Utorok, 20. február, 2018 | Meniny má Lívia
MBK TRNAVA – MBK ŽILINA 82:89 (20:24, 40:44, 65:58)

Dve domáce prehry Trnavy, napriek tomu tretie meisto

Domáci diváci sa v sobotný večer mohli tešiť na veľmi zaujímavý súboj o prvé miesto v tabuľke 1. basketbalovej ligy mužov. A naozaj tomu tak bolo, keď v Trnave sa hral zaujímavý basketbal pre oko diváka až do konca...

V úvode stretnutia sa mladíci zo Žiliny presadzovali zo stredných vzdialeností, kde väčšinou boli aj úspešní, a do konca prvej štvrtiny si udržovali mierny náskok (4-6 bodov). Domáci mali zviazané ruky, a zahadzovali aj nemožné. Ako cez kopirák sa hrala aj druhá štvrtina, keď rovnakým rozdielom hostia odchádzali s náskokom do šatní. Po veľkej prestávke Trnavčania zapli na vyššie obrátky a podporovaní divákmi otočili stav stretnutia, keď v tejto časti hry sa presadzoval Orešanský (autor 30 bodov) hlavne spod koša. Keď sa všetkým prítomným zdalo, že domáci majú víťazstvo na dosah, opak bol pravdou, a hostia vysunutou obranou zneistili domácich basketbalistov. Skóre sa otočilo v ich prospech a Trnavčania mohli ďakovať hosťom, že ich náskok nebol ešte vyšší. V poslednej minúte bol faulovaný domáci Lipták pri trojbodovom pokuse, keď mal možnosť vyrovnať stav (82:85), no nepremenil ani jeden trestný hod a osud Trnavčanov bol spečatený. Trnava – Orešanský 30, Lipták 16, Suchoň 16, Paľov 10, Treflík 2 (Šaškievič 4, Bayer 2, Šrot 2, Stojanov 0, Žigray 0) Žilina – Miš 32, Kosa 20 Doušekova družina úspešná v Trnave MBK Trnava – ŠKP B. Bystrica 60:78 (12:28, 27:39, 43:55) Sobotný pokazený záver zápasu so Žilinou až veľmi poznačil domácich basketbalistov v zápase s B. Bystricou. Neuveriteľný úvod mali hostia, keď domácich doslova rozstrieľali a prvá štvrtina skončila 12:28. Vysunutou obranou získali Bystričania veľké množstvo lôpt, čo na domácich platilo. Hneď v úvodnej štvrtine sa zranil domáci Lipták, čo bolo ďalšie oslabenie už aj tak v zdecimovanom domácom mužstve (zranení – Treflík, Šulo). Tréner Bublávek sa snažil často meniť hráčov na ihrisku, čím aj dosiahol čiastočné zníženie náskoku, no keď domáci stiahli na rozdiel 8 bodov, ľahkými trojkovými strelami sa hostia opäť odpútali od bojujúcich domácich basketbalistov. Basketbalový víkend v Trnave nebol úspešný, aj keď snaha sa domácim nedá uprieť, no je potrebné uznať aj kvalitu súpera. Dúfajme, že na zápas s Pezinkom sa Trnavčania dajú dokopy a ešte zabojujú o čelo tabuľky. Trnava – Orešanský 15, Žigray 7, Lipták 5, Suchoň 4, Paľov 3 (Bayer 11, Stojanov 8, Šaškievič 5, Fečko 2, Šrot 0) B. Bystrica – Zábavník 19, Novák 15 1.liga muži - skupina o 1.-8.miesto Tabuľka po 7.kole: 1. Žilina 7 7 0 685:515 16 2. B. Bystrica 7 6 1 627:475 16 3. Trnava 7 3 4 502:525 13 4. Spišská N. Ves 7 4 3 563:569 12 5. Petržalka 7 3 4 559:554 11 6. ŠKP 7 2 5 472:609 11 7. Svit 7 3 4 508:513 10 8. Pezinok B 7 0 7 497:653 7 Družstvá majú zo základnej časti bodové bonifikácie: B.Bystrica, Trnava 3 body; Žilina, ŠKP Bratislava 2 body; SNV, Petržalka BA 1 bod; Svit, Pezinok B 0 bodov. (STEF)