala šnúra troch víťazných zápasov našich dievčat a získané vedenie spečatila Miková víťazným bodom tohto stretnutia.
„Dievčatá dnes v oboch stretnutiach podali veľmi bojovný a kolektívny výkon, čo sa odrazilo ziskom dvoch víťazstiev a šiestich bodov potrebných pre udržanie sa v skupine prvých štyroch družstiev bojujúcich po skončení základnej časti Extraligy o titul Majstra Slovenskej republiky v súťaži družstiev žien," zhodnotil predseda klubu Štefan Peko.
Miňovce - Trnava 4:6, Adámeková 3,5b; Malá 2,5
Valaliky - Trnava 4:6, Adámeková 3b; Malá 2b; Miková 1b