Streda, 23. máj, 2018 | Meniny má Želmíra

Úspech v bazénoch Glozmekovej a Nádaského

Plavci TJ STU v uplynulom mesiaci veľmi úspešne reprezentovali Trnavu na niekoľkých významných plaveckých pretekoch rôznych vekových kategórií na Slovensku i v zahraničí.

Najskôr sa v dňoch 9. až 11. mája predstavili v Bratislave žiaci a juniori na medzinárodných plaveckých pretekoch O pohár Orca. Najväčší úspech dosiahla Dominika Glozmeková (ŠG), keď v disciplíne 50 m voľný spôsob časom 0:27,04 splnila A limit pre účasť na majstrovstvách sveta juniorov v Mexiku ako aj A limit pre účasť na majstrovstvách Európy juniorov v Srbsku. Medzi žiakmi sa Dominikovi Velickému podarilo zaplávať slovenský rekord 12-ročných žiakov v disciplíne 50 metrov znak. V kategórii 10-ročných boli najúspešnejší medailisti Tomáš Púchly (1-2-1) a Barbara Bartovičová (0-0-2). V Handlovej zlatá baňa Púchleho V rovnakom čase reprezentovali mladší juniori Katarína Poláková, Monika Púchla, Ondrej Vicen a Patrik Drobný (všetci ŠG) vo výbere Slovenska na medzištátnom trojstretnutí juniorov v Zlíne. V konkurencii mladých plavcov zo Slovenska, Čiech a Poľska sa tí trnavskí nestratili. Na stupeň víťazov sa hneď tri krát prebojovala Katka Poláková (3 bronzové medaily v disciplínách 200 a 400 m polohové preteky a 100 m voľný spôsob) a striebornú medailu si na 200 metrov znak vyplávala aj Monika Púchla. V dňoch 17. a 18. mája štartovali najmladšie nádeje plaveckého oddielu STU Trnava na pretekoch Pohár mesta Handlová pre 9 a 10 ročných žiakov. Na týchto neoficiálnych majstrovstvách Slovenska najmladších žiakov bol najúspešnejší Tomáš Púchly, keď získal osem medailí (z toho 4 zlaté). Zároveň zaplával aj najhodnotnejší výkon v kategórii chlapcov. Medzi dievčatami sa najviac darilo Barbare Bartovičovej, ktorá získala 5 strieborných a dve bronzové medaily. Výrazné zlepšenie osobných rekordov vynieslo ďalších dvoch mladých Trnavčanov na medailové miesta: David Klátik (0-1-0) a Ondrej Machovič (0-0-1). V celkovom hodnotení klubov obsadili plavci STU Trnava pod vedením trénera Mikuláša Lihána výborné druhé miesto. Veľká cena pre Glozmekovú Najvýznamnejšie plavecké preteky u nás sa konali 24. a 25. mája v Bratislave. Medzinárodná Veľká cena Slovenska v 50 m bazéne bola pre Trnavčanov dobrou príležitosťou ukázať svoje kvality. Štartovalo 400 plavcov zo Slovenska, Česka, Rakúska, Maďarska, Bieloruska, Turecka a Slovinska a Švajčiarska. V silnej konkurencii sa podarilo zvíťaziť Dominike Glozmekovej (ŠG) v disciplíne 200 m prsia, na polovičnej trati skončila na druhom mieste. Na stupeň víťazov sa ešte prebojoval Filip Nádaský (ŠG), keď vo svojich disciplínách 50 a 100 metrov znak obsadil tretie miesta. Zverenci Rastislava Hlavatého tak potvrdili pred vrcholom letnej sezóny dobrú formu. (STEF) _INSERT_DA_STUFF_HEEERE_

Šport

Spartak Trnava, šport a športové správy z regiónov Trnava, Hlohovec a Piešťany.