Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky
II. LIGA ZÁPAD

Spartaku posily z áčka nepomohli, Moravany prehrali doma nešťastne

Spartak Trnava B - FK Rača 0:0 Trnavská rezerva šla do zápasu posilnená viacerými hráčmi A-tímu. Na hernom prejave to bolo vidno od prvých minút. Súpera nepúšťali do súvislých akcií, ten len občas pohrozil z protiútokov

. Prvú vážnu šancu nepremenil v 20. min Vaculík. V 30. min šikovne vysunul Cisse svojho krajana Kebeho, bol však z toho len rohový kop. Kebe po tomto rohu pálil vedľa. V 34. min Hlavatovičov prízemný center preletel malým vápnom, lenže Kebe ho šmýkačkou nestihol zasunúť do brány. Potom sa ukázali aj hostia, z brejku Žifčák však nič nevyťažil. Gólom zaváňala akcia v 39. min, lenže Kebe vo vzduchu loptu netrafil presne. V 40. min Bernáth dlho spracovával dobrú prihrávku od Cisseho, obrana Rače jeho snahu zblokovala. V tej istej min našiel Vaculík voľného Kebeho, ten na loptu opäť nedočiahol. Po prestávke sa neujala prihrávka Bernátha Sedlákovi do pokutového územia. Sedlák to skúšal strelou z diaľky v 49. min, chýbali jej centimetre. V 51. min hlavička Kardoša nemala razanciu ani smer, brankár ju poľahky zneškodnil. V 56. min ďalšia premárnená príležitosť domácich, keď po strele Vaculíka nedokázal ani Bernáth vyrazenú loptu dostať do brány Rače. Ani narážačka Hlavatoviča s Kebem v 61. min nemala gólovú koncovku. Trnavskí hráči nepoľavovali v neustálom tlaku, do útočnej formácie sa pridával aj Kardoš, lenže nakopávané lopty obrana hostí odvracala do bezpečia a hrozila kontrami. Volej Filipoviča v 77. min mieril do stredu brány, preto s ním Pentek veľa práce nemal. Zápas skončil bez gólov, čo je zlá vizitka domácich strelcov. Bojovnosť bez myšlienky nestačila na dobre organizovanú defenzívu hostí. ŽK: 35. Vaculík, 75. kebe – 86. Višňovský, rozhodoval: Ježík, 100 divákov Trnava B: Kamesch – Vaculík, Amdy Gueye, Zachariáš, Kopačka, Souleymane Cisse, Samba Kebe, Hlavatovič (59. Filipovič) , Kardoš, Bernáth, Sedlák Rača: Pentek – Kotek, Štroffek, Ďuriš, Homola, Žifčák, Nikos, Hamuľák, Dargaj (69. Tomovič), Kohút, Višňovský ŠTEFAN HORVÁTH MFK Vrbové - Artmedia Petržalka B 2:2 (1:1) Mladé a behavé mužstvo Artmedie využilo nedorozumenie domácej obrany a už v 10. min sa ujalo vedenia gólom Bébera. Domáci sa snažili vyrovnať, čo sa im podarilo v 28. min, keď Jelšic v pokutovom území vystrelil a jeho tečovaná strela skončila v sieti hostí. V 38. min strelu Sumera z otočky brankár zneškodnil. Ano volej Piršela zo 7 m o dve minúty neskôr gól nepriniesol. V 48. min šancu Piršelovi zmalril vybehnutím brankár hostí. Greguš to skúšal spoza šestnástky, brankár vyrazil. Vytúžený gól dali domáci v 75. min, keď na roh Sumera nabehol Vlado a hlavou poslal domácich do vedenia 2:1. O minútu neskôr mohol zvýšiť Sumer, keď vnikol do pokutového územia, ale jeho strelu z 15 m brankár vystihol. Osudnou sa pre domáci tím stala 85. min, keď pri útoku stratil loptu Jelšic a šikovný hostia z protiútoku vyrovnali a stanovili tak konečný výsledok. Góly: 28. Jelšic, 75. Vlado - 10. Béber, 85. Maroši, ŽK: 40. Andrisek, 70. Jelšic, rozhodoval: Borsányi, 250 divákov Vrbové: Sedláček – Greguš, Vlado, Sumer, Gažík, Koyš (72. Ďuračka), Andrisek (64. Uváčik), Adamec, Gažík, Jelšic, Jozef Piršel (76. Juraj Piršel) Artmedia B: Varmuža – Šopinec, Gáll, Nagy (75.Maroši), Neoveský, Kalafut, Kalina, Béber (78. Krákorník), Bartal (46. Ovarés), Balogh, Hanták OTJ Moravany nad Váhom - FK Púchov 0:1 (0:1) Pre domácich dôležité stretnutie skončilo prehrou. Za predvedený herný prejav sa hanbiť nemusia. Od začiatku tlačili Púchov do defenzívy, strely Kirku, Koprnu a Chebeňa však nepriniesli želaný efekt. Šok pre Moravyny prišiel v 12. min, keď výkop brankára spracoval Michel a zo 45 m trafil nechytateľne pravý horný roh bránky domácich. To však bolo zo strany Púchova v prvom polčase všetko. Domáci pri svojom tlaku nastrelili Lančaričom brvno. Niekoľko štandardných situácií ostalo takisto nevyužitých. Aj v druhom polčase mala hra rovnaký obraz. Veľkú šancu v 56. min nepremenil Ebus, keď mu na Lančaričkov center chýbal krôčik. Ani tri po sebe idúce hlavičky Ebusa neskončili v sieti hostí. Pri útokoch zabúdali domáci na obranu, čo sa im mohlo vypomstiť v 75. min, keď Luhový nastrelil brvno a už v nadstavenom čase šiel sám na brankára, Dvorský však zachránil. Domáci si za bojovnosť a ofenzívny výkon zaslúžili prinajmenšom bod. Gól: 12. Salomon Wisdom, ŽK: 80. Lančarič, rozhodoval: Šuniar, 420 divákov Moravany: Dvorský – Moravčík, Gligič, Glos (78. Malinovič), Piovarči, Lančarič, Švestka (16. Lenivý), Kirka (22. Ebus), Chebeň, Koprna, Varga Púchov: Valach – Riška, Chovanec (55. Martinka), Brisuda, Vanák, Mičic, Luhový, Salomon Michel (34. Šimáček), Štefun, Meliš (65. Ondrička), Náther Ostatné zápasy: SFM Senec - Topoľčany 1:1 (0:0), ŠKP Dúbravka Bratislava - Spartak Vráble 0:2 (0:2), DAC Dunajská Streda - PŠC Pezinok 5:1 (2:0), FKS Nemšová - Slovan Bratislava B 2:1 (1:1), FC Nitra B - AFC Nové Mesto nad Váhom 0:0 1. Dun. Streda 26 15 3 8 44:25 48 (+9) 2. Nemšová 26 14 6 6 37:25 48 (+9) 3. Púchov 26 13 8 5 35:27 47 (+8) 4. SFM Senec 26 13 7 6 37:25 46 (+7) 5. Nové Mesto 26 13 5 8 32:22 44 (+5) 6. Vráble 26 12 6 8 35:18 42 (+3) 7. FC Nitra B 26 12 5 9 31:33 41 (+2) 8. Artmedia B 26 11 5 10 39:36 38 (-1) 9. Slovan B 26 10 6 10 35:30 36 (-3) 10. Vrbové 26 9 7 10 26:30 34 (-5) 11. Dúbravka 26 9 6 11 30:38 33 (-6) 12. Moravany 26 8 3 15 31:42 27 (-12) 13. Topoľčany 26 5 11 10 28:36 26 (-13) 14. Rača 26 5 10 11 21:32 25 (-14) 15. Pezinok 26 3 10 13 21:46 19 (-20) 16. Trnava B 26 4 6 16 24:41 18 (-21)