Jalšové ostáva neporazené

Jalšové – Prašice 3:1 Prvý zápas na domácej pôde Jalšového sa odohral podľa papierových predpokladov. Hra v prvom polčase bola o dobývaní brány hostí. Niekoľko priamych striel na bránu a hlavičiek brankár Slama vychytal bez väčších problémo

v. Na Páleníkovu dorážku z rohového kopu však už nedočiahol. Po prvom polčase bol stav stretnutia 1:0. V druhej polovice potešil domácich nováčik v tíme skúsený Mačica pohotovým zakončením po krátkej krížnej nahrávke. O dve minúty neskôr hru skomplikoval a znervóznel Durik keď po voleji znížil na 2:1. Ku koncu bolo na ihrisku o trochu viac vášní ako futbalu. Nakoniec to cele vyriešil Chalany keď sa k nemu dostala odrazená lopta z rohového kopu a nekompromisne delovkou zakončil do nepokrytej časti brány. Jalšové: Gabriš - Hudek, Cagánek, Páleník, Hluch, Mačica(74. Paulovič), Vavruš R., Wesolovski, Chalány, Hesek, Vavruš R. (85. Martinkovič) Prašice: Slama - Kisac(68' Ondruška), Buday, Pikna, Martinček, Ďurík, Vanovič, Halo, Šmatlák, Stredanský (75. Janček), Ďurík(39. Grezdo) ŽK: 23. Páleník, 21. Mačica, ČK: 77. Hudek Veľké Kostoľany – Hlohovec 2:0 (0:0) V I. polčase bol futbal z oboch strán len na veľmi priemernej úrovni, domáci mali jedinú šancu, nepremenenú, Kadlíčkom, hostia síce trafili bránku, no z postavenia mimo hru. V II. polčase striedanie na strane domácich prinieslo do ich hry oživenie, najprv Gula pekne hlavou dal na 1:0. potom po rohovom kope bol úspešný Guniš. Hostia sa tentoraz prekvapujúco do poriadnej šance nedostali. V. Kostoľany: Kúdela – Franc, Števík, Kinči, Šupa, Komadel, Šurina, Horváth, Guniš, Gula, Kadlíček (Čúzy, Lesay, Troják) Hlohovec: Bališ – Taraba, Blinka, Kiss, Strnisko, Loskot, Habán, Krajčo, Reho, Magulic, Srnka (Šúdy, Krajčo). Tovarníky – Čáčov 1:2 (0:1) Góly: 50. Gula, 78. Guniš Trebatice – Borský Mikuláš 3:0 (2:0) Hostia prekvapili pekným pohybom na ihrisku a podali snaživý výkon. Zabudli však, že futbal sa hrá na góly, nestrieľali a túto iniciatívu prebrali domáci. Úvodný gól v 20. min padol po peknej prihrávke Seitlera z kopačky Machača, po teči pridal druhý gól Horváth a ten istý hráč v II. polčase po rýchlej akcii pridal zaslúžený tretí gól aktívnych domácich. V tomto pomerne rušnom stretnutí sa nešportovo zachoval hráč hostí Ľ. Macek a v 70. min videl červenú kartu. Góly: 20. Machač, 30. a 51. Horváth, ČK: Ľ. Macek (Borský Mikuláš) Trebatice: Valovič – Hečko, Surovčík, Michálek, Machač, Seitler, Herceg, Ostrenka, Horváth, Jakubička, Kusý B. Mikuláš: Cogánek – Walner, Kassay, M. Wallner, Vanek, Vinkler, Černý, Liška, M. Macek, Ľ. Macek, Malík Dvorníky – Radošina 2:0 (1:0) Domáci začali stretnutie s náporom, rýchle po sebe kopali 6 rohových kopov, hostia sa dostali iba k tomu, že vykopávali loptu zo svojej bránky. To trvalo do 35. min, kedy Cabadaj strelou do šibenice dostal domácich do vedenia. Ďalšie príležitosti zostali zahodené, čo pokračovalo aj v II. polčase. Až v 59. min opäť pekná strela Kollára do šibenice znamenala druhý gól domácich. Tí sa potom uspokojili, dali viac priestoru hosťom, no tí príležitosť nevyužili a tak Dvorníky dosiahli zaslúžené víťazstvo. Dvorníky: Navrátil – Knížat, Herceg, Pastorek (Horváth), Macejka, Svitek, Bžoch, Kubíček, Krajinčák (Greč), Cabadaj, Kollár Radošina: Tománek – M. Turčan, Bartošek, Ďaďan, T. Turčan, Varga, Rosíval, Valo (Moravec), Kovačík, Krajčír, Mikláš (Pavlovič) Góly: 35. Cabadaj, 59. Kollár Krakovany – Moravský Sv. Ján 2:0 (1:0) Góly: 42. T. Balcír, 68. Strecký VKrakovanoch sa hral v I. polčase iba priemerný futbal, no s jasnou prevahou domácich. Tí sa však dlho nevedeli v koncovke presadiť: T. Balcír najprv trafil do žrde, následne v tutovke vedľa, príležitosť mal aj Foltýn, a ani ďalšie šance domáci nedotiahli. V 42. min dobre potiahol akciu Strecký a T. Balcír sa už potom zblízka nemýlil. Po obrátke domáci spresnili hru, no zahodili aj nemožné: dvakrát strieľal T. Balcír, Bejdák trafil žrď, tutovku v prečíslení spálil Duchoň, aby po aktívnom napadaní Hlaváča a chybe hosťujúcej obrany sa nakoniec strelecky presadil Strecký – 2:0. Hostia tentoraz svojim výkonom sklamali. Krakovany: Bondra – Duchoň (Pekarčík), Foltýn, Bejdák, Kikta, Feranec, Ilenčík (O. Sedlák), P. Sedlák, Pavlovič (Hlaváč), T. Balcír, Strecký M. Sv. Ján: Malík – Bolf (Knotek), Ľ. Hajdin (Velický), Mich. Koporec, Vávra, Salay, Stupavský, Ježek, M. Mračna, Hrica, Kánsky (T. Mračna) Gbely – Petrova Ves 1:0 (1:0) Prvý polčas sa niesol v znamení miernej prevahy naftárov, keď hostia sa dostávali do príležitostí iba sporadicky. V 23. min podnikol rýchly útok Švrček, prihral Péčimu a ten s istotou skóroval. Ako ukázal neskorší priebeh, tento jediný gól domácich mal hodnotu troch bodov(!) a to i napriek tomu, že mali hru v rukách. V II. polčase po zraneniach prišlo v ich celku ku striedaniu, hostia vyrovnali hru, pritvrdili a od 60. min začali hrať vabank aspoň na jeden bod. Ich zámer ale nakoniec nevyšiel a body zostali v Gbeloch. Gbely: Janík – M. Mihál, Kolár, Mackura, Šebesta, Péči (Uhrinec), Rozboril, Križan, Vanek (Daniel), Zajíček, Švrček P. Ves: Lánik – Vanek, M. Pochylý, Matula ml., J. Juriga, Černý, Matula st., Krbica (I. Juriga), Húščava, Morvay, Pochylý st. Gól: 23. Péči Kúty – Jacovce 2:2 (1:1) Góly: Jakubec, Ősterreich – Uhrík 2 V Kútoch sa hralo na ťažkom teréne, pričom šance boli na oboch stranách. Dlho na tom boli lepšie domáci, hostia strelili vyrovnávajúci gól až v 89. min stretnutia. Remíza bola však v podstate zaslúžená. (JDK)