Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky
D. STREDA – TRNAVA 3:0 (0:0)

Debakel u nováčika mrzí, súťaž však ešte len začala

Žitný ostrov bol po ôsmich rokoch svedkom zápasu najvyššej futbalovej súťaže. Hralo sa v búrlivom, maďarsko-slovenskom prostredí, ktoré pripomínalo stretnutie európskeho pohára.

Už v 2. min zasahoval Hrdina pri možnosti Kweukeho. Spartak odpovedal v 6. min Kopúnkom, ale jeho pokus z 20 m išiel nad bránu. V 11. min bol zápas prerušený na osem minút, keď trnavský fanúšik prebehol cez šírku ihriska, strhol z ohrady maďarskú zástavu a niekoľko divákov sa za ňou naháňalo po ihrisku. Dve minúty po znovuotvorení hry prišla rýchla akcia DAC do otvorenej trnavskej obrany, no Zápotoka zakončil strelou vedľa. Vzápätí sa Ďuriš predral do pokutového územia domácich, prihral Kožuchovi, ale jeho nevydarenú strelu Novota vyrazil. V 30. min po rohu Hrušku hlavičkoval Kožuch, Novota jeho loptu vytlačil nad brvno, no pískal sa útočný faul. Vyrovnaný polčas sa skončil bez gólov. Po zmene strán zvýšil DAC obrátky, pridal na rýchlosti i tvrdosti a zrazu na ihrisku jeho hráči, hlavne Kamerunčania, dominovali. Trnava stratila stred poľa a v preťaženej obrane to začalo horieť. V 52. min pohrozil najnebezpečnejší hráč DAC Moughfire strelou nad bránu. O 2 min. musel boxovať veľmi dobre chytajúci Hrdina prudkú loptu Regedeia z priameho kopu z vari 30 m. V 57. min rozohral Jelenkovič roh na Pončáka a jeho center hlavičkoval Kopúnek vedľa brány. Presne po hodine hry minul Kweuke center Landerla a následný Moughfireho vyboxoval Hrdina. Potom však už prišla na Spartak hotová pohroma. V 66. min centroval opäť Moughfire, Kweuke loptu dobre nezasiahol, Doležaj ju nestihol odkopnúť, dostala sa k voľnému LANDERLOVI, ktorý prestrelil Hrdinu i Hanzela na bránkovej čiare – 1:0. O 3. min sa Kweuke zbavil Cíferského a prudko popri bezmocnom Hrdinovi opečiatkoval brvno. V 72. min zaútočili hostia, do šestnástky vnikol Ďuriš a na jeho prízemnú prihrávku chýbal Kožuchovi krok. O minútu vybehol Hrdina pred šestnástku proti Kweukemu, domáci hráč zahral v súboji rukou, čo rozhodca nepostrehol, ale videl až dotyk odrazenej lopty do ruky Hrdinu a chybne ukázal červenú kartu trnavskému brankárovi. Do brány prišiel v 75. min nerozchytaný Rybánsky a ihneď inkasoval. Priamy kop Regedeia tečoval do opačného rohu BOYA a domáci viedli 2:0. V 80. min odvrátil ďalšiu pohromu Rybánsky, keď výborne zneškodnil príležitosť Dragičeviča, ktorý prešiel cez Cíferského. V 85. min mohla Trnava znížiť, ale center Péreza hlavičkoval Guldan tesne vedľa ľavej žrde. Z protiútoku sa prebil cez Doležaja a Hanzela robustný Kweuke, jeho strelu však Rybánsky zlikvidoval. Kalich horkosti dopili spartakovci v už nadstavenom čase, keď do voľného priestoru dostal loptu KWEUKE a z akcie silne zaváňajúcej ofsajdom uzavrel na hrozivý stav 3:0. Trnavčania na Žitnom ostrove v druhom polčase vybuchli. Ak by takto hrali aj v ďalších zápasoch vonku, titul by bol opäť len zbožným želaním. MIKULÁŠ ROŽŇÁK