Pondelok, 23. júl, 2018 | Meniny má Oľga
VÝMENA TRÉNERA NEPOMOHLA, LEN REMÍZA V ATMOSFÉRE, AKÁ V TRNAVE EŠTE NEBOLA

Trnava – Dubnica 1:1 (1:0)

V komornej atmosfére, aká bývala v Trnave v druhej lige, začali domáci útočne. Staronový tréner Adamec poslal do boja trio mladých odchovancov – Hlavatoviča, Cíferského a Guldana.

Trnava – Dubnica 1:1 (1:0) Spartak: Rybánsky – Hlavatovič, Niang, Doležaj, Cíferský – Barčík (73. Michalík), Kopúnek, Ďuriš, Hruška – Kožuch (76. Kebe), Guldan (81. Filipovič). Tréner Jozef Adamec. ZŤS: Perniš – Obert, Adámik, Nosek, Pleva – T. Zápotoka, Chmelík (63. Ľupták), Držík (70. L. Zápotoka), Ondráš (46. Bruško) – Kiška, Seye. Tréner Juraj Bútora. Góly: 36. Guldan, 64. T. Zápotoka. ŽK: Kožuch. Pred 3 981 divákmi rozhodoval Matúš (Somoláni, Mókoš). Pri neúčasti potrestaného Pončáka a zraneného Hanzela hral celý zápas i čierny Senegalčan Babacar Niang. Prvú nebezpečnú strelu tesne nad bránu vyslal v 9. min Ďuriš. Dubničania po štvrťhodine hru vyrovnali, zakončenie na oboch stranách však absentovalo. Medzišestnástkový futbal pokračoval až do 36. minúty. Vtedy po rýchlom útoku domácich, ktorý potiahol Kožuch, časovanou prihrávkou tento skúsený trnavský útočník uvoľnil mladého reprezentanta Guldana. Ten sa cez stopéra Adámika dostal do šestnástky a umiestenou strelou, ktorá sa od ľavej žrde odrazila do siete, dostal domácich do vedenia – 1:0. V 43. min to bol opäť Guldan, ktorý zvnútra šestnástky tečovanou strelou len o vlások minul ľavú žrď dubnickej brány. Druhý polčas začala Dubnica so snahou o vyrovnanie. Oživenie do jej hry priniesol Bruško, ktorý v 49. min vyskúšal pozornosť Rybánskeho. V 56. min po priamom kope Doležaja a jeho následnej opakovanej strele sa odrazená lopta dostala k Cíferskému, ktorý tesne minul ľavú šibenicu brány Perniša. V 64. min hostia vyrovnali, keď po presnom centri striedajúceho Ľuptáka prekonal Rybánskeho hlavou Tomáš Zápotoka – 1:1. Domáci prestriedali, pre zranenie odstúpil Kožuch a vrhli všetko úsilie do útoku. Pokusy Sambu Kebeho a Ďuriša nenašli svoj cieľ. V atmosfére silne naladenej proti trénerovi Adamcovi, ale i vedeniu klubu, aká v Trnave ešte nikdy nebola, sa hráči strelecky nepresadili a nečakane, ale zaslúžene stratili doma dva body. ZAUJAL V omladenom mužstve Spartaka ešte len 17-ročný odchovanec, slovenský reprezentant Martin Guldan. Okrem viacerých dobrých priamych ťahov na bránu a solídnom vedení lopty, ukázal aj prehľad pri zakončovaní. Po prihrávke Kožucha sa nebál vniknúť popri dubnickom Adámikovi do šestnástky a utešene poslať polovysokú loptu k ľavej žrdi brány Perniša, od ktorej sa odrazila do siete. Bol to pekný „angličan”, za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani skúsenejší renomovaní strelci. Škoda, že dve minúty pred koncom polčasu sa mu nepodarilo gólové repete. NEPRESVEDČIL Jednoznačne ťah vedenia klubu, ktoré po prehre v Trenčíne, tretej na súperom ihrisku v rade, odvolalo trénera Mazuru z funkcie päť kôl pred koncom ligy. Určite to nebolo na tlak verejnosti po týchto neúspechoch. V čase, keď Spartak hrá už len o tretie miesto v tabuľke, to bolo viac ako zbytočné. Navyše trnavskí diváci, ktorí futbalu veľmi dobre rozumejú a sú dokonalým barometrom diania v Spartaku, dali až príliš rezolútne najavo nesúhlas s jeho nástupcom, trénerom Adamcom. To si tento bývalý skvelý trnavský kanonier rozhodne nezaslúži a je na veľkú škodu hazardovať takýmto spôsobom s jeho menom. ZLOMOVÁ MINÚTA Mohla ňou byť 36. min, keď mladý Guldan rutinérskym spôsobom otvoril skóre zápasu. Mohla ňou byť aj 56. min, keď sa lopta po priamom kope Doležaja dostala k neobsadenému Cíferskému, ktorému veľa nechýbalo a bol by vymietol pavučinu v ľavej šibenici dubnickej brány. Rovnako aj parádny volej Ďuriša pred koncom mohol priniesť rozhodnutie. O výsledku napokon rozhodla 64. min, v ktorej hosťujúci Tomáš Zápotoka hlavou prekonal Rybánskeho a pripravil Spartak nielen o plný bodový zisk, ale aj o možnosť o skóre predstihnúť Nitru na treťom mieste. MIKULÁŠ ROŽŇÁK_INSERT_DA_STUFF_HEEERE_

V rámci opráv Hollého ulice dostane vynovenú podobu i Stephaneum

Pred niekoľkými dňami začala radnica v Trnave opravovať jednu z najdôležitejších tepien starého mesta - Hollého ulicu.

Spartak s prijateľným žrebom v Lige majstrov aj v Európskej lige

V pondelok poobede vyžrebovali v sídle UEFA ďalšie kolo Ligy majstrov aj Európskej ligy.

Vo Veľkom Mederi vybudujú centrum zdravotnej starostlivosti, ide o státisícový projekt

Mesto Veľký Meder chce vybudovať centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS) v budove polikliniky na Poľovníckej ulici.

NÁZOR: No a čo? Aj Legia prehrala, nie len Spartak Trnava

Každá facka je na niečo dobrá. A preto treba veriť, že aj ta senická pre hráčov Spartaka, bude mať iba pozitívne účinky. A že prišla v pravý čas.