Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
TRNAVSKÉ PLÁVANIE IDE DO SVETA

Premiéra Glozmekovej na ME a MS

Plavci TJ STU v mesiaci marec veľmi úspešne reprezentovali Trnavu na niekoľkých významných plaveckých pretekoch rôznych vekových kategórií na Slovensku i v zahraničí.

Trnavskí plavci nadväzujú na úspechy svojich predchodcov a presadzujú sa nielen doma, ale aj za hranicami. Najskôr sa prvého marca predstavili žiaci v Púchove na medzinárodných plaveckých pretekoch O pohár primátora Púchova. V kategórii 10-ročných zvíťazil v plaveckom štvorboji Tomáš Púchly. Žiaci Športového gymnázia v Trnave Dominik Velický a Barbora Križanová obsadili v kategórii 12-ročných žiakov druhé miesta. V dňoch 8. a 9.marca sa plavci STU Trnava zúčastnili Veľkej ceny mesta Nové Zámky. V konkurencii mladých plavcov zo Slovenska, Čiech a Maďarska sa trnavskí žiaci nestratili. Výborné osobné rekordy si zaplávali medailisti: Dominik Velický (4-0-0), Tomáš Púchly (3-2-0), Sára Kozániová (3-2-0), Juraj Klátik (3-1-0), Veronika Tomanová (2-0-1), Barbara Bartovičová (1-1-2), Gabriela Lalinská (1-1-1), Chiara Reháková (0-3-0), Martina Holovičová (0-2-2) a Natália Mišovičová (0-0-1). Veľká cena Trnavy pre Glozmekovú V domácom bazéne sa 15. a 16. marca konal už 34. ročník Veľkej ceny Trnavy. Na týchto najvýznamnejších slovenských pretekoch v krátkom bazéne štartovalo vyše tristo zo Slovenska, Česka, Rakúska, Maďarska a Španielska. V silnej konkurencii sa podarilo zvíťaziť Dominike Glozmekovej (ŠG) v disciplíne 100 metrov prsia. Na stupeň víťazov sa ešte prebojovali Filip Nádaský, Sabina Slavkovská a Elena Fábryová. Vo svojich disciplínách obsadili tretie miesta. V žiackej disciplíne 100 metrov polohové preteky zvíťazila Katarína Poláková a Tomáš Púchly, zatiaľ čo Monika Púchla, Dominik Velický a Barbara Bartovičová si vyplávali druhé miesta. V rámci tohto podujatia sa uskutočnila slávnosť, ktorou si pripomenuli 40. výročie vzniku plaveckého oddielu v Trnave. Slovenská plavecká federácia udelila trénerom Tatiane Bergmannovej a Mikulášovi Lihánovi ocenenie za dlhoročnú trénersku prácu. Do Maďarska sa v dňoch 19. až 21. marca vybrali plavci STU Trnava na preteky Arany Ust v Dunaújvárosi. Zo skupiny mladších juniorov sa pod vedením Ladislava Hlavatého najviac darilo Kataríne Polákovej. Trikrát sa prebojovala do finále, kde si zlepšila svoje osobné rekordy a skončila dva krát šiesta a raz ôsma. Zatiaľ zbiera skúsenosti Najvýznamnejších plaveckých pretekov sa v marci zúčastnila Dominika Glozmeková, ktorá po prvý krát reprezentovala Slovensko na Majstrovstvách Európy v holandskom Eindhovene. Vekom ešte juniorka cestovala do Holandska najmä s cieľom zbierať skúsenosti. V konkurencii 500 plavcov zo 40 krajín obsadila Dominika Glozmeková v disciplínách 50, 100 a 200 metrov prsia postupne 36., 38. a 29. miesto. Tento víkend zažila už svoju premiéru aj na majstrovstvách sveta v anglickom Manchestri. Verme, že sa jej bude dariť. RASTISAV HLAVATÝ_novy_riadok_

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
  8. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

Situácia v nemocniciach začína byť veľmi zlá, hovorí Naď

Testovanie je podľa Jaroslava Naďa jediná vec, ktorá môže Slovensko zachrániť pred lockdownom.

Minister obrany SR Jaroslav Naď.

Policajti tam pravidelne pokutujú, domácim mesto pomôcť nevie

Ľudia žijúci v bytovom komplexe Arboria sa sťažujú na nedostatok verejných parkovacích miest pred svojím bydliskom.