Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Trnavčania do finále nepostúpili, ale o sklamaní sa nedá hovoriť

Trnavskí hokejisti vstupovali do sezóny s cieľom umiestniť sa v prvej štvorke. Táto méta im síce ušla, no napokon si v play-off počínali nad očakávanie dobre. Po pohodlnom vyradení Nových Zámkov prišiel sedemzápasový nervák v krajskom derby so Senicou s ú

spešným koncom. V zápasoch s Banskou Bystricou sa však už prejavila oveľa väčšia skúsenosť súpera, ktorého dres obliekajú mnohí hráči s extraligovými skúsenosťami. Trnavčania si však hanbu rozhodne nespravili, naopak, mnohí zaujali a je možné, že v budúcej sezóne po niektorom z nich siahne i tím z najvyššej súťaže. Banská Bystrica – Trnava 5:1 (1:0, 2:0, 2:1) na zápasy 2:0 Bystričania do druhého zápasu semifinále nastúpili odhodlane s jednoznačným cieľom, potvrdiť rolu favorita a na domácom ľade neprehrať. V druhej tretine vyslali na trnavskú bránu dvadsať striel, kým ich brankár musel čeliť len deviatim. V tejto časti zápasu sa rozhodlo, že do Trnavy pricestujú Stredoslováci s dvomi výhrami. Góly: 3. Babic, 33. Rimmel, 40. Bulík, 42. Holík, 51. Šimčík – 55. Hutár Trnava - Banská Bystrica 1:2 (0:1, 0:0, 1:1) na zápasy 0:3 V prvom domácom zápase nastúpili Trnavčania v rovnakej zostave ako v Bystrici, len v bránke bol Šúrek. V úvodnej tretine sa viac bojovalo ako hralo.V 14. minúte osamotený Rimmel zblízka otváral skóre. V 6. minúte druhej tretiny hrali domáci viac ako jeden a pol minútovú presilovku o dvoch hráčov, no neskórovali. Potom Šúrek zmaril dva samostatné nájazdy. Bystričania schladili divákov v 46.min druhým gólom. Vzápätí prišla najkrajšia akcia zápasu, Feranec prihral Krajčovičovi a ten znížil na rozdiel gólu. Pár sekúnd pred koncom bol však zranený Šúrek, ktorého musel vynútene vystriedať Stacho. Góly: 47. Krajčovič - 18. Rimmel 46. Bulík Trnava - Banská Bystrica 2:5 (2:2, 0:1, 0:2) na zápasy 0:4 Gladiátori hneď od začiatku vybehli na skúsených hostí. Už po 72 s rozjasal domáce publikum Kutálek a v 11. min Hutár. Skúsení hostia v 17 min potrebovali na vyrovnanie len 30 s. Krátko pred koncom tretiny sa dostali do vedenia. V 42. minúte vymietol šibenicu Rimmel a klinec do rakvy zatĺkol obranca Brumerčík. Po záverečnom hvizde diváci odmenili svoj tím mohutným aplauzom, veď ide o zatiaľ najväčší úspech domácich v prvej lige. Góly: 2. Kutálek, 11. Hutár - 17. Michal Babic., 17. Budaj (Gašpar, Češík), 40. Bulík, 42. Rimmel, 50. Brumerčík HK: Šúrek - Poláček, Benedik, Scheibenreif, Klčovanský, Košecký, Štamberský - Stupka, Holovič, Hutár, Kutálek, Varga, Baran, Feranec, Čunderlík, Ďuriš, Belko, Krajčovič, Haršáni Hlas trénera Svatopluk Kosík (tréner HK): „Domáci v prvom stretnutí hrali kŕčovito. My sme im disciplinovanou a taktickou hrou nedovolili rozvinúť rýchle kombinácie. Výborne zachytal Stacho, dali sme dva góly. Škoda taktickej chyby v predĺžení. V druhom stretnutí sme už ťahali za kratší koniec, chlapci bojovali, ale súper bol už herne lepší, my sme korigovali až po ich piatom góle. V prvom domácom zápase sme favoritovi nič nedarovali. Myslím, že sme boli rovnocenným súperom. Hra bola obojstranne kvalitná. Škoda našich dvoch presiloviek päť proti trom. Šance sme aj mali, ale Laco to vychytal. Aj náš Šúrek si svoje zastal, keď najmä v druhej tretine veľa pochytal. Štvrtý zápas sme začali veľmi dobre, po dvojgólovom vedení súper vyrovnával až krátko pred koncom prvej tretiny. To bol prvý zlom. Ten druhý nastal, keď sa ujal vedenia pred koncom ďalšej tretiny. To mužstvo položilo a od tej chvíle bol súper lepším tímom, dobre korčuľoval, kombinoval a dával aj góly. Čo sa týka celkovej série, skúsenosť bola na strane Bystrice. Naši chlapci bojovali, patrí im poďakovanie, odviedli kus poctivej roboty a myslím si, že v ďalšej sezóne sa trnavský hokej nemá čoho obávať a mal by napredovať. Pokiaľ ide o moje ďalšie pôsobenie pri mužstve, zmluva mi skončila, no všetko je ešte otvorené.“ Hlas kabíny: Martin Čunderlík (útočník), po treťom zápase: ,,Dnes to nebolo ľahké, súper je kvalitný, prehustil stredné pásmo, vyhrával 1:0. Majú skúsených obrancov, ktorí to vedia rozohrať, podržať, sú takticky vyspelí. Nedá sa povedať, že dnešný súboj bol najnáročnejší, všetky tri zápasy boli rovnako ťažké. Aj tento zápas bol vyrovnaný, šance boli, len škoda, že sme ich nevyužili.“ Martin Šúrek (brankár), po štvrtom zápase: „Chceli sme vyhrať aspoň jeden zápas v sérii, aj pre fanúšikov, trošku to zdramatizovať. Žiaľ sa nám to nepodarilo, lebo sily ku koncu sezóny už dochádzali. Myslím si ale, že sa nemáme za čo hanbiť. Chlapci dreli a som na nich hrdý. Sú to nové skúsenosti, treba sa zregenerovať a sústrediť na novú sezónu. Zatiaľ som nedostal žiadne ponuky, bolo by to však príjemné prekvapenie. Čo sa týka môjho včerajšieho zranenia, trochu som si udrel hlavu, ale nebolo to až také hrozné.“ LUKÁŠ BALUŠKA

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  1. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  2. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?
  10. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí 7 491

Namiesto veľkých osláv, súčasťou ktorých mala byť aj súťaž v zoskoku padákom na presnosť, sa konala len komorná spomienka pri jeho hrobe.

V rodisku vynálezcu padáka Štefana Baniča si pripomenuli 150. výročie od jeho narodenia

Na jeho rodnom dome je umiestnená pamätná tabuľa a pred budovou bývalej školy v rodisku v roku 2006 pribudol pomník s Baničovou bustou.

V regiónoch sa zriaďujú ďalšie antigénové odberové miesta

Hlavný hygienik tvrdí, že rozširovanie siete antigénových odberových miest má veľký zmysel.